Přejít na obsah

Opravy LCD a LED digitálek


casiotron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zde s dovolenim zkopirovano z jineho tematu,cituji Gomba:prave ked svieti aspon jedna cislica, tak ich viem rozchodit. Ked nesvieti nic, tak su mrtve. Treba len trpezlivost a cas. Tieto tiez boli v takom stave, ze svietila jedna cuslica. Ja tomu hovoril, ze musim nataktovat provesor. Aj u Elektronika 5 to zabera na ozivenie. Tie ale nabiehaju po kratsom “taktovani” , ako tieto LED

Muzes to "taktovani" Gombo trosku vysvetlit?Tusim,ze to bude spocivat v pripojovani baterek.Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 14. 12. 2022 v 22:24, Lisky napsal:

Zdravim páni. Tak som urobil taky experiment s displejom. Bol funkčny, ale niektore segmenty vynechavali a niektore preražali, akoby "svietili" stale. Tak som ho primerane stlačil svorkou medzi kovovu platňu a hrubšie sklo. Sklo zvrchu aby som videl či je displej ok. Dal som to na radiator asi 60stupňov a nechal tak pár hodin. Rozdiel je viditelny aj podla fotiek. Dufam že to dlho vydrži😉

20221214_220900.jpg

20221214_174018.jpg

20221214_173656.jpg

Zdravim páni, po dlhšom čase som tu s vysledkami "experimentu". Display drži, hodinky často na ruke v chlade vonku aj dnu. Skušal som to aj na bleeding, bohužial pri tomto poškodeni to nefunguje. Foto je z dnešneho dňa.

20230125_143303.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Dostaly se ke mě Citizen s kalibrem 8410

Jasně nejsou to digi, ale možná s nimi máte někdo zkušenost.

Hodinky jdou, jestli přijímají signál zatím nevím. Ale problém je v tom, že po ručním resetování ruček na dvanáctku a následném přepnutí do režimu času, se stejně zase rozjedou. Na čase ztrácejí. Jakoby prokluzovaly...

Nemáte s tím někdo zkušenost? Stačilo by vyčištění u hodináře nebo bude problém horší?

C4C1EBFD-EE3E-4A35-8EE9-D53BA41C2C4F.jpeg

7AB54A3D-B6E5-4C1F-86CC-6D534879FFE6.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dvoje se strojkem 9417 a jedny 9457, což jsou velmi podobné moduly, zde s japonským rádiem. Používal jsem uživatelský návod na modul 9415. Ale bohužel ti moc neporadím. Moje šlapou všechny. Jak to popisuješ (zpožďují se), může to být problém motoru nebo i mechanický problém uvnitř strojku. Já bych to viděl spíš na zásadnější opravu. Ale přiznávám, že osobně bych na to asi neměl energii a nechal je být. Ovšem čím větší problém, tím větší výzva... Sorry. Třeba někdo bude vědět víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím tomu správně, že ukazují nějaký čas, ty nastavíš v režimu "nulování" všechny ručky na pozici 12 a po přepnutí do režimu zobrazení času se rozjedou, ale nevrátí se na původní zobrazený čas?
Pokud ano, tak by to bylo v pořádku.
Pak bys nastavil ručně čas a sledoval, jestli půjdou jak mají.

A pak můžeš zkusit i příjem rádiového signálu, tyhle by měly normálně přijmout signál z Německa. Jen jim to asi bude pár minut trvat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jenže oni právě po tom vynulovaní a následném manuálním nastavení času, se začnou zpožďovat, ale jenom min. a hod. ručka. Vteřinovka běží dobře. A když přepnu zpět na nulování ručiček jsou opět rozhozene... 

 

Ale teď poránu jsem to zkusil znova a vypadá to, že jdou dobře. Tak uvidím...

Mimochodem, jak se zapne manuální příjem signálu, budeš to vědět, ať to nemusím louskat z manuálu na netu. Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...