Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Straspol- jo, v tomhle máš pravdu, že se nehledá jiné řešení, ale já ho třeba fakt nevidím ( parkovací domy jsou drahé a lidem se do nich nechce, jsou většinou daleko,.... ). Fakt ale nic jiného nevidím.

K těm stavebním předpisům- ano, je povinnost stavebníka vytvořit určité množství parkovacích míst, ale bohužel nepostačují ( několik z nich musí být navíc vyhrazeno i pro návštěvníky,..... ) a navíc, není zákonná povinnost majitele bytu zakoupit si k tomuto i parkovací stání ( viz. např komplex u OC Hostivař, kde jsou podzemní garáže skoro prázdné )- používám svou zkušenost, někde to může být jiné. V tomhle by ti stavebník řekl více ( mohl bych to i zjistit, kdyby byl zájem ), ale stejně to není např. 2 místa na jeden byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) To ale nemá být výhodný businnes, to má být služba. Jinak to nemá smysl. Proč by povinnosti úřadu (který štědře dotuje např.MHD) měl převzít nějaký soukromý investor?  

 

Straspole jestli si vážně myslíš, že je povinností úřadu zajistit ti parkování, tak žijeme zcela v jiném mindsetu a diskuze je asi bezpředmětná...

 

Nemluví, v podstatě mě situace v Praze nezajímá, bydlím v Jižních Čechách a stavím dům v malé vesničce. Do Prahy jezdím sporadicky a vždy nechám auto někde v obchoďáku, kde si za to stání poctivě zaplatím. Ta stovka jednou za čas mě nezabije... Tolik k tvým doměnkám.

 

Z jakého důvodu by měl někdo chtít parkovat tam, kde bydlí? Tuto otázku určitě nemyslíš vážně, že ne?

 

Jaroone základním pravidlem diskuze je číst argumenty druhých a ještě základnějším je správně je citovat. Já jsem nenepsal kravinu "proč by někdo měl chtít parkovat u bydlení?", ale "proč by někdo měl mít nárok parkovat u bydlení"? Je zcela zřejmé, že jde o dvě naprosto odlišné věci a podobné fauly bych si vyprošoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straspol- jo, v tomhle máš pravdu, že se nehledá jiné řešení, ale já ho třeba fakt nevidím ( parkovací domy jsou drahé a lidem se do nich nechce, jsou většinou daleko,.... ). Fakt ale nic jiného nevidím.

K těm stavebním předpisům- ano, je povinnost stavebníka vytvořit určité množství parkovacích míst, ale bohužel nepostačují ( několik z nich musí být navíc vyhrazeno i pro návštěvníky,..... ) a navíc, není zákonná povinnost majitele bytu zakoupit si k tomuto i parkovací stání ( viz. např komplex u OC Hostivař, kde jsou podzemní garáže skoro prázdné )- používám svou zkušenost, někde to může být jiné. V tomhle by ti stavebník řekl více ( mohl bych to i zjistit, kdyby byl zájem ), ale stejně to není např. 2 místa na jeden byt.

Názor na parkovací domy jsem tady už psal. Je to řešení do centra, ne na periferii. Strašně zdržujou. Jsou pro rodinu co přijede z Jihlavy mrknout na matějskou pouť nebo na vánoční trhy. ne pro člověka spěchajícího do práce. Problémy na sídlištích jsou uměle vytvořené právě bezohlednou regulací a vydáním v centrálních oblastech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straspole jestli si vážně myslíš, že je povinností úřadu zajistit ti parkování, tak žijeme zcela v jiném mindsetu a diskuze je asi bezpředmětná...

 

 

Jaroone základním pravidlem diskuze je číst argumenty druhých a ještě základnějším je správně je citovat. Já jsem nenepsal kravinu "proč by někdo měl chtít parkovat u bydlení?", ale "proč by někdo měl mít nárok parkovat u bydlení"? Je zcela zřejmé, že jde o dvě naprosto odlišné věci a podobné fauly bych si vyprošoval...

,,z jakého důvodu by měl mít někdo nárok na to parkovat, kde bydlí, pokud to není na jeho pozemku?"

 

Například proto, že když si v tom místě kupoval byt, bylo jasně deklarováno ,,parkování před domem" a vysolil za to nemálo peněz...a teď kouká jako puk, že zaplatil zbytečně a teď po něm chtějí aby platil znovu a každý rok a jen se smějí do ksichtu.

 

A ano, vážně si myslím, že je povinností např. při zpracovávání projektů doložit i dopravní řešení a odpovídající počet parkovacích míst. Stálo by za hloubovou prověrku, zda toto bylo a je z dlouhodobého hlediska dodržováno a zda se na oněch místech , určených původně pro volné parkování, nerozjel onen ,,výhodný bussiness", který samozřejmě jejich využitelnost zcela ochromí. Kdo jiný by podle Tebe měl na plnění těchto kritérií dohlížet ?

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straspole- bohužel se fakt pleteš, v sídlištní zástavbě, když byla stavěna, bylo počítáno s jedním autem na patře ( v domě ) - u nejstarších sídlišť, u novějších je tato norma upravena na 1,5 auta, takže se tam ani oni již nevejdou. Bezohledná regulace - máš na mysli to, že se upravují chodníky, přechody pro chodce, zálivy a vše ostatní? Ale to je vždy na popud občanů toho sídliště, nikoli zlovůle úředníka ( zasahujeme do parkování pouze v případě, že se tam hodně křičí, jinak osobně sleduju zásadu - ne..r se do něčeho, co funguje, vždy to díky předpisům jen a jen zhoršíš ).

