Přejít na obsah

Levné baterky 36 mm


Doporučené příspěvky

Moji milí,
po devíti letech na tomto fóru jsem usilovným sebevzděláváním dospěl do stavu, kdy potřebuju poradit s výběrem baterkových mrdek.

Jak jsem psal tady: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-m%C3%A1te-pr%C3%A1v%C4%9B-na-ruce/page-7598&do=findComment&comment=2353526
a tady: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-m%C3%A1te-pr%C3%A1v%C4%9B-na-ruce/page-8006&do=findComment&comment=2455107

- líbily by se mi nějaké jako ta Seika, ale v tvarově čistším pouzdře. Taková malá low end GéeSa :-) Líbí se mi spíš starší GS s jednoduchými tvary, taková klasika typu Datejust s hladkou lunetou. Žádné prolisy, lemy, bradavice, zlomy, vyfikundace, jenom ostré plynulé hrany. Ideálně day + date.
Další kritéria jsou pouzdro 35 - 36 mm, víc fakt ne, uvnitř radši ne Rondu, střízlivé, vyvážené, lehké, nepřeplácané, ale ne bauhaus.
Když jim bude sedět nějaký aftermarket jubilee, jedině dobře: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/14040-co-m%C3%A1te-pr%C3%A1v%C4%9B-na-ruce/page-7903&do=findComment&comment=2426335

Černý cifr, jednoduché ručky, lumi ano, tu bych rád.
WR aspoň 50, líp 100.
Cena co nejmíň - jakože 5k už bude dost. To taky patrně diskvalifikuje Švýcary. I když, uvidíme...

Koukal jsem na Seika, Pulsar, Lorus a Alba, to je moje krevní skupina a úroveň, ale zatím jsem mezi nimi nenarazil na model, který by měl pro mě správnou kombinaci velikosti, jednoduchého šarmu, skromnosti a šmrncu.

Kdybyste někdo měl pocit, že tomuhle blábolu rozumíte, budu vám vděčný za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arkhame díky, byly by super, nebýt toho uchycení tahu. S tímhle plechovým mám zkušenost ze Seiko i Casio a je to fakt trhač. A já jsem chlupatý dost. Takže buďto tah s plnými články nebo možností výměny. Tady by se teda nabastlení dalo zkusit taky, ale je to trochu risk...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale esteticky je to daleko hezčí, než ty nešťastné plechové koncovky. Plné zakončení tahu je nejlepší,

ale entry modely tím neopatřují. Dokonce ani ty pokročilejší kusy to často nemívají, docela ostuda IMHO.

 

Nechci blbě radit, ale zboží koupené přes internet můžeš zkusit a s díky vrátit.

(Já to běžně nedělám, ale pokud se inzerují hodinky a dodá depilátor, tak co...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo Arkhame, už jsem ty Lorus RXN17BX9 měl v košíku a v bankingu nachystanou platbu k odklepnutí, když jsem si všiml, že mají modrej cifr! :weird:
Modrej fakt nechci, ten už jsem si vyzkoušel, é... třikrát nebo čtyřikrát, myslím.

Jestli nikdo nemá jiný tip, začínám se přiklánět k Orientům, co jsem našel v týdnu: FUG0Q009B
DayDate, WR 100 m, průměr prý 35 mm, safír jako bonus.

FUG0Q009B_1.jpg

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je modrý já myslel že je to vidět hned. Vím že jsi chtěl černé a na ty Orienty jsem taky narazil. Musím uznat že vypadají moc dobře vzhledem i parametry. Hlavně aby měly pořádnou sponu a ne bazmek s dvěma dírkama jak je posledni dobou zvykem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm Orientům jsem někde našel že 35 mm je průměr cifru tak budou mít + - 40 mm pouzdro.

Ještě jsem objevil FUG0Q004B6 - nemají safír a jsou o litr levnější. Jinak vypadají stejně asi i strojovna bude shodná.

Upraveno uživatelem Arkham
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@xvoloda: Nemají datum ani den, nemají lumi, wr na naprostém minimu (měly by zvládnout letní cachtání v rybníku), ale celkově se mé představě blíží natolik, že jsou hned vážným kandidátem, ta černá verze se mi moc líbí...

--- --- --- --- ---

Četl jsem správně, že mají rozteč nožek 20 mm?

--- --- --- --- ---

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...