Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

M10: Nezosmilníš sa týka aj prostitúcie. 

No, nechci se pouštět do výkladu Bible, ale nezesmilníš je opravdu něco jiného, než prostituce (což je obchod). 

Jinak s tím Norskem ti dávám za pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aldo mě jde jen o to, že bychom si neměli nechat mluvit do věcí, které považujeme z rozumu i srdce za ty správné. A tohle právo přenechat i Norům v Norsku ...

 

Ale přesně o to těm zúčastněným přece jde. Pokud jsem to pochopil správně, ta mamina nechce nic jiného, než zpátky svoje děti a vrátit se s nima sem. Norové, ať klidně dál pokračují ve stanoveném kurzu, když ho považují za správný. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že si tady musíš Hasňo připadat jako norský velvyslanec, ale přesto se Tě zeptám:

kdo jsou ti pěstouni? Jsou to bezdětné páry, které nemůžou mít děti nebo mají svoje vlastní děti a tohle je služba, kterou dělají za peníze nebo to dělají v dobré víře, že zachránili dítě před jejich bezcitnými rodiči?

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale přesně o to těm zúčastněným přece jde. Pokud jsem to pochopil správně, ta mamina nechce nic jiného, než zpátky svoje děti a vrátit se s nima sem. Norové, ať klidně dál pokračují ve stanoveném kurzu, když ho považují za správný. 

Souhlas, v tomto konkrétním případě  ano (pokud se potvrdí, že jsou obvinění mimo a jedinou chybou bylo, že se paní rozhodla žít tam bez znalosti souvislostí), nicméně v tom co a jak dělat s tou jejich z našeho pohledu fašistickou organizací, máme bohužel velmi jednostranný pohled. Proto jsem psal - nechme Norsko Norům, ať si sami rozhodnou, jaké u sebe doma chtějí mít pravidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aldo mě jde jen o to, že bychom si neměli nechat mluvit do věcí, které považujeme z rozumu i srdce za ty správné. A tohle právo přenechat i Norům v Norsku, třeba proto aby se dle principu "kolektivního dobra" nezačaly naše zákony měnit směrem k Iránským. (a ty jsem zvolil záměrně, protože tam ten rozdíl, zejména v aktuální době, pochopí i ti, co píší, že srovnávám nesrovnatelné)

Paradoxní je, že tak trochu bojujeme i za Nory. Oni o tom nic neví, nesmí vědět a ti, co ví, se bojí mluvit. A to nepreháním. Dneska se u oběda v kantýně moje žena bavila na toto téma s jedním domorodcem a ten podvědomě šeptal! Nekecám. Žena se úplně musela začít smát. Úplně jako když Dušek v pupendu šeptal v kabinetu synovi, že on je "jiný" komunista.

 

Mimochodem ten domorodec ji vyprávěl dobrou story. Jeho kamarád, psychiatr měl na stole tento případ. Řidiče, Norové, byli nespokojeni s nočním životem své patnáctileté dcery, vracela se k ránu. Navíc nesouhlasili, že už má už partnera a tento se jim taktéž nepozdával. Vyjádřili tedy svou nevoli se stavem věcí. Načež dcerunka zvedla telefon, zavolala do Barnevernet a ten bez jakéhokoliv ověřování, bez jakéhokoliv zásahu v rodině, podpory, pomoci, dotazování se ihned proaktivně našel opatrovníky a do dvou týdnů byla dcerunka pryč. U někoho, kdo ji dovolí vše, protože mu to do rozpočtu přinese 8000 EUR měsíčně. Tak. Hotovo, šmytec. A argumentovat, že tohle je pro dobro dítěte je myslím dost těžké. Obrací se to i proti nim, ale většina populace je stále slepě přesvědčena, že stát koná za všech okolností správně a pro dobro všech. Dokud to ne postihne je. Pak je už ale pozdě. Proto jakýkoliv protest podporuju a tiše ho podporují i mnozí Noři.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dlubix

Paradoxní je, že tak trochu bojujeme i za Nory. Oni o tom nic neví, nesmí vědět a ti, co ví, se bojí mluvit. A to nepreháním. Dneska se u oběda v kantýně moje žena bavila na toto téma s jedním domorodcem a ten podvědomě šeptal! Nekecám. Žena se úplně musela začít smát. Úplně jako když Dušek v pupendu šeptal v kabinetu synovi, že on je "jiný" komunista.

