Přejít na obsah

Přesný čas


Blues

Doporučené příspěvky

U mě taky rádiem řízená Casia a NTP v okem nepostřehnutelné odchylce.

 

Máš na to CASIO příznak, že došlo ke správné synchronizaci? Mě se dneska synchronizovaly až na po několikáté. Asi moc mraků nebo tak něco, bydlím v dolíku.

 

Odesláno z mého Pixel 2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

 

Jaká je šance, že Watch accuracy nebo WatchCheck mi bude na mobilu pokaždé měřit stejně?

U Atomic Clock &Watch Accuracy Toolkit Ti dám osobní záruku, že chyba bude v řádu desítek, maximálně malých srovek milisekund.

 

Odesláno z mého Pixel 2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud si chceš změřit denní odchylku, přesný čas potřebuješ. Resp. potřebuješ zdroj přesného času, který sám proměnnou odchylku nemá. Takže zbývá jen RC nebo analogové rozhlasové vysílání. Odchylka času v internetu se mění s každým znovunačtením stránky, ikdyž je pravdou, že nijak dramaticky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasan. Počítám že jeden zdroj bude mít stabilní odchylku, alespoň řádově stabilnější než mechanický strojek, a jako referenční postačí. Respektive by se dalo sledovat víc takových zdrojů, kolísání některého by bylo znát.

 

Absolutní přesnost je relativní, vzhledem k tomu, že se často pohybuji mimo poledník. A jestli se odsouhlasí letní čas na celý rok, tak ani na sluneční hodiny nebude spoleh (bude ještě menší spoleh...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...

 

Absolutní přesnost je relativní, ...

 

To je pravda. Ale tady máme na mysli jinou přesnost. Pro sledování přesnosti chodu hodinkového strojku není podstatná odchylka referenčního zdroje přesného času (rádio, internet) vůči času absolutnímu (vzájemná poloha vesmírných těles). Důležité je, aby taková případná odchylka byla vždy stejná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil jsem porovnat přesnost svých přesýpacích hodin, ale vždycky je zapomenu otočit  :lol2: .

...a teď vážně... Kromě toho, že budeš stát přímo u atomových hodin v Braunschweigu, tak rádiem řízené hodinky jsou nejpřesnější. Vzhledem k rychlosti šíření rádiové vlny můžeš odchylku brát jako "nulovou". A přesnost zdroje je taky v podstatě "atomová"... https://cs.wikipedia.org/wiki/DCF77

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...