Přejít na obsah

Opravy LCD a LED digitálek


casiotron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přátelé, máte zkušenosti s digi Prim / Mechanika? Mohl by někdo, prosím, sdílet zkušenosti, můj původní dotaz je zde: 

 

"Optám se raději tady přímo v digi sekci.... vyměnil jsem baterii a protože displej vynechával jeden segment, rozhodil jsem strojek a očistil gumičky. Po složení OK. Den jsem je nosil a segment zase mizí... je možné, že by pomohlo přiohnout packy, které přitlačují displej? Máte někdo zkušenost?  Nerad bych skončil s křupnutým LCD. "

 

Předem moc děkuji! 

Upraveno uživatelem Komar1981
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To může dělat leccos a chce to jen zkoušet. Může být chycený už samotný okraj displeje nebo cesta k segmentu, nebo otlačený konektor (gumička), nebo špinavý a tím zkratovaný konektor atd. Zkus konektor různě otáčet, jestli nebude blbnout jiný segment, nebo ho nahradit jiným. Prostě rozebírat, skládat a zkoušet....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si zrovna dneska hrál s Casio modulem 694 (AE-54), nešlo několik segmentů ručiček vpravo dole. Tak jsem to rozebral, vyčistil a znovu složil a bylo to ještě horší. Tak jsem to ještě několikrát rozhodil a konektory různě zkoušel otáčet. Výsledek je, že už nejdou skoro žádné segmenty nejen na ručkách, ale i na číslech..... Tak asi tak... 🤣 🤣 🤣

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom, bohužel, podobně.  Segment horní čárka u 9 v hodinové části začala fungovat, aby dolní desítkový segment v hodinové  části vypověděl službu :D

Zkusím se podívat, jestli by nešly gumičky zaměnit z nějakých jiných digi ( Kessel, Montana nebo moderni F-91W, co tu mám s vážným displejem.....)...

20211121_191943.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Poradi nekdo s timto modulem elektronika?pokazde sviti na displeji neco jineho,nekdy vsechny segmenty,jindy 101 ale nejdou.obcas se podari ze chvilku jdou,pak zase zamrznou,prepinani hodin mesicu,taky jde jen nekdy.

S jinou deskou to dela to stejny,krystal menenej,propajeno co se dalo 

 

IMG_20211221_222336.jpg

IMG_20211221_222323.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak jsem zjistil, že na mých prvních digi, co mi přivezl taťka v roce 1981 z Libye, se najednou po 40 letech začal dělat bleeding na displeji (to jsem si myslel).
Timex_opr1.jpg.a10c5b67e0f3869458ec983552979375.jpg

Tak jsem je rozdělal, vytáhl displej a náhle jsem zjistil, že se začala jen loupat (nebo nějak degradovat) ta fólie, co je pod LCD.
Timex_opr5.jpg.47b079e78371e3d26f28e32443e8c287.jpg

Tak jsem rozebral jedny nepotřebné digi, odlepil z nich fólii a dal ji pod LCD do mých oblíbených Timexů.
Timex_opr4.jpg.366665375742e27467cc8c6c9fbcf2f5.jpg

No a oprava byla na světě. Už jsou zase jako dřív. 🙂 
Timex_opr2.jpg.4c9bb452d405ffee8214fc6471b60ba1.jpg

Timex_opr3.jpg.30c8ef326628cd304e5de7c014ad8632.jpg 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...