Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
  • Odpovědi 154
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 15 hodinami, ponorka9 napsal:

Chlapci, je tu už někdo, kdo si něco od Bohematic koupil? Já se čím dál víc zaobírám myšlenkou, že bych něco z jejich nabídky zkusil. Táhne mě to k Sutnar Falcon limitce, jen škoda, že jako oblekovky mají 42 mm... 

já byl shodou okolností včera u nich ve firmě a musím říct, že klobouk dolů. Je to teda prakticky celý subdodávka, ale od špičkových firem a ten výsledek je famozní. Hlavně když, tak to chce hodinky s nějakou individualizací. Dělají to tak prakticky u 85 procent dodaných hodinek a to mi na tom příjde to "ono". Protože jinak to je jen mikrobrand :) Ale opravdu nádhera a pár fakt šikovných lidí co to dělá. Radost pohledět. Mě se nejvíc líbí aerodynamic. Tam ta kovařina na cifru je v reálu fakt skvělý počin a já jsem autovej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Zjistil jsem to až teď, v červnu se Bohematic změnil na Robot.

Mno, zda-li je to dobré spojení pro mechanické hodinky, nejsem si jistý... Nebo je tam jen účel zacílit na zahraniční zákazníky? Tak když se "robot" neujme, zkusil byl přejmenovat na "pivo".

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, libor2002 napsal:

Zjistil jsem to až teď, v červnu se Bohematic změnil na Robot.

Mno, zda-li je to dobré spojení pro mechanické hodinky, nejsem si jistý... Nebo je tam jen účel zacílit na zahraniční zákazníky? Tak když se "robot" neujme, zkusil byl přejmenovat na "pivo".

 

Libore, já to zjistil už v létě a moc jsem to nepobral. Ano, hlavní (možná jediný) důvod je zacílení na zahraniční zákazníky. to sami přiznali, ale Robot? To je tak bezpohlavní a neautentické slovo, k hodinkám mi nesedí a kdo asi tak ve světě ví, že ho vymyslel Čech? Prostě ten projekt je celej pořád nějak moc kontroverzní, hodně věcí je tam násilně vmáčknutých...  Chvíli jsem zvažoval, že si jedny pořídím, ale tohle mě zase přibrzdilo.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 9. 2022 v 17:44, atim napsal:

Mám dojem ze důvod je úplně jiný, bohematic je tuším jeden z modelu mont blanc a mají to registrované, myslím ze je to nějak takhle…

Toto je oficiální verze:

ROBOT přichází, BOHEMATIC zůstává…

 

Hodinky z manufaktury Bohematic nově nesou jméno ROBOT. Zájem o naše hodinky ve světě nás přivedl ke změně názvu značky: Slovo ROBOT jsme vybrali právě proto, že je v zahraničí srozumitelnější, a navíc má díky bratrům Čapkům české kořeny.

„Když naše značka před lety vznikala, vybrali jsme název BOHEMATIC, protože jsme chtěli vyslat jasnou zprávu, že jsme česká značka. Zvažovali jsme ale i slovo ROBOT,“ říká Josef Zajíček, jeden ze zakladatelů hodinářské manufaktury. „Zájemců o naše hodinky ze zahraničí přibývá, což nás nesmírně těší. Zároveň bylo zřejmé, že pro mnohé je název Bohematic tak trochu jazykolamem. A proto jsme se rozhodli nazvat naše hodinky univerzálně srozumitelným slovem ROBOT.“

„Slovo ROBOT jsme si původně ponechali na dobu, kdy budeme vyrábět vlastní strojky. Vždyť hodinový strojek vlastně je takový malý časoměrný robot,“ říká Michal Froněk, art director značky. A nejenom to. Slovo robot má český původ a světu jej dal významný Čech. Poprvé se objevilo v divadelní hře Karla Čapka R.U.R., ale napadlo jeho bratra, malíře Josefa. Karel samočinným strojům ve svém díle původně říkal „labori", ale posteskl si bratrovi, že mu to připadá příliš knižní a Josef mu nabídl roboty. Právě odkaz na významné české umělce, kteří dali světu něco zcela unikátního a dodnes platného, je cesta, na kterou by ráda svou prací navázala i naše hodinářská manufaktura.

Naše společnost a manufaktura se nadále budou jmenovat BOHEMATIC, ale naše hodinky nesou nově jméno ROBOT.

Na netu jsem žádný spojení Montblancu a Bohematic nenašel....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Bert napsal:

Mně to prohlášení Bohematic připadá jako totální blábol.

On ten jejich marketing je od začátku plný blábolů a hlavně urputné snahy každý model napasovat na nějaký historický odkaz...Přitom pár kousků bylo zajímavých a fakt jsem uvažoval, že do jedněch půjdu. Ale  hodinky s nápisem Robot fakt nechci.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky přidám s názorem. Teď jsem byl o víkendu v Praze, nějaký ňuňání, nechyběl Koscom. Hrozně jsem chtěl Bohematic vidět live. Až tam jsem se dozvěděl, že se přejmenovali. Za mě je to brutální fail.. eeeh!

Bohematic znělo super, Robot je creepy. Jinak hodinky krásný, pěkně udělané, líbily se mi fakt dost! Jen ne cena. Tu si nějak nedokážu úplně obhájit vzhledem k tomu, co můžu mít za ty prachy jinde. Ale líbily se mi! To zas jo.

AC548F51-FA74-44E2-8116-1C161BE570D5.jpeg

E655DE2C-A455-4110-9F91-8D03559F642C.jpeg

8BFCE9FE-9E60-4115-9061-B1EDA2C568F6.jpeg

EEC3B02B-BB54-4A43-AC43-20A461E0042F.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ten drobný reliéf na číselníku je jako od Beaty Rajské. Vzhledem k tomu, že hodně lidí z Bohematicu sálo mateřské mléko Primu, nemusím být úplně mimo. No a datumovka blízko středu evokuje levná malá střeva a nafouklé pouzdro .... Za mne nic moc. Pro připomenutí Beata.

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...