Jump to content

Přesný čas

Blues

Recommended Posts

U mě taky rádiem řízená Casia a NTP v okem nepostřehnutelné odchylce.

Máš na to CASIO příznak, že došlo ke správné synchronizaci? Mě se dneska synchronizovaly až na po několikáté. Asi moc mraků nebo tak něco, bydlím v dolíku.

Odesláno z mého Pixel 2 pomocí Tapatalk

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jaká je šance, že Watch accuracy nebo WatchCheck mi bude na mobilu pokaždé měřit stejně?

U Atomic Clock &Watch Accuracy Toolkit Ti dám osobní záruku, že chyba bude v řádu desítek, maximálně malých srovek milisekund.

Odesláno z mého Pixel 2 pomocí Tapatalk

Tak, casia jsou synchronizována. Udělal jsem to ručně. Akorát jsem musel kvůli tomu vyběhnout z baráku na ulici. V bytě se to nechytalo.

A ano, teď už jdou shodně s aplikacemi i s time.is. Díky za postřeh a radu.

Tak pokud si chceš změřit denní odchylku, přesný čas potřebuješ. Resp. potřebuješ zdroj přesného času, který sám proměnnou odchylku nemá. Takže zbývá jen RC nebo analogové rozhlasové vysílání. Odchylka času v internetu se mění s každým znovunačtením stránky, ikdyž je pravdou, že nijak dramaticky. 

Jasan. Počítám že jeden zdroj bude mít stabilní odchylku, alespoň řádově stabilnější než mechanický strojek, a jako referenční postačí. Respektive by se dalo sledovat víc takových zdrojů, kolísání některého by bylo znát.

Absolutní přesnost je relativní, vzhledem k tomu, že se často pohybuji mimo poledník. A jestli se odsouhlasí letní čas na celý rok, tak ani na sluneční hodiny nebude spoleh (bude ještě menší spoleh...)

...

Absolutní přesnost je relativní, ...

To je pravda. Ale tady máme na mysli jinou přesnost. Pro sledování přesnosti chodu hodinkového strojku není podstatná odchylka referenčního zdroje přesného času (rádio, internet) vůči času absolutnímu (vzájemná poloha vesmírných těles). Důležité je, aby taková případná odchylka byla vždy stejná. 

Zkusil jsem porovnat přesnost svých přesýpacích hodin, ale vždycky je zapomenu otočit  :lol2: .

...a teď vážně... Kromě toho, že budeš stát přímo u atomových hodin v Braunschweigu, tak rádiem řízené hodinky jsou nejpřesnější. Vzhledem k rychlosti šíření rádiové vlny můžeš odchylku brát jako "nulovou". A přesnost zdroje je taky v podstatě "atomová"... https://cs.wikipedia.org/wiki/DCF77

Mám nový telefon a chtěl jsem si nainstalovat Watch Accuracy, který jsem měl na starém telefonu, ale v Google Play ji nemůžu najít. Špatně hledám nebo tam není?

Případně co mi doporučíte místo toho?

Děkuji

Odesláno z mého COL-L29 pomocí Tapatalk