Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Tak už to utichlo? Sem se sem nechtěl cpát se svým obyčejným naštváním z toho, že jsem vyndal vřetenovou sekačku a zjistil, že ji já debil nezazimoval, nepromazal a že všechny břity i lišta jsou orezlé. No vůl neskutečnej. Všechny výhody vřetenovky jsou pryč. Nevíte, jestli se to da nějak zachránit, přebrousit nebo tak něco?

zkus to reklamovat, jako v USA, sežeň právníka na problém v návodu, to by bylo,  aby ti nedali za rezatou novou nebo rovnou dvě.Ovšem nesmíš na právníka škudlit, prodáš nějaký chronometry. Rada k nezaplacení..... no ni?  :photo:  :photo:

**

Jinak lněný olej, zubní pasta a diamantová pasta a šm.dlat ručně, bo ruční práce se cení nejvíce.

Nic si z toho nedělej, jseš šikovnej a zase to dáš do kupy.

Servus.

:cheers:

**

Upraveno uživatelem eloga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem, tady v Anglii je tzv. chranenych charakteristik 9:

 

vek (age);
zdravotni stav (disability);
zmena pohlavi (gender reassignment);
rodinny stav (marriage and civil partnership);
tehotenstvi a materstvi (pregnancy and maternity);
rasa (race);
nabozenske presvedceni nebo vira (religion or belief);
pohlavi (sex);
sexualni orientace (sexual orientation).

 

A nepripada mi, ze by anglicka spolecnost byla nejak uslapnuta nebo ze by se lidi citili, ze nesmi nic rict. Ono jde v podstate o respekt. Howgh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem, tady v Anglii je tzv. chranenych charakteristik 9:

 

vek (age);

zdravotni stav (disability);

zmena pohlavi (gender reassignment);

rodinny stav (marriage and civil partnership);

tehotenstvi a materstvi (pregnancy and maternity);

rasa (race);

nabozenske presvedceni nebo vira (religion or belief);

pohlavi (sex);

sexualni orientace (sexual orientation).

 

A nepripada mi, ze by anglicka spolecnost byla nejak uslapnuta nebo ze by se lidi citili, ze nesmi nic rict. Ono jde v podstate o respekt. Howgh.

A vztahuje se na všechny zmíněné skupiny i zákaz hanobení? Nebo jen ochrana proti diskriminaci? Já Anglii neznám, byl jsem tam jen párkrát tranzitn?, jak je to vůbec s tradicí Hyde Parku? Když dostaneš chuť si pořádně zahanobit, můžeš vzít furt bedýnku a jít se tam realizovat nebo tě bobíci sundaj a zavřou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém je, že většinu témat posuzujete optikou dneška a za předpokladu, že je nás víc a co je "správné/normální" tak nějak vychází z naší kultury... Dokážu si představit, že za pár let by většinové obyvatelstvo mohly urážet dnes zcela běžné věci, které jsou vidět "z ulice".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak mimochodem, tady v Anglii je tzv. chranenych charakteristik 9:

 

vek (age);

zdravotni stav (disability);

zmena pohlavi (gender reassignment);

rodinny stav (marriage and civil partnership);

tehotenstvi a materstvi (pregnancy and maternity);

rasa (race);

nabozenske presvedceni nebo vira (religion or belief);

pohlavi (sex);

sexualni orientace (sexual orientation).

 

A nepripada mi, ze by anglicka spolecnost byla nejak uslapnuta nebo ze by se lidi citili, ze nesmi nic rict. Ono jde v podstate o respekt. Howgh.

V Anglii už se v určitých čtvrtích bojí vyvěsit i státní vlajku, aby nedostali přes rypák, tak si nejsem úplně tak jistý jestli zrovna oni jdou tou správnou cestou :-)

 

Jinak mě teď neskutečně vytočilo protahování kabelů v baráku husíma krkama. Tři v pohodě a poslední důležitý nám někde po pěti metrech končí, asi tak v půlce. Všechny fígle od znalých selhali, to je konec, budu muset vrtat :-( Zítra moudřejšího večera, třeba mě ještě něco napadne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není nad to si dát vzájemně přes hubu ... časem se to možná urovná, soudy nebudou zahlcený debilitama a navíc kriminály zůstanou stejně přeplněný - kam se maj jako ty lidi s názorem umísťovat? :D :D :D

 

Jinak Franto - no stress - viděl bych to na oranžovou vestičku a cigárko, případně podmínečku :) . Nesmíš to ale opakovat(!), protože bys mohl skončit "v teplákách", aby ses trochu spravil :D .

