Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Tak jo, jdu mejt nádobí.

Bertovi se omlouvám, že jsem si neuvědomil, že otec zakladatel ohýbal dřevo už v Německu, než se usadil na Moravě. Ta fabrika tam je od roku 1861, takže 160 let dělá množství typů ohýbaného nábytku a nemám u sebe projektovou dokumentaci, kdo daný typ židle na obrázku vymyslel. Jediné, co mě uklidňuje, je, že to není slavná č.14, kterou opravdu vymyslel Michael Thonet. To bych teprv dostal po koulích.

azeppeline psal jsem, jak to na mě subjektivně  působí.  Jinak to neumím :). Ale ani tvé konstrukci esence německé funkcionality a fau zwei se nebráním. Svět je pestrý a každý ho vidíme vlastníma očima. Užívej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 154
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Romane, na nádobí se vykašli, raději si nalij něco dobrého. Borcům z Bohematicu fandím, ale tak nějak si raději počkám, co předvedou, nežli začnu pět pochvalné ódy. Podívej, jak dopadl ten vocas Stich s Chronotechnou ... No nic, ale stejně si po přečtení Tvých oslavných tirád myslím, že jsi začal brát marketingové lekce u Prokopa 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale dyť jo, když ty se vždycky tak strašně rozparádíš při sdělování vjemů. Ať už jde o kérky, bundy, piloty, hodinky... je to vlastně takový pěkný, až skoro rozkošnicky roztomilý. Jen to osobně za těma hodinkama tak nějak nevidím, ale každej to máme jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prokopa neznám. Jeho hodinky nesleduju. Nezajímá mě to. Bohematic mě nadchnul. Tak o něm hezky píšu. Já mám trošku westernový vidění světa a nadchnu se poměrně jednoduše. Jiný už nebudu .Ódy neubližijí .Stejně jako druhý má právo si myslet, že je to úplná blbost. Vše pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, azeppelin napsal:

Ale dyť jo, když ty se vždycky tak strašně rozparádíš při sdělování vjemů. Ať už jde o kérky, bundy, piloty, hodinky... je to vlastně takový pěkný, až skoro rozkošnicky roztomilý. Jen to osobně za těma hodinkama tak nějak nevidím, ale každej to máme jinak.

A jak píšu Bertovi, jinej už nebudu 🙂. Vždyť by na světě byla nuda, kdybychom byli jako vejce k k vejci

edit: nesnáším filmy, kde se někomu moc ubližuje a u filmu Vyšší princip mám na konci slzy v očích. 
Bez prdele. Tak co potom po mě chceš

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Ale jo, není to špatný, asi zatím první povedený hodinky od OlgojChorchoj. I když, nevidím designem žádnou spojitost s Minory - chtělo by to asi více fotek. 
Čitelnost možná bude problém, u některých barevných variant se mi zdá, že třeba datum je nečitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to fakt má autíčko na vteřinovce, to se vyplatí :)

Nejsem si jistý, zda je vhodné (fb) říkat strojku "manufakturní" v momentu, kdy je subdodavatel něco jen trošku míň samozřejmého než ETA (v tomhle příadě to předělaná ETA navíc je).

Jsem zvědavý na fotky s řemenem - 22/18 už může být proporční oříšek.

A hlavně - myslíte, že je tady dost příslušným směrem orientovaných movitých autíčkářů, aby to uživili? Já o tom vím čočku, upřímná otázka.

Design veřejně hodnotit nechci, protože mu nejspíš nerozumím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Píšou sice manufakturní, ale už ne, která manufaktura ho dělá. Filutové:)
 Jinak nacpali tam toho teda dost, to autíčko na vteřinovce nevim jestli je jen blbý, nebo tak blbý, že vlastně vtipný a dobrý. Chtělo by to vidět naživo..
 To pouzdro vypadá prima, oceňuju titan a 100m WR..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemýšlím, co si mám myslet o tom pohledu na vnitřnosti přes siťovaný prádýlko... ale je to neotřelé, neznám moc hodinek s perforovaným cifrem.

Jinak teda motorsportový chrona s autíčkem na vteřinovce, kterým chybi po obvodu cifru jemnější indexace než jen vteřinová, a které jsou bez tachymetru... jsou zajímavý projekt.

Logo se mi pořád nezačalo libit. Upřimně, našlo by se i pár věcí, které bych mohl pochválit. Ale to bych nosil dříví do lesa - výrobce svůj produkt chválí usilovně sám. To je další věc, kterou moc nechápu - fakt na ty superlativní romány někdo reaguje kladně? Jsem asi stará škola, ale nedělá se dobré renomé spíš tak, ze vyrobím krásný funkční hodinky s nějakou zajímavou přidanou hodnotou (neotřelý design, zajimavá komplikace apod), předvedu je na hodinářským veletrhu a nechám si je pochválit od specializovaných novinářů, hodinářů a designérů? Klasickou reklamu (propagaci) pojmu hlavně podprahově...  vizuálně, tj. pěkné fotky a videa? Tahle masirka na mě má naprosto opačný efekt.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, martar napsal:

kterým chybi po obvodu cifru jemnější indexace než jen vteřinová, a které jsou bez tachymetru

To je přece svrchované tvůrčí gesto, kreativní zjednodušení osvobozující hodinky od jha vlastností, které "stejně nikdo v praxi nepoužije".

S tím, že to navrhuje na hodinky nespecializovaná designová fabrika, to určitě vůbec nesouvisí.

V 10:38 to možná bude trochu sugestivní ... no spíš jsem jen moc puberťák.

 

 

 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D neboj, napadlo mě to taky. Můžem to někdy mutujícími hlasy nad pivem probrat, jestli nàm teda vzhledem k věku nalejou.

Už půl hodiny si tu přemýšlím, jakà česká značka je pro mne TOP. No a je to - přes veškerou masírku - Prokop a Brož. Většina jejich věcí je dotažená, má logiku a estetiku. Rozhodně bych se za ně nestyděl. A to Prokopovu prezentaci bytostně nesnáším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já říkal, že se k designu vyjadřovat nebudu, není to snadný ... vydržím to.

Spíš je škoda, že na cifr k tomu repráku zapomněli dát 101963215_ScreenShot2020-11-13at14_13_15.png.4b913e55c21c005dafdc1dea82a4e56a.png. U PP se u té nové sonnerie emailovým klientem pochlubit nezapomněli, ale to je Patek, to se nedá svítit. 1554501118_ScreenShot2020-11-13at14_17_57.png.1d8d24cfe967ab276bb61b031c83af45.png

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...