Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 154
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 13. 11. 2020 v 13:50, martar napsal:

...Prokop a Brož. Většina jejich věcí je dotažená, má logiku a estetiku. Rozhodně bych se za ně nestyděl...

Tak jsem kouknul na jejich kolekci a odvolávám :) Řadu Hector bych na ruku nevzal, a ty pilotky jdou mimo mě. Vím že jsem OT, sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já fandím všem odvážlivcům a Bohematic sleduju od prvních zpráv, pomalu si na ně utvářím názor, ale ať se přesvědčuju jak chci, mě se prostě celkově ty hodinky nelíbí. Možná na živo působí lépe, ještě jsem je ale v ruce neměl.

- nelíbí se mi různě široky ručky - ještě to pochopím u potápek, ale proč tady?

- nechápu ten milion indexů - kdyby to byly jednoručky, ale tady?

- bojuju s logem, ale budiž, logo je logo. I když ten symbol hippies na mě prostě pořád vykukuje

- datumovka mi na některých barevných kombinacích přijde vyložene rušivá - nejvíc na Lion Brown

- ale třeba na Walrus Silver ladí moc dobře a na Rhino Black je to super kontrastní doplněk - i když tady bych si uměl představit spíš negativ

- no vlastně bych si uměl představit všechny varianty jako no date, i když hodinky bez datumu (kromě echt oblekovek) nemám rád

- ten kyklop je přímo na cifru a ne na sklíčku? Pokud na cifru, pak super detail....

- líbí se mi pouzdro i kombinace lesk/mat, korunka a nožky taky v pohodě

Nevím, na jakou skupinu přesně cílí, ale za mě je to takový leisure casual, i ten pr. 42 mm  by tomu odpovídal. Cenovku sice chápu, ale nepovažuju za dobře nastavenou. Jak už tady někdo psal, něco pod sto by bylo akceptovatelné, ale v týhle realaci bych taky zamířil jinam.  Na a jak psak Martin, ta mediální masírka začíná být kontraproduktivní, alespoň pro mě určitě. A poslední rýpanec: cituji: Vyrábíme pro vás hodinky s dokonalým designem - te je jako co? Umím si představit design nadčasový, minimalisitický, vyzývavý, dráždivý, neotřelý, originální, prvoplánovitý, ale dokonalý? A ještě si ho takto sami pojmenují?  Saint-Exupéry kdysi řekl: Dosažení dokonalosti neznamená, že už není co přidat, ale tehdy, když už není co odstranit. Sorry jako, já bych klidně něco odstranil... 

Přeju jim, ať se jim podaří udržet nasazené tempo a najdou dostatek kupců , bez kterých to samozřejmě nepůjde.... Jsem rád za každý podobný počin, ale radši bych viděl třeba projekt Nautilus II :) Do toho bych šel hned!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, ponorka9 napsal:

Já fandím všem odvážlivcům a Bohematic sleduju od prvních zpráv, pomalu si na ně utvářím názor, ale ať se přesvědčuju jak chci, mě se prostě celkově ty hodinky nelíbí. Možná na živo působí lépe, ještě jsem je ale v ruce neměl.

- nelíbí se mi různě široky ručky - ještě to pochopím u potápek, ale proč tady?

- nechápu ten milion indexů - kdyby to byly jednoručky, ale tady?

- bojuju s logem, ale budiž, logo je logo. I když ten symbol hippies na mě prostě pořád vykukuje

- datumovka mi na některých barevných kombinacích přijde vyložene rušivá - nejvíc na Lion Brown

- ale třeba na Walrus Silver ladí moc dobře a na Rhino Black je to super kontrastní doplněk - i když tady bych si uměl představit spíš negativ

- no vlastně bych si uměl představit všechny varianty jako no date, i když hodinky bez datumu (kromě echt oblekovek) nemám rád

- ten kyklop je přímo na cifru a ne na sklíčku? Pokud na cifru, pak super detail....

- líbí se mi pouzdro i kombinace lesk/mat, korunka a nožky taky v pohodě

Nevím, na jakou skupinu přesně cílí, ale za mě je to takový leisure casual, i ten pr. 42 mm  by tomu odpovídal. Cenovku sice chápu, ale nepovažuju za dobře nastavenou. Jak už tady někdo psal, něco pod sto by bylo akceptovatelné, ale v týhle realaci bych taky zamířil jinam.  Na a jak psak Martin, ta mediální masírka začíná být kontraproduktivní, alespoň pro mě určitě. A poslední rýpanec: cituji: Vyrábíme pro vás hodinky s dokonalým designem - te je jako co? Umím si představit design nadčasový, minimalisitický, vyzývavý, dráždivý, neotřelý, originální, prvoplánovitý, ale dokonalý? A ještě si ho takto sami pojmenují?  Saint-Exupéry kdysi řekl: Dosažení dokonalosti neznamená, že už není co přidat, ale tehdy, když už není co odstranit. Sorry jako, já bych klidně něco odstranil... 

Přeju jim, ať se jim podaří udržet nasazené tempo a najdou dostatek kupců , bez kterých to samozřejmě nepůjde.... Jsem rád za každý podobný počin, ale radši bych viděl třeba projekt Nautilus II :) Do toho bych šel hned!

Podepisuji se pod 90% toho co jsi napsal  a hlavně pod definici dokonalého designu

Navíc mně ty reklamní slinty připadají jako z devadesátek

Nejde nezmínit ty datumovky, to je něco tak vyloženě zbytečného, hnusného  a nepřehledného, že kupci bude muset za tu startovní cenu 148 000,. kč  zřejmě asistentka z Olgoj Chrorchoj poskytovat nějaké běžně placené služby po dobu minimálně jednoho roku.