 

Mimochodem ten domorodec ji vyprávěl dobrou story. Jeho kamarád, psychiatr měl na stole tento případ. Řidiče, Norové, byli nespokojeni s nočním životem své patnáctileté dcery, vracela se k ránu. Navíc nesouhlasili, že už má už partnera a tento se jim taktéž nepozdával. Vyjádřili tedy svou nevoli se stavem věcí. Načež dcerunka zvedla telefon, zavolala do Barnevernet a ten bez jakéhokoliv ověřování, bez jakéhokoliv zásahu v rodině, podpory, pomoci, dotazování se ihned proaktivně našel opatrovníky a do dvou týdnů byla dcerunka pryč. U někoho, kdo ji dovolí vše, protože mu to do rozpočtu přinese 15000 EUR měsíčně. Tak. Hotovo, šmytec. A argumentovat, že tohle je pro dobro dítěte je myslím dost těžké. Obrací se to i proti nim, ale většina populace je stále slepě přesvědčena, že stát koná za všech okolností správně a pro dobro všech. Dokud to ne postihne je. Pak je už ale pozdě. Proto jakýkoliv protest podporuju a tiše ho podporují i mnozí Noři.

 

:eek:  tolik?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paradoxní je, že tak trochu bojujeme i za Nory. Oni o tom nic neví, nesmí vědět a ti, co ví, se bojí mluvit. A to nepreháním. Dneska se u oběda v kantýně moje žena bavila na toto téma s jedním domorodcem a ten podvědomě šeptal! Nekecám. Žena se úplně musela začít smát. Úplně jako když Dušek v pupendu šeptal v kabinetu synovi, že on je "jiný" komunista.

 

Mimochodem ten domorodec ji vyprávěl dobrou story. Jeho kamarád, psychiatr měl na stole tento případ. Řidiče, Norové, byli nespokojeni s nočním životem své patnáctileté dcery, vracela se k ránu. Navíc nesouhlasili, že už má už partnera a tento se jim taktéž nepozdával. Vyjádřili tedy svou nevoli se stavem věcí. Načež dcerunka zvedla telefon, zavolala do Barnevernet a ten bez jakéhokoliv ověřování, bez jakéhokoliv zásahu v rodině, podpory, pomoci, dotazování se ihned proaktivně našel opatrovníky a do dvou týdnů byla dcerunka pryč. U někoho, kdo ji dovolí vše, protože mu to do rozpočtu přinese 15000 EUR měsíčně. Tak. Hotovo, šmytec. A argumentovat, že tohle je pro dobro dítěte je myslím dost těžké. Obrací se to i proti nim, ale většina populace je stále slepě přesvědčena, že stát koná za všech okolností správně a pro dobro všech. Dokud to ne postihne je. Pak je už ale pozdě. Proto jakýkoliv protest podporuju a tiše ho podporují i mnozí Noři.

nepřidal jsi tam nulu? Fakt 15000 EUR?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že si tady musíš Hasňo připadat jako norský velvyslanec, ale přesto se Tě zeptám:

kdo jsou ti pěstouni? Jsou to bezdětné páry, které nemůžou mít děti nebo mají svoje vlastní děti a tohle je služba, kterou dělají za peníze nebo to dělají v dobré víře, že zachránili dítě před jejich bezcitnými rodiči?

Za prachy. Někdy bezdětní, taky dost homosexuální páry, ale prachy jsou hlavní motivace. Dvě děti v pěstounské péči generují dávky od státu té rodině ve výši až 15000 EUR měsíčně. A tito lidé, kteří dostávají takové prachy a jsou tedy brutálně zainteresovaní a v žádném případě nejsou nestranní jsou připuštěni, aby svědčili u soudu. V Evropě něco zcela nepřípustného. A jak asi budou svědčit? No přesně tak, jak svědčí v případě Michaláková. Tedy lžou, vymýšlejí si, vyplachují děckám mozky, navádějí je proti rodičům, protože mít a nemít 140000 NOK měsíčně je kurwa rozdíl. Prostě je to celé pokřivené a spravedlnost a zdravý rozum nemá šanci, dokud se nezmění zákon a nepřestane o tom rozhodovat nějaká okresní komise, ale bude rozhodovat soud a dokud Barnevernet že zákona nebude podléhat soudní moci. Což teď nepodléhá.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuji výše uvedené, dokonce v jiném státě na severu to funguje obdobně, v sousedství žila rodina

která se živila pěstounstvím. V poměrně rozlehlé vilce žily tři páry + 6 až 8 dětí v pěstounské péči.
A peníze se tam rozhodně čerpají solidní, ať už od komuny nebo od státu. Smutné kam to tam došlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to ale zůstává vážně rozum stát. Docela by mě zajímalo, na základě jakých historických skutečností a zkušeností takováhle praxe nastala. Že by se Norové chovali v minulosti ke svým dětem hrubě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za prachy. Někdy bezdětní, taky dost homosexuální páry, ale prachy jsou hlavní motivace. Dvě děti v pěstounské péči generují dávky od státu té rodině ve výši až 15000 EUR měsíčně. A tito lidé, kteří dostávají takové prachy a jsou tedy brutálně zainteresovaní a v žádném případě nejsou nestranní jsou připuštěni, aby svědčili u soudu. V Evropě něco zcela nepřípustného. A jak asi budou svědčit? No přesně tak, jak svědčí v případě Michaláková. Tedy lžou, vymýšlejí si, vyplachují děckám mozky, navádějí je proti rodičům, protože mít a nemít 140000 NOK měsíčně je kurwa rozdíl. Prostě je to celé pokřivené a spravedlnost a zdravý rozum nemá šanci, dokud se nezmění zákon a nepřestane o tom rozhodovat nějaká okresní komise, ale bude rozhodovat soud a dokud Barnevernet že zákona nebude podléhat soudní moci. Což teď nepodléhá.

