Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Aha, tak to je jiná. To bych se vyřádil :)

Neznám Tě, ale také bych se vyřádil!

Benga bych určitě nevolal, zahrál bych si myslím poměrně s radostí, na lehce evropského "Klinta Ístvůda", minimálně na ochránce vlastního majetku.

 

Asi mám kliku,že se umím k hajzlovi chovat jako hajzl a posledních dvacet let vím, že se o sebe nejlíp postarám sám!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem měl dneska zabavne sportovní dopoledne, přijedu na barak a soused naproti přes ulici parkoval přímo naproti mymu vjezdu. Protože tahle parkuje pomerne často, sel jsem za nim že se domluvíme ohledně parkování.. Jsem nechápal ty argumenty.

Já je sikanuju, omezuju, oni jsou takhle zvykli. To že nemůžu vyjet ze svyho pozemku je nezajímá, mám si na ne zazvonit a když náhodou přijedu s vozíkem, tak mam najíždět zespodu.Tak jsem zavolal policajty. Ti  se mě nejdřív snažili přesvědčit ze to mám resit na magistrátu jako sousedských spor, když jsem je pozadal aby to resili jako parkování, tak přišli se trema metrama. Až jsem jim vysvětlil ze se nejedna o jednosmerku a ze 3 metry je pro každý směr jízdy, tak šli zazvonit....

No,twl to jsou radosti. My válčili se sousedama na paneláku asi tři roky,skončilo to měřením hlučnosti podlah a na stavebním úřadu, paní vyskytovala i před úředníkem a nakonec samo neměla pravdu,družstvo dostalo přes prsty i s paní a tím to skončilo. Ale příjemné to nebylo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me nastvalo, ze se tu nekdo chlubi tim, ze vlastnimu diteti dava skotsky striky.

Nechlubil jsem se,bylo to krajní řešení a jestli si myslíš, že mi to dělalo radost,nedělalo. Každému to přeju, když má dítě "záchvat" a sousedí si chodí stěžovat, co,že jí děláme. Toť vše, dále se k tomu nebudu vyjadřovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechlubil jsem se,bylo to krajní řešení a jestli si myslíš, že mi to dělalo radost,nedělalo. Každému to přeju, když má dítě "záchvat" a sousedí si chodí stěžovat, co,že jí děláme. Toť vše, dále se k tomu nebudu vyjadřovat.

 

Chapu, ze neznam kontext, jen me to zarazilo, nechtel jsem nikoho soudit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem měl dneska zabavne sportovní dopoledne, přijedu na barak a soused naproti přes ulici parkoval přímo naproti mymu vjezdu....

Jo, s některými lidmi to nejde a vysvětlování je k ničemu. Mají prostě přesvědčení o své správnosti a jejich rozlišovací schopnosti jim neumožní vidět situaci z opačné strany. A někteří to jen zkoušejí z vlastní roztažnosti.

Mně se osvědčilo udělat jim s klidem to samé. Teprve pak poznali jaké to je, a že se jim to taky nelíbí, a najednou to šlo samo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám Tě, ale také bych se vyřádil!

Benga bych určitě nevolal, zahrál bych si myslím poměrně s radostí, na lehce evropského "Klinta Ístvůda", minimálně na ochránce vlastního majetku.

 

Asi mám kliku,že se umím k hajzlovi chovat jako hajzl a posledních dvacet let vím, že se o sebe nejlíp postarám sám!

Na řešení ala válka Roseových nemám ani čas ani chuť. A buhví kam to může vygradovat. Parkoval tak pravidelně, tak jsem si počkal až bude přesně naproti vjezdu a šel si pohovořit

 

No,twl to jsou radosti. My válčili se sousedama na paneláku asi tři roky,skončilo to měřením hlučnosti podlah a na stavebním úřadu, paní vyskytovala i před úředníkem a nakonec samo neměla pravdu,družstvo dostalo přes prsty i s paní a tím to skončilo. Ale příjemné to nebylo.

Tenký stěny na bytě jsou strašný, kdysi dávno pode mnou bydlela stará paní a usínala u televize na plný pecky. Na Ježíška jsem ji koupil bezdrátový sluchátka, byla šťastná jak blecha. A já taky

 

Jo, s některými lidmi to nejde a vysvětlování je k ničemu. Mají prostě přesvědčení o své správnosti a jejich rozlišovací schopnosti jim neumožní vidět situaci z opačné strany. A někteří to jen zkoušejí z vlastní roztažnosti.

Mně se osvědčilo udělat jim s klidem to samé. Teprve pak poznali jaké to je, a že se jim to taky nelíbí, a najednou to šlo samo.

přesně tyhle tam máme. Starousedlíci a výpitci, kteří si myslí že když tam 20 let nic nebylo a mohli to používat a najednou se diví že to někomu patří. 

Bych byl rád, aby to včerejškem skončilo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, není to jednoduchý. Na blba naraziti holt není žádná výjimka, dneska.