 

Kuncáku, dělej s těma kravinama něco, za co Tě platíme sakra? To je samá byrokracie, nařízení a s dírama v silnici se nic nedělá, protože už nezbyde čas to řešit :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vztahuje se na všechny zmíněné skupiny i zákaz hanobení? Nebo jen ochrana proti diskriminaci? Já Anglii neznám, byl jsem tam jen párkrát tranzitn?, jak je to vůbec s tradicí Hyde Parku? Když dostaneš chuť si pořádně zahanobit, můžeš vzít furt bedýnku a jít se tam realizovat nebo tě bobíci sundaj a zavřou?

 

Před časem jsem četl článek o člověku, co v HP stál a četl z Churchilla. Nevím tedy, jestli byl na bedýnce, ale na policejní stanici pak byl zcela jistě a i soud mu hrozil. Jak to pak s ním dopadlo, to už nevím. 

Upraveno uživatelem Hugo14
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslim že jo, vem to pro začátek šmirglem a uvidíš. Třeba je to jen taková povrchová liška.

né šmirglem né! To by otupil hrany, teda pokud už nejsou otupené oreznutím. Maximálně snad houbičkou na nádobí. Já bych to natřel petrolejem nebo nějakým olejíčkem, třeba WD, nechal pár hodin odmočit a pak jen uvolněnou rez vydrbal hadrem. A pak bych zkusil jak to seče. Pokud orezly břity a bude to tupé, pak jedině nechat nabrousit a seřídit v servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi jemn? jsem břity zbavil rzi, seče to, ale nic moc. V uplynulých devíti sezónách sekala božsky, rovný čistý střih, jemn? přitom ševelila a nekladla žádný odpor - sekal jsem jednou rukou a při otočce na kraji trávníku se ani nepřestala otáčet. Cca 350 m2 trávníku měla posečeno stejně rychle jako sousedova benzinová, s mnohem kratším čištěním po akci. A to jsem sekal celou plochu dvakrát, kolmo na sebe v pruzích, abych vytvořil UEFA šachovnici :) Půjde do servisu. Příště se radši dvakrát přesvědčím, že jsem veškerou techniku řádně zazimoval, dobře mi tak.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hyde Park nema zadnou specialni imunitu. Policie ma zakonnou povinnost nevmesovat se, pokud je projev v mezich zakona, a naopak zakonnou povinnost zasahnut, pokud je projev nezakonny. V praxi se na Hyde Park pohlizi s velkou toleranci. Ale chranene charekteristiky jsou tak nazyvany prave proto, ze jsou chranene - zakonem. Takze jde o hanobeni, diskriminaci, nasili... v podstate jakykoliv aktivni projev nenavisti  (slovem i cinem).

 

Jako nevim, ale zkuste se nad tim zamyslet z druhe strany - kdyby nekdo zacal vyskakovat KVULI tomu, ze jste bili nebo zenati... bylo by to v pohode? Kdyz se to zjednodusi, ma to chranit pred zobecnovanim - "vsichni arabove jsou teroristi", "vsechny zenske jsou menecene a jejich misto je u plotny". Asi tak. Nelibilo se mi, kdyz se na zacatku 90. let, po tzv. otevreni hranic, objevovaly v obchodech v Nemecku a Rakousku napisy "Cesi nekradte!". Tak asi v tomhle smyslu to je mineno. Samozrejme kazdy zakon lze zneuzit a zadny neni dokonaly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, a jak to bude vyuzivano proti nazorum, ze krestanum se rezou hlavy? A ze ja bilej mam ve 22:00 spat, abych mohl rano jit do prace a vydelat jim na davky? Jdete s tim vseobjimajicim stestim k sipku ... Evropa na svoji slabost bohuzel dojede ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kuáááá dnes jsem přezouval a při vyvážení mekánik zjistil, že mi hází jeden disk  pest.gif  Vůbec si nejsem jistý, že jsem mohl někde blbě vzít obrubník nebo nějakou díru, ale při stavu vozovek by mě to nepřekvapilo. Teď najít kde mi to v okolí srovnaj. wallbash.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hyde Park nema zadnou specialni imunitu. Policie ma zakonnou povinnost nevmesovat se, pokud je projev v mezich zakona, a naopak zakonnou povinnost zasahnut, pokud je projev nezakonny. V praxi se na Hyde Park pohlizi s velkou toleranci. Ale chranene charekteristiky jsou tak nazyvany prave proto, ze jsou chranene - zakonem. Takze jde o hanobeni, diskriminaci, nasili... v podstate jakykoliv aktivni projev nenavisti  (slovem i cinem).

