Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

A co Tě vedlo k tomu si jej kupovat?

Byl sem s kolegou v rewe, cumim na nej jak kupuje heineken a rikam mu proc tu sracku kupujes a on na to "tohle neni sracka, tohle je vareno v nemecku a ne v madarsku jak to co koupis u nas" ... tak sem vzal taky dve lahve. Mimo jine, dneska mam v poradniku tohle teda no.

 

OoaEPFJ.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ono bohužel dneska všichni "velcí výrobci" produkují v podstatě "eurosračky".  V těch objemech se nedá uvařit pivo klasicky. A hlavně né v té ceně. Naštěstí většina rozumných jedinců postupně přechází na piva z malých pivovarů, která jsou vařena tak, jak se má.  :cheers:

 

 

S tímhle úplně nesouhlasím, myslím tím velké x malé pivovary. V obou skupinách jsou dobří i špatní. Ta piva jsou prostě jiná - z velkého seriového pivovaru x z malého, je to zkrátka něco jiného, aspoň já to tak mám. A pokud vezmu v potaz třeba vlastnost, která se nazývá pitelnost, tak mám stále za to, že v dlouhodobějším horizontu převažují seriová piva. I ta dobrá z malých pivovarů, až na výjimky se časem přepijí a je třeba si od nich odpočinout a někdy si myslím, že se to nedá nahradit ani střídáním těch malých pivovarů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jde především o to, že u velkých pivovarů je jiná technologie výroby. Rozdíly jsou ve vaření, kvašení a další. Zjednodušeně řečeno uvaří vícestupňové pivo, které potom naředí a použije kvasinky, které přežijou při těch objemech tak velký hydrostatický tlak. Případně vozí hotovou mladinu nebo i rmut... Je toho víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl včera IPA od Berdnarda a byla to dobrota, jak vyrábí netuším, hlavně že mi to chutná.

 

Já jsem těma IPAma poslední dobou přepitej, navíc to není zrovna pitelné pivo. Nicméně Bernard podle mě vaří velmi dobrý seriový IPA. Jinak pokládám Bernard dlouhodobě za nejlepší seriovej českej pivovar.

 

 

Se normálně bojim napsat, že mi ten Hajneken vlastně nevadí. Halt nejsem pivař.

Rači teda nic, a du si nalejt EJLA z Kbelskýho pivovaru půllitr za pade :D

 

Aby to nevyznělo, že tvrdím že je uplně hnusnej, to ne. Jen patří do těch bezpohlavních eurosraček, no. My si to pojmenování zavedli po revoluci, když se mohlo začít cestovat a ochutnávat. Mimochodem v té době mnohé české a slovenské pivovary vařily celkem nepoživatelné patoky.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už to nekomentuji. Každý má právo prodávat co chce a za kolik. Klidně na Chrono24. Mě to vždycky jen vytoci u BLNR, na který čekám,jinak je mi to u zadele.

Holt obchod je obchod a i mezi gentlmany je přijatelné natáhnout kolegu o 100k, protože tak to dnes chodí.

Jak psali kolegové, je to výhradně věc nabídky a poptávky.

Já jsem byl kdysi natolik hloupý, že jsem Speedy-tuesday-ultramany pustil za nákupku. Holt chybami se člověk učí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl sem s kolegou v rewe, cumim na nej jak kupuje heineken a rikam mu proc tu sracku kupujes a on na to "tohle neni sracka, tohle je vareno v nemecku a ne v madarsku jak to co koupis u nas" ... tak sem vzal taky dve lahve. Mimo jine, dneska mam v poradniku tohle teda no.

 

OoaEPFJ.jpg

Ja jsem myslel, ze Heineken se vari v Brne na Mendlaku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem těma IPAma poslední dobou přepitej, navíc to není zrovna pitelné pivo. Nicméně Bernard podle mě vaří velmi dobrý seriový IPA. Jinak pokládám Bernard dlouhodobě za nejlepší seriovej českej pivovar.

 

 

 

Aby to nevyznělo, že tvrdím že je uplně hnusnej, to ne. Jen patří do těch bezpohlavních eurosraček, no. My si to pojmenování zavedli po revoluci, když se mohlo začít cestovat a ochutnávat. Mimochodem v té době mnohé české a slovenské pivovary vařily celkem nepoživatelné patoky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně Bernard přestal chutnat poté, co pan zakladatel podpořil ANO před těmi prvními volbami, kdy se dostal Bureš k moci a kdy už médii začínaly běhat zprávy o tom, že to není až tak fajný velkostatkář, jak se prezentoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně Bernard přestal chutnat poté, co pan zakladatel podpořil ANO před těmi prvními volbami, kdy se dostal Bureš k moci a kdy už médii začínaly běhat zprávy o tom, že to není až tak fajný velkostatkář, jak se prezentoval...

Tohle jsem nevěděl, já s Bernardem skončil poté, co pivovar odměnil policajta za pokus o vraždu motorkáře v tunelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry Geometře... On se pak pan Bernard od té podpory distancoval, ale podle mě příliš pozdě, až nějakou dobu po volbách. Nějak jsem to od té doby nestrávil.

Po pravdě mě se to nelíbí obecně. Jedno jestli Babiše nebo jinýho panáka. No a chyby děláme všichni. Žes to nezkous, tomu rozumím. Já zaznamenal, že se kdysi nějak chtěl dostat do politiky, ale nějak z toho naštěstí sešlo. Ale nijak podrobně jsem to nesledoval. No jo. Co naděláš, stalo se :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som s nim nastastie ani nikdy nezacal, skusil som raz a hned som si s nim straslivo polial klavesnicu, povazoval som to vtedy za znamenie a vratil sa k Braniku.

Já si pamatuju, jak začal. Objevili jsme ho tenkrát s kamarádem v Pelhřimově na Staré poště, už tenkrát nám to pivo moc chutnalo a chodili jsme tam na něj. Pak jsem docela pár let se nějak neměl jak k němu dostat. Jednou dokonce, když ho začali točit v jednom nonstopu na Smíchově, kde jsem bydlel, jsme si pro něj došli s kámošem (tím samým, co jsme chodili na Starou poštu) v noci do džbánu. Celej jsme ho vylili do hajzlu, jak to bylo hnusný, ale mohl za to ten nonstopáč. Blbec jsem to neochutnal (už jsme asi odněkud přišli) a zřejmě to tam vůbec nikdo nepil, tak to bylo hnusný. No ale teď už opravdu pár let pokládám dvanáctku z nejlepší. Teď mám ale zrovna taky Braník jedenáctku. A jak na ty jedenáctky nejsem, tak to docela jde, takový obyč pivo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se tady probírají ta piva, tak jen přidám do pléna.. Po mnoha letech jsem zase začal občas pít Radegast. Pil jsem ho dávno, pak to jeden čas nešlo pozřít a teď jsem to nedávno někde koupil, protože jsem byl nějak přepitej všech těch ALE, IPA, Weizen apod. a měl chuť na normální ležák..a byl jsem fakt mile překvapen. Kupuju tedy jen tu ?ryze hořká 12? a fakt mi to chutná. Tak jen kdyby to někdo považoval z minulosti za patok, zkuste to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...