Přejít na obsah

Longines vs. Tudor (Rolex?)


Doporučené příspěvky

Datel: Mě to čtvercové oné tedy snowflake celkej vyhovuje, ale každému se líbí něco jiného.

Vareka: O tom sklu jsem nevěděl, 17k bez práce, 20k+ s prací je celkem pálka když ty hodinky stojí asi 52k :D

 

No asi to teda vypadá na BB58 nebo BB41, to teda budu muset prostudovat které z nich jsou lepší. V nejhorším to jistí Suby, které prostě považuju za ikonu a strašně se mi vzhedově líbí ale cena 200-220k mi přijde prostě přehnaná v poměru cena/výkon.

 

A ještě bych se rád zeptal, jestli si teda Tudor +- drží cenu, nebo je to takový ten typ hodinek co v momentě když si ho koupím tak automaticky stojí min. o 1/3 méně což je třeba problém spousty Longinesek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Peta-Biker - Samozřejmně že si hodinky kupuji pro radost, ale je prostě fajn vědět že v tom ty peníze máš a okamžitě tomu nespadne cena. Ty hodinky si určitě nekupuju abych na nich vydělal, nemám v plánu je ani prodávat ale můžou nastat situace kdy by to mohlo být potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý postoj... Jakože nafurt ale může se stát leccos. Já opakovaně v domnění že tyto hodinky jsou ty konečné mám nepořádek v papírech, krabičkách a tom všem co k hodinkám přibalili... To některé Rolexáky podle inzerce podezírám z toho, že první roky to nosí i s fóliemi ;o) zdůrazňuji "některé"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to teda asi vypadá na Tudor :D

Teď už jenom které budou lepší, jestli BB58 nebo klasik BB79230N? Osobně úplně nevím jaký je v nich rozdíl kromě velikosti pouzdra a pár drobností typu antireflex

 Být Tebou zajdu k AD, oboje si vyzkouším na ruce a rozhodnu se. Já bych bral ty BB58...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 V nejhorším to jistí Suby, které prostě považuju za ikonu a strašně se mi vzhedově líbí ale cena 200-220k mi přijde prostě přehnaná v poměru cena/výkon.

 

 

To není přehnaná cena, uvědom si že hodinky jsou totální marnotratnost :D... A samozřejmě za značky typu Rolex prostě vyplázneš balík, nicméně aspoň to drží cenu. Věštšina značek bude těžký provar, kdybys koupil nové a chtěl nedej bože prodávat. Podle mě, je lepší mít love v hodinkách než na účtě, už je neutratíš, když dobře koupíš neprovaříš víc než je inflace :D..

 

 

jo a za mě určitě Suby a nebo ty Tudory, Longines nebrat.

 

Měj se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Datel: Mě to čtvercové oné tedy snowflake celkej vyhovuje, ale každému se líbí něco jiného.

Vareka: O tom sklu jsem nevěděl, 17k bez práce, 20k+ s prací je celkem pálka když ty hodinky stojí asi 52k :D

 

No asi to teda vypadá na BB58 nebo BB41, to teda budu muset prostudovat které z nich jsou lepší. V nejhorším to jistí Suby, které prostě považuju za ikonu a strašně se mi vzhedově líbí ale cena 200-220k mi přijde prostě přehnaná v poměru cena/výkon.

 

A ještě bych se rád zeptal, jestli si teda Tudor +- drží cenu, nebo je to takový ten typ hodinek co v momentě když si ho koupím tak automaticky stojí min. o 1/3 méně což je třeba problém spousty Longinesek.

 

Legend divery od Longines jsou za mě jejich nejhezčí hodinky. Pokud máš ruku 18-20cm, pak Ti určitě velké nebudou. Nové kolem 50k. Budeš spokojený. 

BB58 jsou pocitově mnohem menší hodinky a jako sportovní model budou sedět spíše na užším zápěstí. Zvaž, jestli by Ti nechybělo datum. Cena cca dvojnásobek LLD.

Suby koupíš za cca čtyřnásobek nových LLD (sedminásobek LLD z druhé ruky)...moje srdcovcka, nedám na ně dopustit, moc lepších potápek v oceli nekoupíš.

 

Pokud chceš hodinky s nejlepším poměrem cena/výkon..kup Seiko 5 za cca 5k...super hodinky, s inhouse strojkem, budeš spokojený a ušetříš balík peněz.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A dnešní Tudor na inzerátu za pade? 

Vzhledem k tomu, že uvažuje asi o hodinkách na tahu, tak k tomu může připočítat +25 a pak už to tak úžasna cena není. Což je přesně můj problém, ty hodinky chci už dlouho, ale bez tahu nemá cenu ani o nich uvažovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že uvažuje asi o hodinkách na tahu, tak k tomu může připočítat +25 a pak už to tak úžasna cena není. Což je přesně můj problém, ty hodinky chci už dlouho, ale bez tahu nemá cenu ani o nich uvažovat.

 

Mám to stejně, nicméně jsem nedávno pořídil SKX na tahu od strapcode, kterej je kvalitou super. A oni dělají tahy i na bb...což je pro mě rozhodně schůdnější cesta než origo za nesmysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu že bych je chtěl jako hodinky "napořád" tak bych asi stejně kupoval u AD. 

Dneska jsem byl zkoušet na ruce a náhodou jsem zahlédl i nové Omega seamaster diver 300m co-axial master chronometr, o kterých jsem ani neuvažoval ale na ruce mě dost přesvědčili. 

Inhouse omega 8800 takže předpokládám případný snáze dostupný servis než u subů, chronometr COSC, což maj ale i BB a Suby a rezerva chodu 55h, což je pro mě dostačující. Velké plus je pro mě praktická nezmagnetizovatelnost nějakých 15k vydrží, takže křemíkový vlásek z BB je proti tomu nic, nevýhodou je zase cca o 25k vyšší cena. (Zítra můžu přidat nějaké foto ze zkoušení)

Achjo není to lehkej život :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...