Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Hele, vy, co už jste usmažili nebo nechali s pyrotechnickmými efekty odejít ty LED baňky a trubice - chápu správně, že se jedná o nezanedbatelné požární riziko? Čeká m? výměna většiny svítidel na baráku, takže m? to dost zajímá..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, můžeš to spojit s dotací na úsporu energií a máš to v kapse.. :-)

Nemůžu anšto cituji: "Výše dotace: 500 tis. - 250 mil. Kč".

Protože je dotace pro malý podnik 50% vynaložených nákladů, tak bych musel kompletně vyměnit světla v o něco více než třech takových výrobních halách, jako mám já. On si to soudruh Bureš dobře spočítal, kdo může dotace čerpat a kdo ne. Dotace jsou jenom pro velké.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš to spojit s dalšími změnami - změna topení, okna, zateplení, elektroinstalace, soláry, tepelná čerpadla aj. Od toho je tu energetický auditor.. :-) Dá se vymyslet ledasco, ale je fakt, že to pak vychází na větší projekt.. :-) Dotace jenom pro velké určitě nejsou, naopak.. dává se přednost MSP oproti velkým žadatelům.

Upraveno uživatelem Bimbac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš to spojit s dalšími změnami - změna topení, okna, zateplení, elektroinstalace, soláry, tepelná čerpadla aj. Od toho je tu energetický auditor.. :-) Dá se vymyslet ledasco, ale je fakt, že to pak vychází na větší projekt.. :-) Dotace jenom pro velké určitě nejsou, naopak.. dává se přednost MSP oproti velkým žadatelům.

No jo, ale když já jsem blbý a prakticky všechno, co píšeš jsem již dávno udělal za svoje peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník qoyi

Ze dne na den asi ne, spíš to měla celou dobu a až teď to zjistili. Mám v rodině to samé, bohužel se to už operovat nedá.

Upraveno uživatelem qoyi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, ty ledky by mne taky zajímaly.

Nazrává čas na výměnu alespoň trubic v celé hale a uvažuji, jesli to s ohledem na úspory nemám vyměnit za LED světla. Pořád si ale nejsem jistý životností - aby se mi to vůbec někdy zaplatilo.

Kupuj osvedcene znacky s dlouhou zarukou - Philips, Osram, par dalsich. Zadnou no name Cinu, tu si dovolim tak domu misto usporek v obyvaku.

 

LED musi byt chlazeny, a to jak ty pasky nebo desky ktere jsou obvykle namontovany na nejakem kusu hliniku ktery potrebuje odvadet teplotu zase nekam dal a nedrzet ji u sebe, tak i pripadne zdroje/trafa pokud je maji (tedy nemontovat zdroj do uzavreneho prostoru, musi kolem nej proudit vzduch). Doporucuju vzit vzorek, instalovat, nechat par dni bezet a sledovat jak moc se zahriva. Pokud moc, ruce pryc od nich protoze se driv nebo pozdeji ta elektronika skutecne usmazi.

 

Idealni reseni je koupit solidni znackove s dlouhou zarukou, a nechat je nainstalovat autorizovanou firmou. Pokud se pak cokoliv v zarucni dobe spali, nebudes mit problem to vyreklamovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepo, to me zajima, nepodelil by ses prosimte o detaily? Typ, umisteni, stari, atd.? Diky moc.

přesný typ zjistím, značka Benlux nebo tak nějak. Dvoutrubicová krytá tělesa délky 1500, taková malá hala, pracoviště svářečů. Strop asi v 5m výšce. jak to tam je dlouho nevím, zeptám se údržbářů, odhaduju tak 2 roky.

 

LED zarivky menime pomerne casto.

Delka 1500, umistene v chladicim boxu, cena priserna. Dycky se upece elektronika. Aspon mam hromadu LEDek na bastleni.

Ano, upeče se elektronika, ledky jsou v pořádku. taky vymýšlím co všechno si nasvítím. Musím vygómat nějaký zdroj aby to šlo z 12 voltů z autobaterie.

Občas vypomáhám údržbářům a zrovna nedávno jsme dělali útok na chcíplý zářivky. Ono to je obvykle špatně přístupné, musí se přesouvat materiál aby se tam dalo manévrovat s pracovní plošinou takže to je vždycky až už jich nesvítí víc. V té řadě je asi 10 těles, tedy 20 trubic a z nich bylo 6 mrtvých. A pár týdnů před tím jedna hořela. Ráno mi volal šéf ať s údržbářem vezmem vysokozdvižný vozík s pracovní plošinou a mrknem na nějakou vyhořelou zářivku. Já čekal že prostě chcípla a ono to bylo veselejší. V tom plexi krytu díra jak po čertovi a kolem toho černo od sazí. Prý tam odpoledne svářeč najednou kouká co to na něj padá a on to roztavený plast. Tak lehce vyplašenej běžel do vedlejší dílny pro kolegu a sfoukli to hasičákem. Co by to udělalo kdyby si třeba odešel na záchod, kdo ví. Strop je z nějakých desek z kdovíčeho, nejspíš dřevotříska a pak je tam asi nějaká izolace.

 

 

obávám se že tyhle problémy budou, vyrábí to kdekdo a šidí se to. Proč tam dávat součástky spočítané na jistotu když stačí levnější. Ono to většinou vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sere me pošta. Balíček podany v pondělí v Ostravě je dneska v Olomouci. Ke mně do Zlína dojde nejspíš příští středu.

Tak když dojde, bude to ještě dobrý. Jinak tvé rozladění chápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

........ Musím vygómat nějaký zdroj aby to šlo z 12 voltů z autobaterie.

.......

.......

 

Taky to mam vsecko na 12V...je to jednoduche, kazde 4 LEDky prerusis cesty a propojis je s tim vedeni na kraji. A mas vlastne ctyrmodulove osvetleni napajene 12V.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...