 

Jako nevim, ale zkuste se nad tim zamyslet z druhe strany - kdyby nekdo zacal vyskakovat KVULI tomu, ze jste bili nebo zenati... bylo by to v pohode? Kdyz se to zjednodusi, ma to chranit pred zobecnovanim - "vsichni arabove jsou teroristi", "vsechny zenske jsou menecene a jejich misto je u plotny". Asi tak. Nelibilo se mi, kdyz se na zacatku 90. let, po tzv. otevreni hranic, objevovaly v obchodech v Nemecku a Rakousku napisy "Cesi nekradte!". Tak asi v tomhle smyslu to je mineno. Samozrejme kazdy zakon lze zneuzit a zadny neni dokonaly.

Děkuju za vysvětlení.

 

Osobně si myslím, že zákony v tomhle nepomohou, jen vznikne možnost kdykoliv kohokoliv zastrašit, bude všeobecně profízlovaná společnost a zase se objeví schizofrenní klima, kdy si lidé jednu věc budou myslet a druhou říkat. V tomhle směru srovnání s komunismem nijak nekulhá. K některým věcem se společnost (nebo jednotlivci) musí propracovat sama, výchovou, příkladem apod., pokud je to v mezích lidské povahy a přirozenosti možné. Zákazy moc nepomohou. Indoktrinace dětí na školách a v TV taky asi není úplně ideální cesta.

Přijde mi, že se tady díváme na jednu velkou demontáž, a někteří z nás tomu ještě tleskají. Třeba mají pravdu a přijde něco lepšího, ale to bych nesměl být realista...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

little_w, díky za připomenutí odkud vítr v případě "antidiskriminačních" nápadů vane - jako by nestačilo že "britské jeptišky" prostřednictvím dceřinných firem britských matek už dávno otravují Evropu seznamy "politicky nekorektních" slov (...protože i slovo "sprostý" je podle nich nemístné a asociující třídní příslušnost - a co teprv taková seKUNDA, ta byla donedávna tabu dokonce i na Chronomagu!!!) :furious:  

 

Možná nakonec bude dobře když Britanistán stihne EU opustit dřív, než multikulturně progresivní pedofilní řiťopichové v parukách rozhodnou o nahrazení Union Jacka šahádou - aby templářstvím zavánějící svatojiřskej kříž nezpůsoboval frustraci "významného procenta voličstva". Pak teprv za kanálem zavládne to pravé blaho, protože bezdůvodná ochota k ústupkům = inzerovaná neschopnost a slabost tupé mlčící většiny. Doufejme jen že noví soudci v čerstvě nafasovaných turbanech budou velkorysí a než neuvědomnělé/nevěřící/odpadlíky/kverulanty po konfiskaci veškerého majetku (a zaplacení daní na 30 let dopředu) pošlou tunelem do Francie, nedonutí je předem položit krk na koleje...

 

Apropos: Jak asi "Nová Británie" dopadne v příštím větším válečném konfliktu s jiným státem, když druhou stranu už teď není přípustné (třeba v rámci motivace vojska i sprostého lidu v zázemí) řádně propagandisticky hanět, dehumanizovat a démonizovat? A jak dopadne Evropa, až osvícenské ideály jako "svoboda slova" a "osobní odvaha a zodpovědnost" definitivně nahradí sluníčkovým zákonem předepsané "permanentní předposrání"?

40624333ff1710072044b5af03e615b2.jpgbf7705a6d8e87b74c5bd3b0e9f624c97.jpg

 

PS: Za to že jsem bílej heterosexuální fotr od rodiny mě už teď daněma dyškriminuje stát kudy jezdím, pracuju a platím za zboží.

Akorát teď mi "

" zpoplatní i to hanobení, protože i "poslanec/politik/státní úředník" představují chráněnou třídu...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...