Přejít na obsah

Opravy LCD a LED digitálek


casiotron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Problem s displejom mam aj ja.Nefunkcne Sejka po vymene oscilatora pekne nabehli.Krasne citatelny displej ako u noveho kusu.Vecer som ich nastavil a dal do kontrolnej vytrinky.Rano uz displej zoslabol,ako ked odchadza baterka.Vecer uz bol displej citatelny len z boku.Myslel som,ze je to baterkou.Po vymene baterky(skusal som tri kusy) sa displej chova rovnako.Rozobral som ich.Vycistil dosku,vodivu gumicku a aj displej,ale nepomohlo.Teraz otazka.Cim to moze byt?Zomrel displej po oziveni?Je nejaka suciastka na doske ktora mohla umret,co ma na starosti citatelnost displeja?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle případě bych skoro řekl, že se displeji nedostává šťáva. Tedy dostatečné napájení. Pokud takhle celkově slábne. Může to být spíš tím, že mu tam někdo neposílá tolik energie, kolik potřebuje, než že by to bylo přímo displejem. Osobně bych čekal, že pokud by to byl přímo problém displeje, začaly by spíš nejprve vypadávat jednotlivé segmenty, než že by slábnul takhle celkově. Ale nejsem přímo odborník.

Každopádně bych se zaměřil spíš na ostatní vnitřnosti, než přímo na displej.

K některým modelům se ještě dá online sehnat původní servisní manuál, kde jsou uvedena i požadovaná napětí v konkrétních částech modulu. Pokud máš multimetr, můžeš pak prověřovat aktuální hodnoty tvého modulu. Ale bohužel jsou tyhle servisní manuály dostupné opravdu už jen na některé moduly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Většinou se nedoporučují alkoholové (včetně IPA) čističe na plexi a akrylátové hmoty. Hrozí povrchové prasklinky.
A většinou tam jako náhradu píšou nějaký mýdlový nebo saponátový čistič.

Já bych to osobně vzal vatičkou napuštěnou mýdlovou vodou. Řekl bych, že ani líh by možná nevadil. Ale třeba ještě někdo bude vědět něco lepšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se lihu nebál. Na fólii stejně přijde nalepit klávesnice a pro správné odmaštění je líh určitě lepší jak nějaké saponáty s vodou. Určitě být ale opatrný a vše s citem... Jak při práci tak s množstvím lihu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plasty nastesti nejsem nucen resit, a kdyz tak vyjimecne, ale obecne bych se chemie na plasty taky bal.

Ted sem byl nucen resit zaklapnuti dynka stejne jako pred casem...

V 22. 5. 2020 v 18:23, siwi napsal:

... Teď už jenom nacvaknout zpátky dýnko a zas můžou dělat parádu. Jenomže oha! Mačkám, tlačím, tisknu, víc a ještě silněji - dýnko nedrží. Pořád vyskakuje. Bude to chtít dát do lisu.

 

V 22. 5. 2020 v 19:24, Olin.uj napsal:

Já to řeším vlastnoručně upraveným starým svěráčkem... Vždy udělal svoji práci dobře..:-)

 

V 22. 5. 2020 v 20:17, siwi napsal:

Cože?

Toho bych se docela bál. Na FB mi radili kleště, ale radši to někam odnesu :)

.
a ja to resim dvema "spaliky" tvrdeho dreva . Doted to vzdy slo.

1.jpg.814fc00d4e457efebe61eaef4340a549.jpg

Ale ouha tyto Citizen a jedna jejich strana stale ne a ne zacvaknout.
Vrsek kuzeloveho dynka se uz zacal prohybat, nic jineho s vhodnym prumerem jen na "okruzi" nez vykruzovak jsem nemel.
Ze tam budou asi tecky jsem v tu chvili uz ozelel. Bohuzel ani tak stale jedna strana nedoleha.
Poprve co to vzdorovalo a tak jsem si pomohl takto...  No nakonec se ono lup ozvalo.(a nebylo to sklicko))

2.jpg.fe45b7d44588281d24ffe7225eff2542.jpg

3.jpg.5a652fd40048877b9f730a4d619f2b92.jpg

Zajimave, druhe co mam tak u nich staci opravdu jen dva spaliky a sikovky.

4.jpg.996dc1fc2841ff6a31e27025491394af.jpg

Pozadi u jednech je vic do "lemonova"...

 

______________________
...a jen ze zvedavosti, jak to dopadlo?

V 12. 6. 2020 v 21:01, siwi napsal:

Před časem jsem u těchto hodinek řešil výměnu baterie. Měl jsem problém s umístěním kontaktu, s čímž jste mi poradili. Nicméně baterie se asi po 14 dnech vybila. Tak jsem tam teď dal další a uvidíme, co se bude dít.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Ještě jednou to prokouknu lupou. Zdá se mi, že po krajích zbývá trochu z původní fólie. Vezmu to nasucho kartáčkem na zuby a pak mýdlovou vodou. Ta nová fólie by měla být samolepka. Tak snad to bude stačit a bude držet.

Jinak k tomu obtížně zavíratelnému dýnku: tohle je od výrobce snad za trest. Přijde mi to trochu barbarský lisovat hodinky. Bojím se jejich zničení. WR50 jde vpoho řešit zaklapnutím jen prsty popřípadě jen vlastní vahou na dýnko. Když to má být víc jsou tu šroubky nebo screwback. Tohle zavání konstrukční chybou.

