Přejít na obsah

Opravy LCD a LED digitálek


casiotron

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 417
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jestli si pak jeste vzpomenes, tak dej vedet jak zkouseni dopadlo.
U tech mych ve velmi podobne vnejsim stavu se asi uz nekdo pokousel o vyjmuti takovym zpusobem, ze je korunka mirne vyosena.
Ale jelikoz nastaveni a vse funguje jak ma tak jsem to neresil, jen menim batt. Tak mne napada, ze vyoseni mohl zpusobit i naraz.
Vyjmuti v budoucnu se i mne bude hodit,  takze taky diky Gombo za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem se k tomu problemu s vytazenim v hledani vratil a je videt, ze jsi nebyl sam komu to nedalo spat...
Dalo se cekat, ze to resi vicero postizenych, no nastesti tento zverejnil sve zjisteni a zde tedy je...  
0534 bude asi totez. A Gombo to tedy vlastne trefil.

Povytahnout korunku do serizovaci polohy a...(detail prevzaty viz vyse snad nebude vadit © ))
0532out.png.8abf7dedec444672fc3363ae84190438.png

A kdyz uz je o nich rec a psal jsem, ze je mam taky ve zlem stavu(-i to sklo praskle) tak u mne takto... -ta kompaktnejsi verze se mne libi vic.
 0532p.thumb.jpg.353cd1973ba080f0d979e44f0e61fe49.jpg

0532z.thumb.jpg.6d093c1e604ad3b77716f40571bd5924.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fajn, ze to nekdo rozlouskl a zverejnil. Ja to jen( at se o tom mezi podobne postizenymi vi) posilam dal.
A starsi seika jsou fajn, tyto navic ozvlastnene zajimavym podanim sekund. 

No ale zpet k podstate tematu vlakna. Mel jsem problem s celnimi tlacitky techto Citizen 9500....(myslim, ze jsem nekde v minulosti psal ze tento modul je nachystan pro ovladani jak celne tak bocne - bocni vicemene i tady)
Nevim kde doslo k chybe jestli to je nejak spatne navrzene pro dlouhodobe pouzivani, ale nejen u techto mam ovladani nefunkcni.
Tlacitka rozebrana(opet segerovky coz delam nerad ), vse vycisteno, zdvih hladky, ale presto se dotykova ploska nesetka s kontakty na desce.
Kdyby slo naletovat kapicku cinu asi by to bylo nejlepsi, no nevim jak by to na ten kov chytalo a musela by se asi pouzit nejaka kyselina, ktera je urcena pro letovani na kovy.
No do toho jsem se zatim nechtel poustet.
Napadlo mne bud pouzit vodivou uhlikovou folii a tu nalepit na konce, nebo jen dat kapku vodiveho laku. A jak znamo staci kapka a je hotovo.. -tak zabralo i zde.
Nyni tedy ovladani funkcni. Jeste budu aplikovat na tyto...
Tak mozna se to nekomu bude hodit a vyuzije.

1.jpg.7b97ede78a29f425c1f4d5d250a6d0bd.jpg

2.jpg.b1894adcea7ebada6070cf9ce8c2a4d2.jpg

3.jpg.e031718f27142dba49e483d72b30afb0.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdou mi nahodit klasický kalkulačky Casio ca 80, modul 133.

Všechno sem vyčistil, všechno vypadá v pohodě a nic...

Napadá někoho čím třeba trpěly nebo tak?

Zarovčička svítí, ale strašně málo... Je možný, že by měly málo šťávy? Baterky jsem měřil, obě mají přes 1,55V

Diky...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám C 70. Když jsem je koupil normálně šlapaly. Pak došly batt. Když jsem je vyměnil tak vše ok. Ale když jsem je zaklapl display pomalu zeslaboval až čísla zmizela. Když jsem modul vyndal tak zase naběhl. Venku fungovalo vše zase ok. Nepřišel jsem na to čím to bylo. Zkoušel jsem to několikrát, vždy stejný průběh. Koukal jsem lupou, ale nic jsem nenašel.

P1190056.JPG.934708ccf96c60c3a1ecf8edb1be9418.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je rozebral po čtvrtý... Naložil na 15 minut do izoprop. vydrhnul, prozkoumal pod lupou... A... Nic...

Tak buď je modul opravdu mrtvej a nebo ještě jedna věc: spodní gumička od displeje není originál, je mněněná. Ale říkám si, to by svítila alespoň část displeje ne?

No snad časem narazím na nějakého dárce modulu ve zničeným těle, za slušný peníze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem kontroloval hodinky a u Casia C-701 jsem zjistil otevřené dýnko, které je zaklapávací. Jedna ze dvou baterek se "nafoukla" a vytlačila až dýnko.. Už máte někdo takovou zkušenost??

img_1629797846920.jpg

img_1629798443739.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...