Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

To Klokan- jak poudáš. Je to ode zdi ke zdi.

Mě se mocmoc líbí pravidlo: Moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého.

Kdyby tohle lidstvo dodržovalo, tak jsme v cajku.

A teď už to slyším: Tak do hospy nelez, když nehulíš.. to bude zase flame..

Ale proč neříct, tak tam nelez, když chceš hulit..

jak říká kolegyně- všechno je v hlavě.. :)

Světu mír a ČR zvláště!

Už nic jiného nám tu nechybí.

Protoze majitel tam hulí a dovolí to i ostatním a tomu se rika svoboda :-) A ta je taky v hlavách lidí, více či méně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opet mi prijde legracni, ze svoboda se redukuje na to, aby si par nasosku mohlo zapalit retko u pivecka, kdezto kompletni oligarchizace spolecnosti v ten stejny okamzik se prijima, jako by se nechumelilo ...

 

Jinak zakaz koureni nema s urovni demokracie nic spolecneho prijima se napric vsemi ruznymi rezimy (to k tomu ze mozna  zlati komuniste) ...

 

spolecnost se proste meni a jeji konvence take, koureni jako takove se stava stigmatem, jako napriklad nelusne vyjadrovani nebo obnazovani na verejnosti ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsme se kvůli tomu chytli s kolegou. 

On, nekuřák, který volá po toleranci vůči své osobě, je nadšený z toho, že se nebude kouřit.

Já, příležitostný doutnikář u pivka, chci, abych si mohl vybrat, zda chci do hospody, kde se nekouří (95% případů), nebo do hospody, kde si můžu zadymit (těch zbylých 5%).

 

Nemohl jsem mu vysvětlit, že když se ohání tolerancí vůči sobě, musí zároveň chápat, že - jelikož zakusuje netoleranci - by měl poskytnout to, co mu chybí, těm ostatním. Prostě žij a nechej žít.

 

Obě polohy - kuř si kde chceš nebo nekuř nikde jsou podle mého mínění špatné.

 

Další věc je ta, že nejdřív zákonem přikážou hostinským, aby provedli stavební úpravy na oddělení kuřáckých a nekuřáckých částí hospody a teď kouření striktně zakážou. Kdo bude hostinským vracet peníze za zbytečné úpravy hospod? Asi nikdo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opet mi prijde legracni, ze svoboda se redukuje na to, aby si par nasosku mohlo zapalit retko u pivecka, kdezto kompletni oligarchizace spolecnosti v ten stejny okamzik se prijima, jako by se nechumelilo ...

 

Jinak zakaz koureni nema s urovni demokracie nic spolecneho prijima se napric vsemi ruznymi rezimy (to k tomu ze mozna  zlati komuniste) ...

 

spolecnost se proste meni a jeji konvence take, koureni jako takove se stava stigmatem, jako napriklad nelusne vyjadrovani nebo obnazovani na verejnosti ... 

Zákaz kouření v soukromých podnicích opravdu nemá s úrovní demokracie nic společného. Zato má hodně společného se svobodou - svobodou podnikání. Zatím můžeš omezení této svobody bagatelizovat nějakejma násoskama ale až přijde řada na tebe a na hranice tvojí osobní svobody, bude už pozdě. Já to říkám furt - všechna data povinně na cloudu, držení HDD trestnej čin, rychlost tvýho turba 0,5d regulovaná automaticky z mýtnejch bran, predikování zločinu jak vod Toma Cruise a ovce budou nadšeně hejkat, jak se nemaj čeho bát, když nic špatnýho nedělaj. Omyl vole - vždycky se něco najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je princip salámové metody. Vždycky se najde někdo, kdo s omezením/zákazem/příkazem souhlasí a to vyprovokuje dobráky z povolání k další akci. Dneska se zakáže kouření v hospodách, zítra se uvalí zvláštní daň na sladké limonády, pak na tučná nezdravá jídla, pak vjezd aut do center měst, potom další daň na auta, potom na luxusní zboží (hodinky se nabízejí), atd. atd. Všechno se dá zdůvodnit ...

 

Edit: Zmizík mě předběhl ... Pak se zavede povinná on-line evidence bankovních účtů, potom povinné bezhotovostní placení s on-line spojením na berňák, inspektoři co vám polezou do baráku zkontrolovat jestli moc nevětráte a čím topíte a jestli doma máte oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky ....

