Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

No tak vidis, nakoniec si v pohode. :) Keby si bol uplne sam a choval na ulici dve kary, tak by ti to hadam aj patrilo :D ... co mna ale napriklad fascinuje, nie je ani tak ta cena, ako neprenosnost. To ako parkovat mozu len majitelia?.... co ak mam auto pozicane alebo sluzobne, som menejcenny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak vidis, nakoniec si v pohode. :) Keby si bol uplne sam a choval na ulici dve kary, tak by ti to hadam aj patrilo :D ... co mna ale napriklad fascinuje, nie je ani tak ta cena, ako neprenosnost. To ako parkovat mozu len majitelia?.... co ak mam auto pozicane alebo sluzobne, som menejcenny?

Naštěstí už nesbírám veterány, ale stále  nechápu ten princip trestání občana, který si koupil druhé auto. Něco jako ,,Ty na to máš, Tebe skřípnem a vyždímem" ? No, tak asi se to levicovým voličům líbí....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

straspole, ja tenhle system opravdu nechci nijak obhajovat, ale neni to spis takhle nastavene proto ze tech mist v zonach je malo, min nez lidi kteri maji zajem, a takhle to ma nektere odradit od prihlaseni druheho a tretiho auta aby zbylo aspon na to prvni auto skoro pro kazdeho? Ne ze nejake levicove strany chteji nekoho zdimat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

straspole, ja tenhle system opravdu nechci nijak obhajovat, ale neni to spis takhle nastavene proto ze tech mist v zonach je malo, min nez lidi kteri maji zajem, a takhle to ma nektere odradit od prihlaseni druheho a tretiho auta aby zbylo aspon na to prvni auto skoro pro kazdeho? Ne ze nejake levicove strany chteji nekoho zdimat?

Fakt to takhle necítím. Vážně z toho cítím jen ten hnus a chtivost. Jsem rád, že to neobhajuješ, už takhle z toho bliju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa napriklad nepaci, ze mesto chce peniaze de fakto za nic. Aut je tam stale rovnako, parkuje sa stale rovnako zle, ulice plne aut su stale rovnako hnusne ako predtym, len mesto vyinkasuje spustu penazi. Do stavby parkovacich domov sa nikto nehrnie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa napriklad nepaci, ze mesto chce peniaze de fakto za nic. Aut je tam stale rovnako, parkuje sa stale rovnako zle, ulice plne aut su stale rovnako hnusne ako predtym, len mesto vyinkasuje spustu penazi. Do stavby parkovacich domov sa nikto nehrnie.

Přesně. A na automatech a následných pokutách mají další příjem- i když tím de facto rezidentům nijak neposloužili. Jen sobě. A spřáteleným firmám, že ano...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, tak proč si tam, proboha, volíte Krnáčovou a podobný exoty? Jo, já vím, my se tady taky nemáme čím chlubit... Ale aspoň s těma hovadama bojuju jak můžu. Radši dám 2 tisíce spřátelené právničce než pětikilo troglodytům z městapa.

To se nedá ovlivnit. Nikdo koho bych znal tam tyhle mloky nevolil a stejně tam jsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

atraspol: A jak bys parkování řešil ty, kdybys o tom mohl rozhodovat?

Aut jsou dnes všude tři pr..le. a stále chrlíme miliony dalších. Nikde už pomalu není k hnutí. Co bys navrhnul, aby bylo k hnutí?

 

Ed: Možná bys byl spokojenější, kdybys prostě nenašel místo k zaparkování. A byl? No nebyl. Zase bys tu nadával, že není kde zaparkovat.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No třeba výstavbou parkovišť a parkovacích domů u krajních stanic metra, jak se o tom mluví roky, ale skutek utek. Těch pár záchytných parkovišť je zoufale přeplněných. Aut přibývá, ale parkovací zóny nová místa nevytváří, jen komplikují pohyb autem po městě. Což sice může být cíl, ale těžko řešení problému. Chápu je v centrální Praze, ale v okrajových částech, často v místech, kde ani problém s parkováním není?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

atraspol: A jak bys parkování řešil ty, kdybys o tom mohl rozhodovat?

Aut jsou dnes všude tři pr..le. a stále chrlíme miliony dalších. Nikde už pomalu není k hnutí. Co bys navrhnul, aby bylo k hnutí?

 

Ed: Možná bys byl spokojenější, kdybys prostě nenašel místo k zaparkování. A byl? No nebyl. Zase bys tu nadával, že není kde zaparkovat.

Už jsem to tady psal párkrát. Regulace nikdy nic dobrého nepřinesla, jen trable, příležitost ke korupci a pracovní místa pro zbytečný lidi. Za situace, kdy dvacet let SLIBOVANÁ  parkoviště na krajích Prahy stále nestojí, je tohle opravdové, nefalšované svinstvo. Navíc aut stejně neubude, takže stejně nezaparkuješ. Za svý prachy si koupíš neexistující, virtuální, nenamalovaný místo na auto, je to jak nekrytej šek.... copak to nechápeš ? Jen holej, oblbujou lidi jako že něco dělaj, ale ty slíbený parkovací místa pořád nejsou. To by totiž museli něco DĚLAT. A ztratili by příležitost krást, brát úplatky a holit na lidech. Situaci v Praze nic jiného než velká záchytná parkoviště s perfektní dopravní dostupností nevyřeší. Naopak- já třeba díky novým zónám začnu opět jezdit do centra autem- je to pohodlnější a vyplatí se mi to víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže žádný řešení nemáš. Dobře víš, že nějaké parkoviště kdesi 10 kilometrů daleko vůbec nic nevyřeší. Abys někoho přinutil tam parkovat, opět bys totiž musel sáhnout po té represi. A jsi zase zpátky kde jsi teď.

