Přejít na obsah

Opravy LCD a LED digitálek


casiotron

Doporučené příspěvky

Ano zarovce to jedno je -nema zadne urceni plus/minus.
Pokud je skutecne praskla tzn. ze je praskla "baňka" neni co resit a je vadna. Jinak se o zarovce rika ze je praskla i kdyz ma prepalene vlakno a to u tohoto rozmeru asi neuvidis takze se to meri. Pokud se nenameri zadny odpor tak je "praskla" . Pokud bys meril a neco nameril tak praskla nebyla a byla vyjmuta zbytecne protoze je chyba (preruseny obvod)jinde.
Dat tam muzes odjinud podobnou ty parametry asi o moc jine nebudou(ale to jen hadam) a bud bude svitit vic nebo min. Pri tech moznostech baterie asi zadny extremni proud nehrozi.
Ale jinak ja sam zarovicku jeste nemusel menit...(ty se spis kdysi odstranovaly -v nasich koncinach, protoze svitit byl hrich -drahe a nesehnatelne batt...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 8 hodinami, Kristian.nov napsal:

Mám dotaz na zkušené opraváře digi:-) Když mám na nějakém modulu prasklou žárovičku, můžu ji nahradit jakoukoli z jiného (jiný druh) modulu? A musí být naletována správně nebo je jedno kterou stranou na jaký kontakt... 

Děkuji 😉

Značka: pořídil jsem si pájku 😄😄😄

Poznámka ke značce 😉: Tak to ještě potřebuješ páječku 😃😁😃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Antož tyto prace nejsou tak uplne trivialni je treba dbat bezpecnosti, neopomenout kvalitni pripravu a spravneho technologickeho postupu...
Ze vseho nejdulezitejsi asi bude (viz. text obr. dole) sehnat a pripravit maly kovovy žlab...))

1214998289_Beznrokuzruky-kopie.png.23756102eb3c1e681afc5fb0b801d0a8.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvažuju teď koupit jedny nové ana-digi seiko, ale kdosi na YT varuje, že životnost lcd displeje je jen 7 let. Odkazuje na manuál výrobce, kde se píše: 

Liquid crystal panel
After the liquid crystal panel in this watch has been used for seven years, the contrast will decrease and
the numbers will be hard to read. Please get it replaced at the retailer from whom the watch was purchased.
They will replace it for a fee.

https://storage.seikowatches.com/production/files/2019/08/28/060304151980/NSYH851D1_EN_20190606.pdf 

(str. 16)

Není to nějaká blbost?

Upraveno uživatelem odjinud
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už za komunistů v ABC, když psali o digitálkách, tak neopoměli zdůraznit, že za 5 let provozu displej zesvětlá a že hodinky budou k ničemu. Znám hodinky, co jsou staré 40 let, celou dobu byly v provozu a displej je pořád OK. Navíc u zesvětlaných displejů stačí někdy vyměnit horní polarizační destičku a kontrast je zase v cajku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jak píše Casiotron. Mám tu 40letky a displej mají s krásným kontrastem. Nebo 20letky a kontrast už je nic moc.
Na druhou stranu, slabý kontrast displeje mají i některé nové modely.
Kontrast je taky degradován působením UV záření ze slunce, resp. je asi spíš degradována polarizační folie nad displejem.
Zmínka v popisu Seika je podle mě spíš taková právní pojistka, aby jim je tam pak náhodou lidi nenosili a nechtěli je reklamovat. Něco jako všechna ta varování na nežádoucí účinky na krabičkách léků. Může se to stát, ale většinou nestane. Jen občas, známe to...

Když to shrnu, té věty bych se nebál. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Co se týká zobrazení na displeji:
Jelikož se zdá, že displej funguje, zkusil bych nad displejem točit pod různými úhly s novou polarizační fólií. Dá se použít nějaká pro staré mobily, možná i pro monitory.

Já jsem takhle výrazně zvýšil velmi slabý kontrast na starých Seikách, viz výše. Původní polarizační fólii jsem se zatím neodvážil z displeje sloupávat. I když by to, pouze s novou fólií, bylo určitě lepší. Ale sloupávat takhle starou původní, přináší dost velké riziko poškození displeje.

A tak bych to zatím jen zkusil s novou přiloženou na displej. 
Možná to tím nebude, ale za pokus by to asi stálo. A pak by se vidělo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...