Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

No mě by celkem zajímaly informace z jiný strany (Vojto), než jen od Janoty. Celkově mi to ale přijde drsný - exekutor se ti vloupe do baráku? bez předešlého ohlášení nebo výzvy? Prostě vylomí zámek a šup? Chápu, že exekutorská komora si pohlídá, aby to mělo co nejpřísnější kvalifikaci (pořád jsou to všechno lidi z práv, kteří se často budou vzájemně znát a hlavně podporovat), ale bylo to opravdu spravedlivý rozsudek?

 

Tvoje rozhořčení chápu, nicméně jsem si taky vyhledal jeho blog a přečetl si to tam. Mám tendence informace dost selektovat a na ty sračky okolo jsem si už nějak zvykl...viz Samková

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Jasně ohledně toho tématu tam je to těžké, za mě vězení jo. Nevím jestli 12 let na druhou stranu osobně nevěřím, že nevěděl, že nejde o exekutory a jednal zkratkovitě. Jsme se o tom jednou se známým co ho znal právě celkem bavili, tak jsem si na příště prošel podrobnosti vc. jeho výpovědi ze spisu. Takže tak. Já narážel opravdu jen na ty sračky kolem od Samkove. On už to tam má asi dlouho. Netvrdím, že naše justice je dokonalá... no ale tady ty tendenční články snažící se navodit nedůvěru k justici (až absurdně viz. pr. k Palachovi), média (kecy o cenzuře) a je jich spoustu a jsou to takové útoky na demokracii. Tady bych to nečekal.... Proto má reakce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vzhledem k tomu, že to byl bývalej policajt a měl legálně v držení zbraň, a ne nějakej psycho negramotnej idiot, docela mi chybí motiv. Pokud by skutečně věděl, že jsou to exekutoři, co by ta střelba jako vyřešila? Že by je jako zastřelil a měl by konečně klid? To snad ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych byl pro Castle doctrine v ČR. Je mi líto, že pár sráčů z exekutorský lobby si ohlídá, aby neprošla. Trest je podle mne záměrně exemplární, taková "Lacinizace". Popis události na jeho blogu se mi jeví vcelku věrohodný, jen tím pseudoekonomickým rozborem to zazdil. V týhle zemi je nejtvrdší vyděračský gang státní moc, proto mají pochopitelně hrůzu ze svých ozbrojených občanů. Hlavně proto ho museli ukřižovat na výstrahu ostatním.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde fakt zarážející to, že ti exekutor vleze beztrestně do zamčenýho bytu? Bez předešlé výzvy? To co následovalo nechci hodnotit, nebyl jsem v té situaci a fakt nevím, jak bych se choval, čemu bych věřil a co bych vnímal a co ne...

 

Odhlédněme od toho, že si nasekal dluhy a asi věděl, že na něj exekutor může přijít. Jak ale má normální člověk poznat zloděje od exekutora, když mu bez vědomí vleze násilně do baráku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hned první odkaz a první odstavec

http://dfens-cz.com/nenechte-se-lacinizovat/

 

Následující řádky vznikly jako poněkud obecnější pohled na kauzu Ing. Luboše Laciny, ?piráta z D1?, kterým jsem se v minulých týdnech poměrně intenzivně zabýval. Můžeme se z toho všeho nějak poučit tak, abychom z toho všichni něco měli? Ano, můžeme.

 

Lacina -> Lacinizovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde fakt zarážející to, že ti exekutor vleze beztrestně do zamčenýho bytu? Bez předešlé výzvy? To co následovalo nechci hodnotit, nebyl jsem v té situaci a fakt nevím, jak bych se choval, čemu bych věřil a co bych vnímal a co ne...

 

Odhlédněme od toho, že si nasekal dluhy a asi věděl, že na něj exekutor může přijít. Jak ale má normální člověk poznat zloděje od exekutora, když mu bez vědomí vleze násilně do baráku?

 

Tak než vleze exekutor do baráku tak:

 

vznikne dluh

ten dluh XX neuhradí

XX se nedohodne na odkladu placení, splátkovém kalendáři atd.

XX je soudem vyzván (odsouzen) k úhradě svého dluhu

XX ani po soudním rozhodnutí svůj dluh neuhradí

věřitel se obrací na exekutora

banka pana XX dostane požadavek exekutora na srážku dluhu

zaměstnavatel pana XX dostane požadavek exekutora na srážky dluhu

o všech výše uvedených krocích je XX informován doporučenými dopisy / datovkou

dluh stále není splácen (zde netušíme proč)

exekutor začne se zabavením movitých / nemovitých věcí dlužníka

většinou je to to nejjednodušší - auto, následuje nemovitost

a teprve teď leze k němu do bytu pro movité věci

(to je totiž extra terno stěhovat starou ledničku a snažit se ji prodat na exekutorské aukci za pětikilo)

 

jestlipak náhodou, ale čistě náhodou, nedošlo k nějakému uhýbání před dluhem ze strany pana XX

před tím, než mu do bytu začali lézt exekutoři?

to je asi namístě vysvětlit nezaujatému publiku . . . .

 

 

přidám případ z praxe - klučina 30 a něco roků, dvacetjedna exekucí (z toho 17 pro dluhy z let 96 - 98 kdy jel načerno

v MHD v Praze, nicméně nezaplatil ani jízdné (6,- Kč tenkrát + 200,- pokuta složenkou, nereagoval na výzvy k platbě,

k soudu nešel, byl pravomocně odsouzen, dluh neuhradil a teď čumí jak puk že je dlužen 17 x 15 tisíc, jelikož úrok z

jistiny 6,- káčé je mizivý, ale soudní výdaje a odměna exekutora dle tabulek je jasně daná)

no a tento má adresu "na ouřadě v Praze", bydlí v nájmu "někde" u "někoho", do práce chodí, exekutorovi se peníze

nad zákonný limit posílají, nicméně dle pořadí došlých exekucí dojde na některé řada třeba až za 10 let,

stačí mít jako přednostní exekuci tučný nedoplatek na zdravotním z dob kdy zkoušel podnikat ale neplatil si ho.

