Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Ja pouzivam www.priceline.com a spokojenost. Obcas maji akce, ze dostanes vyhodnou cenu kdyz vyberou hotel oni, zatim bylo vzdy vse v poradku. Co me ale trosku stve na techhle vyhledavacich je to, ze pokud udelas booking pres ne, tak ti hotelove retezce (Marriott, Hilton, Westin atd.) nepocitaji body/noci do bonus programu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky kluci, asi budu věnovat rezervacím víc času a budu to řešit přímo s hotelem.

 

Každý hotel má nejraději klienty co si rezervují napřímo, nezřídka dostaneš nějaké výhody navíc

za stejnou cenu, oni ušetří na provizi a ty máš bonus / body / výhody.

 

Někteří jdou i cestou že ti dají výhodnější cenu než je na provizním serveru,

nicméně to jsou spíše menší zaměřené na individuální klientelu, která si platí sama,

větší business hotely kde klientovo ubytování platí firma za něj raději hýčkají klienta

extra službami.

 

Jo a vyžírky jako trivago jsou směšné, předhodí prakticky výhradně nabídky z bookingu

ale plná televize reklam jak srovnávají tisíce webových stránek.

 

A nezapomínat na to, že internet je mocný nástroj, zhruba 60% ubytovatelů booking vůbec nepoužívá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, díky za vysvětlení, tohle vůbec není můj obor, tak jsem ani moc nezjišťoval, jak to vlastně funguje.

 

Pokud 60 % ubytovatelů booking nepoužívá, jak tedy vybrat nejlepší ubytování?

 

Já to mám takto: služebně jedu třeba do Vrchlabí, požadavky mám: parkování u hotelu, umístění poblíž centra, wifi, vlastní koupelna, cena kolem litra, přijedu po osmý večer, odjíždím v sedm ráno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem dříve také hledal přes internet různá ubytování, protože dost cestuji, halda volání, hodně obsazeno, několikrát se mi stalo že jsem dorazil, moje rezervace tam nebyla a už jsem s toho byl doslova otrávený. Přes booking jedu několik let po celém světě a nemám sebemenší problém. Je to přehledné, nelžou, recenze přímo od ubytovaných a žádný stres :-) Cenu prostě beru jaká je, buď mi vyhovuje nebo ne a dál po tom nepátrám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud 60 % ubytovatelů booking nepoužívá, jak tedy vybrat nejlepší ubytování?

 

Pardon, špatně vyjádřeno, cca 60% ubytovatelů nepoužívá tzv. OTA booking, tedy třetí stranu pro prodej, to jen pro upřesnění.

Podíl společnosti booking na těch 40% neznám.

 

Prostě prodávají sami, v českém měřítku to je bohužel díky zcela volné legislativě hop nebo trop pro klienta

(pro provozování ubytovacích služeb nepotřebuješ vůbec nic, je to volná živnost a o šedé zóně se vůbec nevyjadřuji).

A to je pro tebe jako klienta - blbé. A dost. V drtivé většině případů narazíš na amatérský šlendrián i s nápisem "hotel".

To určitě nechceš.

 

Ten booking je ve tvém případě ideální volba. Pokud máš zájem na tom aby i firma která ti to ubytování platí neměla zbytečné

náklady navíc, tak obětuj těch několik vteřin navíc a koukni i přímo na web hotelu a porovnej si cenu. 

 

Nebo - google začal dělat na jejich poměry nevídanou věc,

zadáš do googlu "ubytování Vrchlabí" 

naskočí ti obvykle 4 reklamy dle seo v dané oblasti

a pod nimi je mapa kde svítí lokality a ceny ubytování

klikneš na "další hotely" a dostaneš docela pěkné srovnání na mapě, nalevo seznam s cenami, hodnocením

a po kliknutí na konkrétní hotel se tam nabídnou prokliky na obvykle jen booking nebo hotelstečkacom

ale hlavně jsou tam ubytovatelé kteří nejsou na uvedených provizních serverech, a tvoje nabídka je najednou

mnohem větší než na stránkách bookingu

v tomhle google začal konečně fungovat jako vyhledávač, pravda, zbytek - tu rezervaci - si musíš udělat sám

 

podobně to funguje s hospodama, když už jsme u toho

 

 

Ale souhlas s Afričanem, pohodlnost používání bookingu je návyková :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě se dá použít HRS.com, zkoušel jsem mnohokrát a vždy bez potíží. Ovšem nejednou se stalo, že mu recepční po příjezdu řekla, že mám příště dělat rezervaci přímo u nich a ušetřím minimálně 10%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

j

 

