Přejít na obsah

Seiko SLA 033J1


Pája1

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pajo, tyhle hodinky oceníš, pokud tě Seiko provází od počátku věků, cos zaregistroval hodinky, co sis osahal mraky pětek, eskáiksek, sum, samurajů, monster, co jsi měl možnost vidět v detailu nějaký ty GS.

Teprve pak ti tyhle Willardy něco budou říkat.

Jít do toho stylem "mam kilo, tak si natruc koupim lepší Seika" nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ale viděl jsem a měl jsem to čím se inspirovala.

Reálně "normální cena" je dle mého 79 990. A tam to taky houplo protože jim rvali ruky.

113 byl mega úlet.

Ok, diky za uprimnost. Mel jsem zelvy, samuraje, monstra, mm 300, mm 600 spring drive,mam tunaky, opakovane jsem mel v ruce GS diver, Tuna darth vader, takze si troufnu srovnavat. nevim, jestli je to kilo moc nebo malo, paneraie s unitasem stoji pres kilo, IWC s upravenou etou jakbysmet.

Srovnavat je s hodinkami Za 3 petky je picovina. A kdo to mele, vi hovno. To rikam s plnou vaznosti. Urovni zpracovani, lestenim zaratsu a pouzitym strojkem to nejsou bezne hodinky. A jestli jsou za 113 nebo 80 neni asi podstatne. Nekam tam patri.

Ja je koupil za tu novou cenu. A priznam se, ze me k nim privedla. Rozhodujici moment byl, kdyz jsem poltocil lunetou. Ten chod a zvuk rozhodl. Tam jsem si rekl, to jsou kurva dobre udelane hodinky. Nelituji ani korunu. Od te doby, co jsem je koupil, nesundal jsem je z ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to bylo na mne, já je s ničím za 30 nesrovnával a tuším že ani nikdo jinej. Jen jsem záměrně absurdně podstřelil, že 25 by pro mne bylo cajk. Stejně tak absurdně markeťák Seika nadstřelil cenu, protože Willard příběh. A trh si sednul kolem tý 80ky max. Kalibr 8L35 jsem měl v MM300 a za ty prachy určitě stojí. Že nelituješ cenovky, kterous za ně vyndal je fajn. Vážně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane klííd :)

Si to bereš moc osobně. Já už lítám v Seiku 10let a to sem došel na forum s bondovkama na ruce.

Když už teda, tak moje mm300 byly druhé na foru, pár měsíců po těch instantových. Prošel jsem si povinné kolečko od pětek po GS (mezi tím nejaké ty rolexy a paneraie)

GS divery jsem po roce prodal i přes to že to měl být definitivní vrchol. No nebyl. Prospex je mi srdci blíž. Hodinky nesbírám ale nosím.

SLA033 jsou pěkné hodinky o tom žádná. Je tam ale spousta "ale".  Je to LE a oni toho smahnou 2500ks a po roce -30% to je na hlavu.

Jo a to zaratsu mají Casio za 500usd,

Seiko háže bobek na své skalní až to pěkné není.

To co platilo o Seiko před lety poměr výkon cena už bohužel neplatí. Na druhou stranu, co nezkousnu já (staromilec), to pro ty nepolíbené není problém - jak popisuješ.

Jo a Coppola má nabeton nárok na tantiemy :).

 

edit.

A můj hi-beat 8L55 chodí +10-15s/d podle toho jak se vyspí . Seiko no, co bys chtěl za ty prachy. Prý je to normální.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 6105 origo a neměnil bych, nové jsem viděl jen na fotkách a přijdou mi takové... Sterilnější, nevím jak to říct a nevím proč, ale tak pocitově, no :) Navíc pořád seženeš originál 6105 v původním stavu za polovinu ceny reedice.

 

Je ale pravda, že kdybych měl být OWG, sáhnu určitě po moderní reedici, a to SLA017 (vlastně na denní nošení je asi každá z těch re-edic dobrá). Vlastně mě docela štve, že jsem je prodal. Byla teda pi*ovina kupovat je nový a naštěstí se mi povedly udat za stejnou cenu, ale sehnat tehdy jeté třeba za 70, tak je nosím, prodám vše ostatní a rozhodně je neměním za Suby :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pajo, tyhle hodinky oceníš, pokud tě Seiko provází od počátku věků, cos zaregistroval hodinky, co sis osahal mraky pětek, eskáiksek, sum, samurajů, monster, co jsi měl možnost vidět v detailu nějaký ty GS.

Teprve pak ti tyhle Willardy něco budou říkat...

 

no.. ani tak to nie je 100% iste :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pajo, tyhle hodinky oceníš, pokud tě Seiko provází od počátku věků, cos zaregistroval hodinky, co sis osahal mraky pětek, eskáiksek, sum, samurajů, monster, co jsi měl možnost vidět v detailu nějaký ty GS.

Teprve pak ti tyhle Willardy něco budou říkat.

Jít do toho stylem "mam kilo, tak si natruc koupim lepší Seika" nefunguje.

 

Naprosto souhlasím. :)

post-5795-0-57114000-1581098157_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane klííd :)

Si to bereš moc osobně. Já už lítám v Seiku 10let a to sem došel na forum s bondovkama na ruce.

 

Neberu, neberu.  :)  Taky už jsem tady taky protočil zhruba 90 hodinek a některé byly slušný úlet. Tyhle hodinky to schytávají ve vlákně a teď i tady.  Kdybych na to bral ohled, nikdy si je nekoupím, vše jsem si předtím přečetl.  Mají svoje mouchy, ale i svoje kouzlo. Jako každý kousek mimo mainstream. A to je dobře, vzbuzují emoce a diskuzi. 

Jen jsem chtěl naznačit, že podle fotek vnímáme jen část těch hodinek. Nevnímáme hmotnost, pohodlí při nošení, vyváženost,  optiku pohledu, měnící se světlo na indexech, hloubku cifru atd atd.. A pak napsat jsou napiču, předražený kokotiny filmovýho vilárda, s 19 mm páskem a rozjetý hovno půlitrem, vlastně lepší želvy mi od kolegů, které považuji za zkušené v tomto koníčku, takové, ehm, trochu překvapující  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...