Tak to je hnus. Takže fakt státem podporovaný kšeft a jde o prachy. 

A ani nemůžeme Norsku vyhlásit válku - když jsou v NATO  :raygun:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakákoliv akce proti praktikám Barnevernetu je správná a vítaná, ať se to někomu líbí nebo ne. Začínám být trochu alergický na argument, že vše se děje podle zákona. Mimochodem, všichni židé vylétli v Osvětimi komínem "v souladu s platnými zákony".

Svinstvo zůstane svinstvem i když se zabalí do bible, koránu nebo zákoníku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:eek: tolik?

15k za dvě děcka. Jo, tolik. Opatrovníci jsou tedy významně zkorumpovaní a neměli by být vůbec součástí řízení. Ale jsou. Viz. Michaláková . A pak si vymýšlí a lžou. Nejdříve, že je zneužíval otec, a když ten se s odebraním práv smířil a nerval se (ať už z jakéhokoliv důvodu, ten neznám) tak začali s tím, že je zneužívala i ona a nutila je orálně ji uspokojovat. Toto děcka (Navíc tehda 2,5 a 4 roky!) nikdy neřekla před nikým v rámci řízení, vytáhli to pěstouni, že prý jim to řekli doma ale nechtějí to zopakovat. Prostě drby a lži motivované finančním ziskem. A že by k nějakému takovému tvrzení byť jen přihlédnul soud v civilizovaně Evropě je nemyslitelné. Tady na tom ten soud přímo postavil posvěcení toho, co Barnevernet udělal. Do nebe volající nespravedlnost. Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svinstvo zůstane svinstvem i když se zabalí do bible, koránu nebo zákoníku.

To je velká pravda.

Bohužel svinstvo bývá často správně pojmenováno až s odstupem času. A taky se hodnotí podle toho, kdo má v ruce prachy nebo pušku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je v tom, že organizácia Barnevert berie za každé odobraté dieťa peniaze a dáva príspevky náhradným rodičom, podľa toho mnou postovaného videa to vychádza na 30 tisíc korún mesačne. Tu nech sa ozve Hasňa, či je to na nórske pomery veľa, alebo málo.

Pro tu opatrovnickou rodinu je to asi desetkrát tolik. Liší se to případ od případu, ale v případě, že děti jsou starší, chodí do školy, kroužky, sporty a tak, tak ta podpora je až 15000 eur měsíčně na dvě děti. Toto číslo padlo v nějakých novinách. Kolik dostává za každý "kus" od státu Barnevernet nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to ale zůstává vážně rozum stát. Docela by mě zajímalo, na základě jakých historických skutečností a zkušeností takováhle praxe nastala. Že by se Norové chovali v minulosti ke svým dětem hrubě?

Ono to bylo v tom dvaadevadesátém vedeno spíše naivní, altruistickou, lehce komunistickou představou, že peněz máme teď dost a co chceme nejvíce? Přece šťastné děti. Takže uděláme zákon, že všechny děti v Norsku MUSÍ být šťastné a recept na to štěstí má ten nejvýše povolaný, tedy v hlavách Norů stát, nikoliv rodič. Utopie, která končí v slzách. Vždycky se najde nějaký úchyl, který znásilní déčko, nebo jej trápí, takže argumentů, proč je imaginární stát lepší, je vždycky dost. Zločiny přeci páchají jednotlivci, rodiče. Stát nikdy. Jenže to bohužel skončí vždycky stejně. Taky jsme tam byli, že ano. Molochem, který se vyjme kontrole, živí sám sebe a lítají třísky tak, že jich je nakonec víc, než dřeva. A buď je moloch zoufale nevýkonný a zahyne, komunismus, nebo zoufale výkonný a je to průser na entou, fašismus. Nikdy ale nejsou lidé šťastnější. Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakákoliv akce proti praktikám Barnevernetu je správná a vítaná, ať se to někomu líbí nebo ne. Začínám být trochu alergický na argument, že vše se děje podle zákona. Mimochodem, všichni židé vylétli v Osvětimi komínem "v souladu s platnými zákony".

Svinstvo zůstane svinstvem i když se zabalí do bible, koránu nebo zákoníku.

Jistě, do té doby, než Ti u Tebe doma začne vysvětlovat cizinec, co že vlastně je ten zákon...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až se to stane, a nebude se mi to líbit, tak se podle toho zařídím. Ale to už si musí každý srovnat ve své hlavě, co je pro něj ještě přijatelné a správné. Mám svoji morálku, a ta se neřídí tím, co je kde napsané, nebo co odsouhlasila většina. Zní to asi trochu anarchisticky, ale zatím jsem s tím problémy neměl ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...