Měli tam dát rovnou vodováhu jako je na stativu k fotoaparátu a bylo by 🙂

M2.thumb.jpg.b6042904292369fd56b3a8fcc8f923a5.jpg

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať hledám sebevíc, nevidím žádnou provázanost designu hodinek a Aero Minor. Celé to na mě působí jen jako účelové vykrádání historie a umělé naroubování brandu na tzv. ikony CS designu. Takový marketingový kalkul, zacílený na Prim hejly. Co přijde dál, Albatros? Budou to hodinky o lokomotivě a nebo o letadle? To si pak asi rozhodne zákazník vteřinovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas. Korunka v designu převodového ozubeného kola a závažíčko vteřinovky s realistickou siluetou Minoru ještě dizajn nedělají. Přitom na závodní verzi Minoru z LeMans není málo prvků, které by šlo citovat... Škoda, no. Ale to už jsme fakt v subjektivní rovině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle se k Vám pánové přidám. IMHO zcela nevyužitý designový potenciál. Pro ilustraci přikládám z auto.cz jednu hezkou fotku. Ať ale jenom nekritizuji. Tak já osobně bych si hrál s: mřížka chladiče, ochrana proti větru, kola a blatníky (hodit subcifr do blatníku mi přijde dost dobrý), ......

 

 

aero 1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, martar napsal:

Souhlas. Korunka v designu převodového ozubeného kola a závažíčko vteřinovky s realistickou siluetou Minoru ještě dizajn nedělají. Přitom na závodní verzi Minoru z LeMans není málo prvků, které by šlo citovat... Škoda, no. Ale to už jsme fakt v subjektivní rovině.

 

před 5 hodinami, Bert napsal:

V tomhle se k Vám pánové přidám. IMHO zcela nevyužitý designový potenciál. Pro ilustraci přikládám z auto.cz jednu hezkou fotku. Ať ale jenom nekritizuji. Tak já osobně bych si hrál s: mřížka chladiče, ochrana proti větru, kola a blatníky (hodit subcifr do blatníku mi přijde dost dobrý), ......

Právě, je tam tolik silných vjemů, od aerodynamiky po specifické vzduchové průchody, že bych se při aplikaci bál spíš kýčovitosti a muselo by se to minimalizací osekat až na dřeň. Ale tady chybí sebemenší genius loci, vjem, cokoli. Člověk by se měl podívat na tu fotku od Berta, pak na hodinky a říct si JO TY VOLE! Nehledě na fakt, že navrhnout takto inspirovanou věc je vlastně usnadňující berlička, tak nejtěžší je namíchat ten pomyslný koktejl s rozlišujícími a spojujícími prvky napříč modelovou řadou. Tím se tvoří ksicht značky, ne připlesknutím loga.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

To je snad prokletí. Kdo jednou pracuje v Eltonu, nebo pro Elton, už navždy bude vykrádat sebe sama. Zářným příkladem je Graphic Sutnar RGCML.

image-proxy.jpg

Taky vám to připadá, jako oblíbené Eltoňácké: Máš něco, co trochu funguje, tak to mírně předělej, a máš limitku?

Mně to tedy takovýto postup připomíná hodně.

A ještě jedna věc: zkuste někdo vyslovit RGCML ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí malá úprava a mají limitku pro šéfa HC Kladno, už jen trochu upravit vteřinovku a místo 18 - 68 a je to na světě....

Pro mě je Bohematic zklamání - řadový microbrand... a asi mě nejvíc otravuje že se neumí prodat samotným designem, ale je potřeba všude upozorňovat že je to designed by Studio Olgoj Chorchoj, studio Marvil, atd... jako by to bylo potřeba abych pochopil že mám před sebou kus kvalitního řemesla, bez ohledu na to jak finální výrobek vypadá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Snekofon napsal:

Stačí malá úprava a mají limitku pro šéfa HC Kladno, už jen trochu upravit vteřinovku a místo 18 - 68 a je to na světě....

Pro mě je Bohematic zklamání - řadový microbrand... a asi mě nejvíc otravuje že se neumí prodat samotným designem, ale je potřeba všude upozorňovat že je to designed by Studio Olgoj Chorchoj, studio Marvil, atd... jako by to bylo potřeba abych pochopil že mám před sebou kus kvalitního řemesla, bez ohledu na to jak finální výrobek vypadá...

Asi tak:(  ušetřil jsi mi čas se psaním...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jednou jsem mrknul na jejich stránky - bohužel to je dle mého hodinářské Vyprávěj.... projekt od základu postavený na nostalgii a starých dobrých časech. Nejdříve se ukáže skica, upozorní se na kultovní projekt z časů minulých , kterému bude vzdán hold a zdůrazní se velkolepost týmu který za projektem stojí.... pak se představí široká škála barevných variant nového kusu .... v tomto jsou filmaři dál, tam se z titulků dozvíme i jméno posádky přenosového vozu. Jaký díl seriálu bude uveden dál Bohematic Pérák, s ciferníkem v Jawa červené, orámované zlatou linkou a ukazatelem rezervy tahu v podobě krytky sání karburátoru? Nebo Bohematic RTO?

Nemůžu říct že by se mně Sutnary, nebo Minory nelíbily ... jenže z hodinářského hlediska nepřináší nic, je to jen další z řady převlíkačů strojků, kteří ale umí zajímavé kusy za nepoměrně příznivější ceny, jejich design ani nepotřebuje komentář, protože hovoří za sebe a je tím mezinárodně uplatnitelný. Nevadí mně odkazy a inspirace klasickými tvary - ať již z pilotních desek, automobilových palubovek, a jiný průmyslový design... pokud představí zajímavé hodinky a následně - bude-li to někoho vůbec zajímat zveřejní kde v detailech hledali inspiraci... ale tady to jde opačně a to je škoda :(

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...