Přejít na obsah

volnočasové quartzky do 5k


Doporučené příspěvky

Zdravím,
 

už nějakou dobu prohlížím e-shopy, hledám vhodného kandidáta, a tak jsem se rozhodl poprosit o názor / radu i zde.
Nutno říct, že než jsem se začal poohlížet po nových hodinkách, neměl jsem tušení, že takové fórum s tolika hodinkovými nadšenci vůbec existuje :-)

Abych přiblížil situaci: Hodinky jsem nikdy moc neřešil, aktuálně nosím do práce ke košili tyto Hanowy, zbytek času mám na ruce tyto Casia a aktuálně hledám ,,něco mezi'' - k riflím, k tričku s límečkem, na neformálnější pracovní večeři, apod.  Přestože mám rozpočet nastavený relativně nízko, nerad bych vybral něco naslepo a rád bych tedy poprosil o radu.
 

Jaké bych měl požadavky:

- určitě kovový tah
- ideálně tak 43-44mm
- rád bych s nimi i plaval, takže WR min. 100m
- komplikace jako např. chronograf nevyužiju, ale v rámci designu se jim asi nebráním :-)
- asi ten nejméně racionální parametr je, že se mi moc nechce do Japonců, takže asi Švýcarsko
- rozpočet dle názvu vlákna 5k, v případě lásky na první pohled max. 7. Vzhledem ke dvěma malým dětem a dalším relativně nákladným koníčkům se mi víc prostě nechce :-)

A abych přiblížil, co se mi líbí, tak už jsem byl skoro rozhodnutý pro tyhle:
https://www.helveti.cz/swiss-military-hanowa-530804007
 

Potom mě ještě zaujaly tyto Wengery:

https://www.helveti.cz/wenger-roadster-black-night-011841104
 

Budu rád za jakýkoli další tip případně radu, kam se podívat.

Díky a mějte se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rikitane - spíš sportovní, nebo spíš společenské?

 

Pokud bys vybíral z výběru od Geodeta, volil bys raději ty první, nebo ty poslední? (na plavání spíš potápky?). A jestli můžu poradit za sebe - s tvým výběrem bych se chronu a dalším komplikacím spíš vyhnul. Funkčnost většina lidí nevyužije, na druhou stranu to zvyšuje machrindex. To ne že ne  :photo:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rikitane - spíš sportovní, nebo spíš společenské?

 

Pokud bys vybíral z výběru od Geodeta, volil bys raději ty první, nebo ty poslední? (na plavání spíš potápky?). A jestli můžu poradit za sebe - s tvým výběrem bych se chronu a dalším komplikacím spíš vyhnul. Funkčnost většina lidí nevyužije, na druhou stranu to zvyšuje machrindex. To ne že ne  :photo:

 

Jo, díky. Z výběru Geodeta bych bral určitě ty první. Případně čtvrté :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Každopádně gumový řemínek je na těchto hodinkách překvapivě příjemný. Obzvlášť při porovnání s gumou automatických Promaster NY0040, u kterých je taková tuhá .

Jen to zapínání po ránu. Navlíknout na sebe hodinky na řemínku oproti kovovému cvaknutí je fakt vopruz. Hodinky přes den často sundavám z ruky a tak pokukuji po nějakém kovovém tahu za rozumnou cenu... kdyby měl někdo tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...