Na druhou stranu jsem už mockrát potkal i lidi, kteří se spolehli na vyjádření úřadu, že ,,tady už žádné další stavby nebudou a změna územního plánu nepřipadá v úvahu"  a pak se diví, že kolem jejich smluvně deklarované samoty na kraji vesnice najednou během dvou let  za strašlivého rachotu v prachu vyrostlo  městečko ,,podnikatelsky barokního stylu".  Klid fuč, prostor fuč, veškeré námitky při stavebním řízení smetli ze stolu, nikdo se na nic neptal, staré záruky neplatí,  příroda a ranní káva na terásce v řiti, pasoucí se srny zmizely i s kusem lesa... na plotu ze všech stran nalepené nějaké stavby, půlka baráků nemá ani fasádu,  a k tomu náplava bůhvíodkud hovořící jazykem, kterému téměř neporozumíš, neumí se to ani přijít představit, každý víkend ,,grilovačky" do dvou do rána...  to je taky realita. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, není to jednoduchý. Na blba naraziti holt není žádná výjimka, dneska.

Na druhou stranu jsem už mockrát potkal i lidi, kteří se spolehli na vyjádření úřadu, že ,,tady už žádné další stavby nebudou a změna územního plánu nepřipadá v úvahu"  a pak se diví, že kolem jejich smluvně deklarované samoty na kraji vesnice najednou během dvou let  za strašlivého rachotu v prachu vyrostlo  městečko ,,podnikatelsky barokního stylu".  Klid fuč, prostor fuč, veškeré námitky při stavebním řízení smetli ze stolu, nikdo se na nic neptal, staré záruky neplatí,  příroda a ranní káva na terásce v řiti, pasoucí se srny zmizely i s kusem lesa... na plotu ze všech stran nalepené nějaké stavby, půlka baráků nemá ani fasádu,  a k tomu náplava bůhvíodkud hovořící jazykem, kterému téměř neporozumíš, neumí se to ani přijít představit, každý víkend ,,grilovačky" do dvou do rána...  to je taky realita. 

Jaky zaruky? Tohle ti dneska nikdo nezaruci. Na to znám jen jedno řeseni, jestli nechceš aby se někde stavělo, tak si to mas koupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaky zaruky? Tohle ti dneska nikdo nezaruci. Na to znám jen jedno řeseni, jestli nechceš aby se někde stavělo, tak si to mas koupit.

To je pravda. A to je právě to, co starousedlíci vnímají často jako křivdu. Stát změnil dlouho deklarovanou politiku, obecní úřady jsou po každých volbách jak korouhvičky, přišly změny územního plánu, vyjímání zemědělské půdy třeba... jen píšu, že pár takových případů znám, a že jsem schopen pochopit  co ti lidé cítí. Empatie je mimochodem samozřejmě dobrým předpokladem k úspěšnému rozvíjení sousedských vztahů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Místní "vážený prodejce" Kilundron: prakticky nové SBDX012 za cenu 2250EUR, o pár týdnů později již ponošené o 300EUR víc. Nyní je výrazná sleva o 100EUR, však co, nějaká kavka se dříve či později chytí. Jinak jsem v klidu, o šmelinu se přeci nejedná, to jen neviditelná ruka trhu určuje cenu, že :). Když tu nedávno dal jeden člen do prodeje nové hodinky o pár stovek dráž než jak je koupil, to bylo pozdvižení na vsi....  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda. A to je právě to, co starousedlíci vnímají často jako křivdu. Stát změnil dlouho deklarovanou politiku, obecní úřady jsou po každých volbách jak korouhvičky, přišly změny územního plánu, vyjímání zemědělské půdy třeba... jen píšu, že pár takových případů znám, a že jsem schopen pochopit  co ti lidé cítí. Empatie je mimochodem samozřejmě dobrým předpokladem k úspěšnému rozvíjení sousedských vztahů...

mraky starousedlíků mají skoupený okolní pozemky a na změnu územního plánu sami tlačí. To že se někde bude stavět je jen otázka času.

V mém případě jsem koupil pozemek v ulici, kdy jedna strana ulice je původní výstavba a druhá strana ulice jsou novostavby, cca 10 let starý. Já mám jeden z posledních nezastavěných pozemků

 

Jen do tý doby, než si "někdo" usmyslí, že si to tvoje koupený prostě koupí a nebo tam rovnou něco postaví. Vlastník se práva ani dožít nemusí.

máš nějaký konkrétní příklad? bavíme se o občanské výstavbě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Su to tie iste? Mozno uz predava ine.. a konstantne omielanie profi sekcie uz prechadza z usmevneho do otravneho. Moderatori uz viac krat povedali, ze sa na tom pracuje.

 

A co vam vlastne vadi na predajcoch? Vadi vam ze mate na vyber? Vadi vam ze je co kupovat? Alebo vam vadi ze ma niekto viac ako vy?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...