A opravdu nejsme povinni zajišťovat parkování každému, vlastnictví soukromého majetku váže práva a povinnosti a mezi ně patří i postarat se o parkování na vlastní náklady, tak to prostě je.

Nesnáším tyhle fráze a navíc, když je musím použít na své známé ( snad tě neurazím, že tě tam počítám ), ale jsou prostě fakt. My dva v tomhle asi shodu nenajdeme. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Straspole- bohužel se fakt pleteš, v sídlištní zástavbě, když byla stavěna, bylo počítáno s jedním autem na patře ( v domě ) - u nejstarších sídlišť, u novějších je tato norma upravena na 1,5 auta, takže se tam ani oni již nevejdou. Bezohledná regulace - máš na mysli to, že se upravují chodníky, přechody pro chodce, zálivy a vše ostatní? Ale to je vždy na popud občanů toho sídliště, nikoli zlovůle úředníka ( zasahujeme do parkování pouze v případě, že se tam hodně křičí, jinak osobně sleduju zásadu - ne..r se do něčeho, co funguje, vždy to díky předpisům jen a jen zhoršíš ).

A opravdu nejsme povinni zajišťovat parkování každému, vlastnictví soukromého majetku váže práva a povinnosti a mezi ně patří i postarat se o parkování na vlastní náklady, tak to prostě je.

Nesnáším tyhle fráze a navíc, když je musím použít na své známé ( snad tě neurazím, že tě tam počítám ), ale jsou prostě fakt. My dva v tomhle asi shodu nenajdeme. 

Kuncáku, lidi, co na sídlištích bydlí, tam pořád ještě docela v pohodě zaparkují. Pro ně ta místa stále stačí, a dokázala dlohodobě pojmout i nějaký ten příliv  přespolních... Ano, občas se trochu projdou pár desítek metrů, ale to patří k věci. Problém je v tom, co se děje v centru a v přilehlých částech. Tam by to parkovací domy mohly řešit. 

 Vlastní náklady by mi asi nevadily. Ty si platím stále.  Problém je, když mi je někdo direktivně začne určovat- a šroubovat ceny. To už není svoboda, ale násilí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

,,z jakého důvodu by měl mít někdo nárok na to parkovat, kde bydlí, pokud to není na jeho pozemku?"

 

Například proto, že když si v tom místě kupoval byt, bylo jasně deklarováno ,,parkování před domem" a vysolil za to nemálo peněz...a teď kouká jako puk, že zaplatil zbytečně a teď po něm chtějí aby platil znovu a každý rok a jen se smějí do ksichtu.

 

No pokud jsi měl v kupní smlouvě, že ti prodávající zaručuje parkovací místo před domem a ty jsi za to zaplatil, jistě na něj právo máš a v případě jeho nezajištění ti doporučuji se obrátit na soud.

 

Jenže oba dobře víme, že to takto není, ty máš jen prostě pocit, že ti má stát zajistit parkování na všechna tvá auta, pokud vlastníš (máš pronajatý atd.) někde byt. Je to jistě legitimní pohled na svět a tobě již zbývá jej jen politicky prosadit - co jsem četl v novinách, tak zrovna na Praze 6 kandiduje do Senátu jakýsi Hušák a ten chce do každé rodiny kromě kulometu i Octavii, u něj bych asi začal :frusty:

Upraveno uživatelem Bobisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přišli pánové montovat nábytek do nových kanceláří. Dnes to musí být hotové (půlku toho nedovezli) chlap mi řekl, že mu to je jedno a že si to mám vyřešit já, wtf ?? Tak jsem mu řekl, že mu nepodepíšu předávací protokol, dokud tam všechen ten nábytek nebude podle spaceplanu smontovaný (spaceplan je prý na hovno a on to nechápe) a on řekl, že to teda podepíšu, protože na předávacím protokolu je přesně to co dovezli. Ještě se ani neumí dívat na mě a čumí do země. Drzý jako prase, no musel jsem odejít jinak bych ho zabil.... Po obědě tam jdu znovu. 

Já mám v rodině/práci/ mezi přáteli samé inteligentní a fajn lidi, tak mě vždycky zaskočí co na světě může existovat za idioty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zájem o P+R je veliký - viz. např. dnešní situace na parkovišti u nádraží Běchovice, odkud je to do centra

15 minut vlakem, který jezdí každých 20 minut ... z 92 volných míst je obsazeno jedno. Na Chodově jsou 

stovky volných míst. 

Jo, a parkování na celý den stojí na všech P+R v Praze 20 Kč na den. 

 

Podrobnosti zde:

http://www.dpp.cz/parkoviste-p-r/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klokan- tomu rozumím, ale Běchovice jsou stále trochu z ruky. Měl jsem na mysli spíše něco na druhé straně a v praze, jako je Zličín ( to znamená Motol, Petřiny,... ). Na Chodově jsem nebyl, ale není to náhodou parkoviště obchodáku? Jen se ptám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi nikoho nepřekvapí, že si myslím to, co Bobisek. Ale celkem mě pobavilo, že si někdo myslí, že má nárok na parkovací místo:-). A ještě k tomu tvrzení, že rezidenti ani po zavedení nenajdou místo k parkování - dnes ráno na Praze 6 výrazně přibylo volných míst před domy (aspoň teda v Dejvicích a Bubenči. Ne, že by místní odjeli, ale přespolní nedojeli:-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...