Upraveno uživatelem Klokan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protoze majitel tam hulí a dovolí to i ostatním a tomu se rika svoboda :-) A ta je taky v hlavách lidí, více či méně.

Ano, taky  dobrý pohled na věc, máš pravdu. majitel by si sám měl vybrat, bude se hulit- budu točit pivko prodám v automatu pár cigár a jinak budu mít veget.

Nebo se hulit nebude,  začnu dělat pizzu, postavím tam hřiště na plážák, pár skluzavek a prolézaček, semotamo nějaký candrbál, nebo "odpolední čaj" Asi se víc nahoním, budu muset  přidat lidem za vícepráci.

Oba tyto případy mám kousek od baráku. 

A věřte, že haranti nechají v hospě podstatně víc peněz, než strejci za 4 pivka a 2 čtvrtky.

Za mně- je to o odvaze hospodského a jeho ochotě to risknout. A o strachu z budoucna. Kdo to jednou zkusil, ví o čem to je. Dřina, noce, prachy nejisté..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A strejcum naridime naucit se plazak, blbnout na prolejzackach, odirat katata na skluzavkach a cucat odpoledni cajicek...bo tak je to zdrave a tak to ma byt. Neber to osobne. Kdo chce mit zdravou hospodu at ji ma...muze ji mit i ted, je to presne o te odvaze. Ja chtel mit hospodu pro strejce a dokud me ty pivka a prcky uzivi, tak ji chci mit i dal... Jenze mi nekdo naridi, ze ne, ze budu muset stavet ty klouzacky.

A to si s deckama na klouzacky rad zajdu...odpoledne. Ale vecer sam, chci jit uplne nekam jinam, to na cele klouzacky prdim. Jenze nekdo naridil, ze nebudu mit kam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxigabrielg

Jak rikam, kazdy ma miru svobody jinde - ja jim mam u koureni v hospode, kde to majiteli nevadi a taky to, ze muzu mluvit sproste a vystrcit p...l na namesti :-) To je svoboda pro me. Mozna trochu ubohá a malicherná, ale je :-)

Frantik, velky suhlas mas odo mna - tiez to takto vidim!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dotaz....jak se kouká legislativa na otevření  např.: Kuřáckého klubu?

Klub se vstupem na karty, kde je povoleno kouřit, s prodejem alkoholu... :eek:

Ja myslim, ze Cesi urcite neco takoveho zkusi, ale podle me to neprojde. Bude to bez vyjimek a basta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim, ze Cesi urcite neco takoveho zkusi, ale podle me to neprojde. Bude to bez vyjimek a basta.

Voslové začnou naříkat - já mám přece taky právo chodit do toho kuřáckýho klubu ale sem nekuřák a hrozně to tam smrĐí - musí se to zakázat.

Upraveno uživatelem Zmizík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zazněl tady názor že se společnost vyvíjí, a s tím i názor na kouření, s tím souhlasím, ale pokud chce stát takto

omezit kouření tak musí postavit cigarety mimo zákon, pak může zakázat jejich užívání

mám pouze běžné právní povědomí, ale stát mi nemůže zamezit v konzumaci alkoholu / cigaret které jsou legální produkt?

stát je totiž pěkně vychcanej (a navíc také docela těžkopádnej lempl), kterej má  více jak 80% z prodejní ceny cigaret,
pěkný % z prodeje alkoholu, a pěkný podíl z automatů a hazardu, proto nikdy nic z toho nepostaví mimo zákon . . .
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekdy na konci devadesatek, kdyz jeste doba nebyla tak "debilne korektni" jsem bydlel v Praze na Andelu, na Čečeličce. Plný cikánů a nonstopů a hospody spinavy a prazdny. A presto v pulce ulice byl krasnej Country bar, se skvelym jidlem, cistej a nikde zadnej cikan. Tak jsem se tam s manzelkou vypravil na veceri a jime a pijeme a vsechno super, nez prisli 4 cikani a domahali se vstupu. Majitel je suše pozadal o legitimace "clenstvi v country klubu" a kdyz nemeli, tak je odkazal pryc. Pri placeni se majitele ptam, ze ja jako taky nejsem clen country klubu a on mi stejně suše odpověděl "JSTE"  :lol2:  A bylo to. Ale to byla svobodná léta devadesátá a plus k tomu pár let. Dneska už by ho humanisti oběsili  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...