Přejít na obsah

Jaké automaty do 6 tis.


Doporučené příspěvky

No, dokonce ho vidím u svého oblíbence hodinkar.cz RA-AA0005B19B ZA 5 039 Kč. Mají docela širokou nabídku, ale tyhle s 200m a safírem vedou...

 

MMCH

Martiste91 je zjevně pečlivější v nastavení času než aranžér této produktové fotografie - když srovnám polohu vteřinovky a kam ukazuje minutová ručička ;o)

Vidíš, ani jsem si nevšiml u toho promo fota.

Ale co se mě týče, máš zcela pravdu. Jsem u hodinek citlivý na hodně věcí a raficky jdouci podle plotu jsou jedním z těch nejdůležitějších. Hodinky jsou casomeric a co jiného by měly dělat a ukazovat přesně, když ne čas na indexy přesně podle odkousnuteho času vteřinovou ručkou, že?

Špatně nastavená vzájemná poloha ruček na hodinkách, to je jak jezdit se smajdajicim kolem či napůl sumejicim špatně naladěným radiem ...a na to bych se fakt koukat na hodinkach nemohl....

 

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně. Hodinky se můžou odchýlit od časového znamení. Na COSC netrvám. Ani nehodlám platit. Ale aby nešly ani podle sebe... Právě jsem dopřehazoval datové věnce a dorovnal ručky. Lupa to jistí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za informace, je toho na jednu hlavu opravdu dost...

Asi více budu tíhnout ke klasičtějšímu typu než k potápkám.

Hodinky budu nosit převážnou-ne-li výlučně k obleku- Tak bych snad i uhlídal minerál sklo, pokud nebude vypouklé jako u těch Zeppelínů...

 

1- jsou nějaké strojky-automaty, kterým se raději vyhnout? 

 

2- Geckota k-01-C v02 výše zmiňovaný model je také zajímavý, ale zaráží mne, že na of. stránkách je za 350eur a ten český prodejce za 6 tis...není to nějaké 2 jakost?

 

3- Zeppelin 7656-2 nebo 1 (bílá verze za 4,600,- a černá za 5,900,-) Jen mne zarazila odpověd jednoho obchodu:...tento model máme od dodávateľa potvrdený ako nedostupný. Žiaľ nemáme bližšiu informáciu, či model nie je dostupný z dôvodu dočasného pozastavenia výroby, alebo bola výroba tohoto modelu úplne ukončená.

Je velké riziko, že pokud by se již nevyráběl, bude problém se servisováním?

 

4-  Orient RA-AA0C0L modrá a RA-AA0C6E19B- zelená -přiznám se vzhledem k ceně a s hezčím koženým páskem ???... jen co je tam za strojek a s čím bych asi mohl vzhledem k ceně počítat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S Geckotou je to tak, že na jejich stránkách je uvedený model již nedostupný, tedy vyprodaný. Geckota vždy starší modely slevňuje, když přijdou nové. Jsou to edice ve stovkách kusů a po vyprodání se již nedají objednat.

Cena, kterou uvádíš je ta, za kterou Geckota tyto hodinky prodávala jako nový model, u nejpanskehodinky.cz zůstaky na skladě a proto ta sleva (-29%). Určitě se nejedná o druhou jakost. Nikdy jsem neslyšel ani nečetl o tom, že by Geckota nějakou druhou jakost nabízela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopil jsem to správně, že chceš výlučně automaty? Jinak nikdy neuděláš chybu - pokud jde výhradně o automaty - když půjdeš do strojků Miyota 8xxx a 9xxx, nebo do jakéhokoliv základního seika (např. s kalibrem NH25 a jeho klony). Vzhledem k tomu, kolik mikrobrandů je těmito kalibry osázeno, máš výběr, až se ti bude hlava točit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec bych se nebál kvalitnějších baterkových hodinek, ani solárů nebo kinetic či podobných systémů. Baterky dneska vydrží 3-10 let, akumulátory klidně dvojnásobek a výměnu udělá každý hodinář.

Jen výjimečně u velmi starých (přes 20 let) může být trochu problém s dostupností akumulátoru, ale zpravidla existují náhrady nebo je dodává samotný výrobce, i když za vyšší cenu.

Popravdě ani mechanické hodinky nejsou zcela bezúdržbové, spíše naopak. Zpravidla jednou za 5 let (to není dogma, může to samozřejmě být mnohem více, ale i méně) je potřeba hodinky přetěsnit a doporučuje se i údržba strojku, vyčištění, promazání, seřízení, což se pohybuje od cca 1500 do 3500,- Kč u běžných modelů typu Seiko, Miyota, Orient. Ceny jsou hrubě orientační, neberte mě za slovo.

Upraveno uživatelem tombas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s tou údržbou -to je pro mne nová informace. To jsem nevěděl.  :blush02: 

  Ach jo a mám pocit, že jsem zase na začátku...

A jak se pozná dobrý bateriový strojek? Měl jsem kdysi jedny potápky a ty mi odešly.   Hodinář řekl, že tam je malý strojek který se utahal. Měl tam prý být větší kalibr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jako u mechanik, koukat se po značkovém strojku, třeba Eta, Miyota, Seiko, Citizen... a vyhýbat se obloukem fashion značkám, do kterých je lépe se obléct nebo obout, než je nosit na ruce.

Ale vůbec jsem tě nechtěl odradit od mechanik, jen bys měl o tom vědět co nejvíce, abys pak nebyl překvapený.

A jak píše Blues, mikrobrandy často nabízí velmi dobrou hodnotu a kvalitní zpracování se značkovými strojky za velmi přijatelnou cenu. Možností je spousta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím, jsou jich minimálně desítky, ale spíše stovky a já se necítím oprávněn doporučovat nějaké konkrétní značky, které vůbec neznám.

Z těch, co o nich mám alespoň nějaké povědomí, třeba už zmíněná Geckota, Phoibos, Boldr, polské Balticus, Heitis... zkus si něco pohledat a pak dát formou vyhledávání tady na fóru dotaz, třeba už tu bude nějaká diskuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...