 

A tím, že zaplatíš za druhý auto 12k, vyrobíš nějaký parkovací místo? Vyřešíš ten problém? Ten člověk druhý auto prodá, nebo shodí ze skály?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrně něco málo vyřešíš a ještě vyděláš. A třeba jednou vyděláš tolik abys mohl zkusit vybudovat nějaké to záchytné parkoviště (které vůbec není zadarmo a tak ani parkovat se tam nebude zadarmo) a pak zavedeš další regulaci, abys tam lidi donutil odstěhovat auta.

 

Jednoduché a pro kohokoliv příjemné řešení bohužel neexistuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže žádný řešení nemáš. Dobře víš, že nějaké parkoviště kdesi 10 kilometrů daleko vůbec nic nevyřeší. Abys někoho přinutil tam parkovat, opět bys totiž musel sáhnout po té represi. A jsi zase zpátky kde jsi teď.

Tak v tomto případě nemáš pravdu. Záchytná parkoviště jsou přeplněná. Kolegové kteří bydlí mimo Prahu by tam parkovali rádi, ale není kde. Také se dají vybudovat parkovací domy na místech současných parkovišť v zástavbě a tím násobně zvýšit kapacity parkování. Jenže tohle všechno stojí peníze a v dohledné době žádné nové nepřináší. Dokonce se o tom všem dlouhodobě mluví, v plánech to je. Jen ta realizace jaksi nepřichází. Před lety jsem bydlel na Spořilově. Městská část dělala průzkum zda by byl zájem o parkovací domy. Byl. Dodnes se ani nezačala příprava na výstavbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Kolegové kteří bydlí mimo Prahu by tam parkovali rádi"

Tomuhle nerozumím. Kde parkujou teď?

Záchytná parkoviště zaplní místní a z nejbližšiho okolí. A na vybudování parkovišť pro všechny skutečně nejsou peníze. A já si neumím představit straspola, že by tam parkovat svoje druhý auto.

 

Ed: straspol: Dal by sis svoje druhý auto za poplatek na záchytný parkoviště na okraj Prahy?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě fascinuje, že z motoristů se neustále sypou prachy - DPH při koupi čehokoli, spotřební daně za palivo, silniční daň, dálniční známky, pojištění, parkování, ekopoplatky, platí se při každém převodu, zápisu, změně SPZ, technické kontroly apod. Ale na nic nejsou peníze. Nejsou prachy na opravy silnic, parkoviště, obchvaty. Dálnice máme nejdražší v Evropě a každej kilometr stavíme tisíc let. A najednou mám věřit, že za poplatky za modrý zóny se budou stavět parkoviště a nová parkovací místa? Spíš se za to postaví nějaká pitomá cyklostezka, protože na ni dostaneme dotaci z EU. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čemu nerozumíš? Popojedou do města a hledají místo na zaparkování v zástavbě. Stojí je to čas a zabírají místo rezidentům. Do vnitřní Prahy, kde máme kanceláře zajíždět nechtějí kvůli provozu, metro je rychlejší a pohodlnější. Kdyby bylo jasně deklarováno, že zóny jsou určeny na vytvoření nových parkovacích ploch a peníze z nich budou využity tímto způsobem, pochopím to. Ale o tom nepadlo ani slovo. Naopak se Praha tváří, že zóny řeší problém. Peníze skončí v rozpočtu a nová parkoviště, ani domy nebudou. Jinak myšlenka, že záchytná parkoviště (o kterých si na začatku tvrdil, že zejí prázdnotou a jsou nevyužívaná) zaplní rezidenti, je samozřejmě absurdní. Ty nechtějí parkovat na ani mírně zpoplatněném parkovišti dál od domu. Zaplní ho dojíždějící za prací. A ti kteří se nevejdou, pokračují do vnitřního města. Samozřejmě, že ne všichni by svoje auta nechali na okraji, ale kapacita je naplněná, takže je zřejmě, že minimálně část ano. A o ty by klesl provoz ve městě a přibylo by parkování pro rezidenty. Zóny nic z toho neřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde jsem tvrdil něco o prázdnotou zejících a nevyužívaných parkovištích?

No a jestliže někdo nechce do vnitřní Prahy zajíždět jen kvůli provozu, tak je jasné že ve chvíli, kdy by tam provoz klesl, by tam zase jezdit začali. Na záchytném parkovišti opravdu nikdo dobrovolně parkovat nebude. Bude tam parkovat pouze z donucení a pokud to bude jen trochu možné, pojede kam až to půjde. A to i kdyby bylo parkovišť dostatek a třeba i zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže žádný řešení nemáš. Dobře víš, že nějaké parkoviště kdesi 10 kilometrů daleko vůbec nic nevyřeší. Abys někoho přinutil tam parkovat, opět bys totiž musel sáhnout po té represi. A jsi zase zpátky kde jsi teď.

Zkus si to přečíst ještě jednou, je to poměrně jednoduchý text a řešení tam zmíněno je. Argument, že záchytné parkoviště nic nevyřeší, můžeš použít jenom pokud jsi si nevšimnul, jak se velká obchodní centra na okrajích města snaží bránit celodennímu parkování lidí, kteří tam nechají auto a jedou do města dopravou. Zkus tam někdy zajet, ať tu situaci vidíš. Třeba ti dojde, proč je narvaný Zličín a volnější Tesco a Globus, třeba.... a to je to co jsem měl na mysli.

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...