Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Já tedy jsem docela obstojný angličtin ale "obsese whatsappem" se nechytám?

Jako slovní spojení whatsup? je mi naprosto jasné, ale tohle mi uniká, díky za objasnění.

 

 

 

Tipoval bych to na posedlost sociální komunikací si na mobilu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že Holanďani umějí dobře anglicky, je celkem pochopitelné. Je jim jazykově bližší než nám. Stejně tak umějí dobře i německy. Jinak, když si vzpomenu na doby, kdy měla naše škola partnerství s jednou školou v Holandsku, pokaždé se mi vybaví jejich organizační chaos, jaký tam vládl. To mě dost překvapilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy jsem docela obstojný angličtin ale "obsese whatsappem" se nechytám?

Jako slovní spojení whatsup? je mi naprosto jasné, ale tohle mi uniká, díky za objasnění.

Tipoval bych to na posedlost sociální komunikací si na mobilu...

 

Mirek tipuje správně...Jako by nestačilo sledovat jeden kanál (fb skupina + zprávy). Oni prostě nesnesou ten pocit, že by člověk nebyl dostupný 24/7 a to i v případech, kdy je to naprosto nepodstatné. Ale třeba se to týká jen místního studentstva na RUG.

 

To, že Holanďani umějí dobře anglicky, je celkem pochopitelné. Je jim jazykově bližší než nám. Stejně tak umějí dobře i německy. Jinak, když si vzpomenu na doby, kdy měla naše škola partnerství s jednou školou v Holandsku, pokaždé se mi vybaví jejich organizační chaos, jaký tam vládl. To mě dost překvapilo.

Tak to má zkušenost s organizací je spíše opačná. Z angličtiny mám dojem, že i pokladní tu umí lépe, než mnoho studentů na českých VŠ. Vzhledem k počtu studentů ve městě a výuce většinou v AJ je to ale pochopitelné. Já jsem si třeba fotil u Lidlu Volvo ze 60. let a přišel ke mně pán ve věku cca 60 a také mluvil naprosto plynně.

Upraveno uživatelem VitekB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, taky jsem ve svým věku posedlý :D

trochu . . .

 

jinak AJ tam vyplývá částečně z historie, stejně tak se bez problémů domluvíš ve Skandinávii,
ale také v DE (nemají to rádi, ale když už se učí druhý jazyk tak klasická volba francouzsky / anglicky),

srovnávat s námi nebo sousedy co byli pár desítek let za železnou oponou to nejde, právě kvůli té

bariéře mají 2 - 3 generace s angličtinou náskok

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

Já ti nemám pocit, že by šlo o "nějaké jednotlivce". Zkus si představit třeba následujíc situaci: Sedíš v hospodě, diskutuješ se štamgasty o politice a řekneš, že jsi hrdý na to, že jsi Čech a na to, co jsme všechno dokázali. Co uslyšíš? Můžeš namítat, že hospoda je hospoda. Tak to zkus prohlásit kdekoliv jinde.

chlapci, tak co je?!

nejak ste tu negativne naladeni uz takto skoro rano... myslim, ze tieto vyroky ludi netreba zovseobectnovat - su proste typy ludi, ktorym bude vsade zle a budu krakorit ako slepa vrana a su sikovny, ktory sa takmer vsade vedia postarat o seba....

ja uz 11 rokov zijem v cudzine ( mam byt vo Viedni a aj v Prahe, dlhodobo to striedam Budapest a potom moje dlhodobe vylety po svete....) a v podstate kazdy mame svoju skusenost a pravdu - ale je to tazke, niektory stat tak nejak vseobecne preferovat, ved staci jeden kompot, co ho stretnes a mas zly dojema naladu...  ( niekto tu uz spomenul diskusie na Novinkach - tak z toho si uz aky mas zobrat dojem a nahlad na komunitu???)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapci, tak co je?!

nejak ste tu negativne naladeni uz takto skoro rano... myslim, ze tieto vyroky ludi netreba zovseobectnovat - su proste typy ludi, ktorym bude vsade zle a budu krakorit ako slepa vrana a su sikovny, ktory sa takmer vsade vedia postarat o seba....

ja uz 11 rokov zijem v cudzine ( mam byt vo Viedni a aj v Prahe, dlhodobo to striedam Budapest a potom moje dlhodobe vylety po svete....) a v podstate kazdy mame svoju skusenost a pravdu - ale je to tazke, niektory stat tak nejak vseobecne preferovat, ved staci jeden kompot, co ho stretnes a mas zly dojema naladu...  ( niekto tu uz spomenul diskusie na Novinkach - tak z toho si uz aky mas zobrat dojem a nahlad na komunitu???)

 

'Ale jo, s tím souhlasím. Být spokojen (kdekoliv) je konec konců určitý druh umění a postoje k vlastnímu životu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem pochytil a nechávám v angličtině, jednak máte překladače,
a chcete se stěhovat tak potřebujete cizí jazyk a taky naťukat tuhle větu
zabralo více času než to napsat česky :)

 

"Until you give up the idea that happiness is somewhere else,
it will never be where you are."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

Tak jsem se dneska opet sinul 100kou v levem pruhu na D5tce... To se vsichni toho praveho boji? Ten vpravo uz to nevydrzel a zacal podjizdet...

 

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1424254326.204519.jpg

to ani nezacnime tuto temu, grrrrr....

najviac to milujem von na Ricany, pekne 3 prudy a ja 90 v pravom!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

Mě tady štvou dva honiči.  Komiq a PokyWolf  :fyou: , to nedopadne dobře :frusty:

kamarat, bud v klude.... su este novy a neskuseny!

maj krasny den a tesim sa na dalsi pokec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...