Upraveno uživatelem t2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@akai: Ufff, ty obrázky vypadají zlověstně :D Ale zdá se, že vše nakonec dobře dopadlo, tak smekám před tvou odvahou. Mě nakonec napadlo vložit hodinky mezi dvě tlusté knížky. Ale ani to jsem nezkusil. Raději jsem zašel do hodinářtví, kde to vyřešili za necelou minutku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pridam i opacny problem -dynko nedrzi. A vubec jak pise t2..., taky se mne to konstrukcne nelibi.
Tady uvedene ETC  jsem musel naopak nejak prizpusobit aby drzely pohromade...(mimochodem jedny s timto modulem prave konci na ebay)
Pomohly asi 2-3 mm ploche kleste s jemnymi zoubky ktere zabrani sesmeknuti. Po 90 stupnich jsem se pokusil o prihnuti smerem dovnitr.
Na pohled nic neni videt (pocitove v ruce to bylo jakoby se nic ani nehlo), ale vysledek je, trosku pri zavirani lupne a drzi spolehlive i kdyz mezera zustava.
Nejdriv jsem zkusil jemne potukavat dookola kladiveckem, lec bez vysledku.
Taky potrebovaly naramek, na stare digi trochu atypicky 21mm, mnel jsem posledni cinu, bohuzel uz jen 22.
Sundat posledni clanek(drzi jen na takovych bocnich vystupcich -zadna osicka durch) a polechtat na brousku tam a zpet. 

Tak asi tak (SATA konektor je jen aby bylovidet cele dynko) 

a.jpg.ed02a522df8909d26c12e4b97f2e2f0c.jpg

2.jpg.e228e179803eb2ecc78dacf0d10d74ed.jpg

0.jpg.f20a4df658f032a32d54c7c1ba5f3f16.jpg

1.jpg.661f30caf3ab4bd00f9491bcbac33ff3.jpg

3.jpg.e59fd7c9c41c4cabb57fd4cdb8ba57ec.jpg

___________________________________________________

@siwi : a pokud to teda neni tajne, jak to vypada s tou baterii? viz dotaz v predchozim))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o nekolik prispevku vyse jsem se citaci ptal...

Před časem jsem u těchto hodinek řešil výměnu baterie. Měl jsem problém s umístěním kontaktu, s čímž jste mi poradili. Nicméně baterie se asi po 14 dnech vybila. Tak jsem tam teď dal další a uvidíme, co se bude dít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové domácí hodináři, neznáte někdo "zázračný trik" na...:

Koupil jsem za velmi malý peníz jedny novodobé AWG-M100 vědom si podle fotek toho, že jim chybí jeden šroubek držící plechové dýnko v plastovém těle.

Ale ouha, byl jsem naiva. Šroubek nechybí, ale jeho zbytek je v díře. Někdo ho ukroutil. Ven už trčí jen asi 0.5 mm vysoká špička a zbytek těla je v plastovém těle. I když se mi zprvu dařilo kleštěmi tuhle špičku trochu chytit, stejně se na ní kleště jen protáčejí. Je moc tenka a nízká a má tvar pyramidky.

Zkoušel jsem i epoxidem přilepit ke zbytku šroubu šroubovák. To je úplně bez šance. Asi se neukroutil jen tak, ale protože je tam, pro mě z dost neznámých důvodů, dost festovně zakouslej.

Už jsem i zvažoval, že se na šroubek vyprdnu, nechám jeho zbytek v díře a do dýnka a těla vyvrtám kousek vedle novou díru a použiju nový šroubek. Ale v dýnku není zrovna moc kam.

Tak už nevím. Chtěl jsem z nich udělat "zahradní a dílenské" ana digi. Znáte to, solár a rádio bez dalších starostí. Navíc model, jehož případně poškození člověka zas tak moc nezamrzí. Ale s třema šroubama si s nima člověk nemůže ani umýt ruce, aniž by do nich neteklo.

Tak kdybyste někdo znal nějaké kouzlo, jak dostat zbytek šroubu ven, nebo to nějak obejít... Už moc nedoufám.
Ale zase se mi z nich nechce dělat budíček na stůl. A kvůli takovému modelu nemá cenu shánět jiný kus na náhradní tělo, to už je pak doprava a poplatky dražší, než vlastní hodinky.

Leda bych spoléhal na to, že už dovnitř nepolezu (což bych stejně nelezl, když už by se nedaly nosit; navíc jsou to soláry) a místo těsnění pod dýnko jednoduše nanesl nějaké tavné nebo jiné lepidlo. A pak dýnko přišrouboval pouze zbylými třemi šrouby. Byla by to extra velká prasárna, ale alespoň něco. Otázka je, jestli by lepidlo těsnilo proti vlhkosti stejně jako pryžové těsnění.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>Olin.uj.: Dík za tip.
Silikonový tmel by měl tu výhodu, že je v nouzi snadno demontovatelný. Jen si nejsem jistý, jak přilne z jedné strany na nerez dýnko a z druhé na ten plast těla. Ale jít by to asi mohlo. Obzvlášť, když by se tmel natlačil i do drážky pro těsnění, která je u tohoto modelu jako "U" drážka.

Když by tam pořád teklo, prostě bych tmel vytahal a zkusil to znovu třeba s jiným.
Jo, to by šlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...