Ještě se dá použít HRS.com, zkoušel jsem mnohokrát a vždy bez potíží. Ovšem nejednou se stalo, že mu recepční po příjezdu řekla, že mám příště dělat rezervaci přímo u nich a ušetřím minimálně 10%.

jj, tohle mi říkají všude v dražších hotelech: jednou jsem to zkusil mimo booking a jejich genius nabídky, a  levněji jsem se  neubytoval. V dost prestižním hotelu, kde jsem roky stálým hostem. ....Takže ono to je ošidné. Booking mi kromě možnosti zrušení rezervace dá ještě možnost zaplatit kartou až při ubytování, nic předem, a ceny má vždy přijatelné, mnohdy levnější než nabídka daného  hotelu (ale je otázka, jestli to není mým členstvím a vysokými bonusy...to netuším...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kludne nech to je cinan, arab, cernoch barskto, ale to je PAN casu ne PANI casu.

Akoze ja som fanda zenskej rovnopravnosti, aj zdraveho, korektneho a zmysluplneho feminizmu, ale PANI casu je presne ten typ sprostosti ktory ma irituje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud je Bond chlap, jsem v klidu. Nervózní začnu být v okamžiku, kdy bude James rozervaná nevyhraněná bytost a jakmile přijde do kin první film s Jamie Bondovou, peču na to. Jen nevím, co by bylo lepší... jestli Jamie obklopená mladými fešnými Bondboys nebo duhová LGBT Jamie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel je to vývoj společnosti, nyní jsme ve stádiu rozkladu. Pravidla jsou fuj, anarchistická individualita je in. Dřívější zvyky už neplatí, každý si dělá co chce. A státy v zoufalé a marné snaze to nějak ukočírovat zavádí zákazy jak na běžícím pásu.

Tohle jsem si potřeboval v pondělí po ránu přečíst. Teď budu smutný celý den.  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky to mohl bejt arab nebo černoch. Obsazování těchto národností a ras (nic proti nim nemám) se poměrně mohutně propaguje do řady dnešních seriálů v příkrém kontrastu s mnoha nedávnými tragickými událostmi (nespojujte s politikou!). Včera v noci sem dost čučel na nové Vraždy v Midsomeru, aktualizace postav je značná. Je to dost divná doba, taková tlačenková.

No a taky to mohl bejt tranďák apod.

Nové Vraždy v Midsomeru mě nenadchly už jsem skoro zvyknul na nového šéf inspektora ale tenhle poslední seržant jako produkt lepší anglické školy co stále vypadá jako kdyby ho právě vybalili z krabičky  v zápletkách tropičtí hadi,občanské dost nevěrohodné hlídky a ještě ke všemu pohřbili Sykese už se asi dívat nebudu.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera mě neskutečně vytočili v Aquapalace v Čestlicích. Těšil jsem se na relax s knížkou na venkovní ploše, ale kolem desáté ráno spustila venku na plné pecky reprodukovaná hudba, která se navíc nedala poslouchat a před kterou se nedalo nikam utéct. Že prý je to nějaká akce a bude to trvat celý den. A to tam tomu říkají "klidová zóna". Tak jsem se sbalil a šel domů. Kdyby aspoň na webu nebo u pokladen bylo nějaké varování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Docela mě nakrknul ten taxikář v Praze co si řekl za 14km ?480. To mi přijde jako docela dost. A hlavně to není první případ. Taky jsem byl jednou u toho, když jsme jeli s kolegou, nemluvili česky a pak místo 900,- chtěl 3.000,-.Kruci to to tady nejde udělat jako v Dubaji? Na navigaci zadá trasu, centrála mu to potvrdí a na konci člověk zaplatí a je klid A ještě se zeptá jestli jsem ochoten připlatit za dálnici a nebo má jet mimo. Nebo i v blbým New Yorku člověk dostane na letišti od naháněče taxíků leták kde má přibližné ceny na určitá místa + jak se mohou lišit v závislosti na dopravě a kolik se asi dává dýško. Ale tady se zřetelně nechce těm nahoře nic měnit. Tak aspoň zrušíme Uber. 

Aspoň jsme ve firmě udělali smlouvu s jednou firmou co nezačíná na A a teď nám jezdí Praha centrum -> Řitka za 800,-. Což jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...