Přejít na obsah

Seiko 6105-8110 - Apokalypsa


afrikab

Doporučené příspěvky

BERT EDIT: PŮVODNÍ TEXT JE TEXTEM INZERÁTU. AVŠAK INZERÁT VYVOLAL TOLIK DOTAZŮ, ŽE JSEM INZERÁT NEJŘÍVE SMAZAL, A PO PORADĚ SE ZAKLADATELEM VLÁKNA, PAK OBNOVIL ZDE A OTEVŘEL K DALŠÍ DISKUZI.

 

Další malá redukce mé sbírky - Seiko 6105-8110 - Tzv. Apocalypse Now. Model, který si zahrál v legendární Apokalypse. Samozřejmě původní verze, ne nová reminiscence.

 

Cca před 10 lety hodinky prošly kompletní renovací a seřízením. Jediné co zde není dokonalé je korunka, u niž nastavení času funguje jen pozpátku. Jinak vše s ohledem na věk funguje jak má.

 

Cena 45.000,- CZK

 

K vyzvednutí v Brně Kr Poli nebo je pošlu jako cenné psaní. Případné otázky rád zodpovím-

post-520-0-71836900-1579779659_thumb.jpg

post-520-0-29459300-1579779666_thumb.jpg

post-520-0-58841200-1579779670_thumb.jpg

post-520-0-05705500-1579779675_thumb.jpg

post-520-0-65277800-1579779706_thumb.jpg

post-520-0-87027800-1579780010_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pánové za komentáře, ležely mi skoro 10 let s občasným nošením v šuplíku a budu rád, když přijedeme na to jestli je ciferník originální nebo ne. Pravdou je, že zde chybí malé "suwa" logo pod nápisem 150. Nicméně to není jediný kus bez tohoto loga, například zde jedny jsou - ať už to znamená cokoliv: https://aucview.aucfan.com/yahoo/u41095314/

 

Pokud by to byla novodobá kopie, což být může, bylo by docela nelogické tam tuto jedinou věcičku nedat. Ale možné to je.

 

Bohužel už nedohledám co na nich bylo měněno - ve své době jsem řešil renovaci tolika kusů, že už si na toto jediné "nevojenské", které mi zbyly už nevzpomenu. V každém případě budu rád, když se k tomu dopracujeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: Korunka je originální: https://www.thewatchsite.com/21-japanese-watch-discussion-forum/79530-how-spot-fake-seiko-6105-8110-8119-crowns.html

 

Mrknu ještě na ciferník a zbytek, sice jsem výše napsal, že prošly renovací, ale pravdou je, že bez informace co všechno bylo vyměněno. Omlouvám se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus je, prosím, vyfotit na denním světle, ta fotka, co si sem dal, stojí za pytel. Já měl verzi 6105-8000 s prakticky intaktním cifrem, přikláním se k tomu, že ten tvůj není původní. Už jen ta barva lumi napovídá aftermarket verzi, ostatně, pokud je zkusíš nasvítit, celkem spolehlivě zjistíš, jestli tam lumi je stará, nebo nová...

 

Ty hodinky , co si sem teď postnul, maj imho možná původní ručky, ale na ten číselník bych si nevsadil.

Upraveno uživatelem villain83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten cifr je  100% aftermarket.

Vnější i vnitřní hrany indexů jsou na origo ostré ,všechny hrany pěkně zařezávají. Horní plošky jsou úplně ploché. Jsou jakoby zapuštěné do cifru. Je to dáno tím že je ražený. To je vlastně i to co není pěkného na SLA033 na těch cifr vypadá jak druhovýroba z Filipín

Podívej jak se na těch tvých 4 5 6 7 8 ty oblinky lesknou.

Vložka lunety asi taky nebude origo. Vyfoť 12ku.

Ale myslím že tady jsou na vintage větší machři.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za komentáře,tak jsem teď strávil pár hodin hledáním a porovnáváním a pravdou je, že s ohledem na jejich stáří musí být vyměněno vše kromě ručiček. Nic jiného 50 let nepřežije, protože moc netěsní a dovnitř se téměř vždy dostane voda, která ciferník rozežere.

 

Souhlas, že je ciferník neoriginální - tak dlouho by nevydržel. A pravděpodobně to není ani originální náhradní díl. Luneta originálně vypadá, ale maximálně to bude starý náhradní díl. Stejně tak sklíčko. Ručičky a korunka vypadají původně. Vteřinovka je jasná a korunka taky, jen ještě ověřím hodinovku a minutovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Luneta originálně vypadá, ale maximálně to bude starý náhradní díl.

 

Nevim nevim, jestli je to blbě vyfocené, ale na origo musí být špička trojúhelníkového idexu 12 mířící dolů, zalomená dovnitř za hranu lunety. Na horní straně nemá stříbrná barva trojúhleníku být až k horní straně ale končí pod ní a je tam vidět proužek černé.

Perla je podivně malá,  atd...

Mrkni jak je to na těch Tikalových

Ale jak říkám jsou tu větší machři , já už sem z vintage vyléčen :)

 

post-10317-0-95067300-1579894355.jpg

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě krom milionu indicií výše také vypadá podivně font u Water Resist, když to srovnám s mými nebo Tikalovými. Dýnko je rozleštěné do bezvědomí, takže se z toho očividně někdo snažil udělat "hezké" hodinky, takže bude zřejmě AM i vše ostatní vč.  lunety Z fotek působí, že nemá zalomení u hrany trojúhelníčku a připadá mi, že i číslice jsou trochu rozpité, ale to může být kvalitou obrázku.

 

Nicméně vidět to na ebay, tak mi to přijde něco jako 6105, které chudák Tommasini posílal nějakému Anglánovi na renovaci, ten si nechal původní cifr a šoupl tam AM díly. Sice to vypadá pak lépe při nošení, ale jaká je to věčná škoda všichni víme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc, když jsem je tak před 10 lety kupoval, byly určeny k dennímu nošení - do sbírky jsem měl skutečné military kousky - tak jsem to moc neřešil. Teď vidím, že jsou méně původní než jsem čekal. V každém případě je pošlu dál, nicméně díky tomuto fóru s férovějším popisem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...