 

Účet nemá, autem jezdí, ale to je "přítelkyně", brigádu aby měl z čeho žít (z 6500,- co mu zbyde po zásahu exekuce

do platu to moc nejde), má načerno, no a takovej má pěkněj život chlapec v plném produktivním věku. :(

A věřím, že toto není ani náhodou nějaký problémový člověk co by se placení vyhýbal . . . jsou daleko horší případy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě přijde fakt zarážející to, že ti exekutor vleze beztrestně do zamčenýho bytu? Bez předešlé výzvy? To co následovalo nechci hodnotit, nebyl jsem v té situaci a fakt nevím, jak bych se choval, čemu bych věřil a co bych vnímal a co ne...

 

Odhlédněme od toho, že si nasekal dluhy a asi věděl, že na něj exekutor může přijít. Jak ale má normální člověk poznat zloděje od exekutora, když mu bez vědomí vleze násilně do baráku?

Je to slozite, chce to strizlivy pohled z obou stran, jak dluznika tak veritele. Moje osobni zkusenost s exekutory je pozitivni. Ano exekutor ma pravo vstoupit do vssech mist kde predpoklada majetek povinneho a ma pravo pritom prekonavat prekazky, tedy napriklad odvrtat zamek atd, takovou pravomoc ma ale nejen v CR ale napriklad i ve Velke Britanii. Tak jak je to popsane v tom blogu, exekutori se chovali dle zakona, naopak pan porusil zakon - jeho obrana byla zjevne neprimeren vzhledem k potencionalni ujme a at se nam to libi nebo ne, zakon takhle strilet po lidech, byt ve vlastnim byte, neumoznuje, co kdyby to byli treba hasici?. Ten pan musel exekutora ocekavat, exekuce nespadne z nebe, predchazi ji soudni rizeni a rozsudek. Exekutor nejprve zjistuje zda povinny nema nejaky majetek napriklad na ucte nebo obstavi nemovitost a snazi se o uhradu penezi, atd. Mobilni exekuce je az posledni moznost, vetsinou je vynos velmi maly a pristupuje se k ni az kdyz dluznik nespolupracuje a nelze u nej dohledat zadny dalsi majetek. Mne se "muj" dluznik smal do ksichtu, trvale bydliste na obecnim urade, prace nacerno, pry mu neni co zabavit, nechtel slyset na splatky, oficialne nemel zadny majetek, proste zadna dohoda. Kdyz exekutor jednoho dne v 6:00 odvrtal zamky v dome rodicu jeho pritelkyne kde bydlel a zacal se sepisovat majetek, bylo po legraci. Do 3 dnu jsem mel penize na ucte. Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To celý chápu, ale už jsem slyšel i případy z druhé strany (můj kamarád měl problém, že někdy v pubertě nezaplatil taky pokutu za jízdu na černo a přišla mu až obsílka na cca 60k po soudu o kterém ani nevěděl, takže tam nebyl - dopisy mu chodily na starou adresu, kde už léta nebydlel. V té době datovky nebyly. Pár neoprávněných exekucí už se taky řešilo - špatné jméno, špatná adresa, ...), proto mě zajímal ten background.

 

Jen aby bylo jasno, nehájím ho, jen mě zajímaly ty informace, které zjevně má Vojta...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To celý chápu, ale už jsem slyšel i případy z druhé strany (můj kamarád měl problém, že někdy v pubertě nezaplatil taky pokutu za jízdu na černo a přišla mu až obsílka na cca 60k po soudu o kterém ani nevěděl, takže tam nebyl - dopisy mu chodily na starou adresu, kde už léta nebydlel. V té době datovky nebyly. Pár neoprávněných exekucí už se taky řešilo - špatné jméno, špatná adresa, ...), proto mě zajímal ten background.

 

Jen aby bylo jasno, nehájím ho, jen mě zajímaly ty informace, které zjevně má Vojta...

Jenze zato ze o soudu nevedel muze jen on sam, existuje tzv. dosilaci adresa, bohuzel za chyby se plati. Navic dluhy se promlcuji po nejale dobe, nekteri vymahaci to zkousi i po lhute a spousta lidi zaplati. Jiste se tu a tam stane chyba, mam ale pocit ze vetsina stezovatelu na praci exekutoru si za svuj stav a situaci muzou absolutne sami a exekutor je pro ne hromosvod pro vsechny jejich problemy. Upraveno uživatelem rayethon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to slozite, chce to strizlivy pohled z obou stran, jak dluznika tak veritele. Moje osobni zkusenost s exekutory je pozitivni. Ano exekutor ma pravo vstoupit do vssech mist kde predpoklada majetek povinneho a ma pravo pritom prekonavat prekazky, tedy napriklad odvrtat zamek atd, takovou pravomoc ma ale nejen v CR ale napriklad i ve Velke Britanii. Tak jak je to posane v tom blogu, exekutori se chovali dle zakona, naopak pan porusil zakon - jeho obrana byla zjevne neprimerena, at se nam to libi nebo ne, zakon takhle strilet po lidech, byt ve vlastnim byte, neumoznuje. Ten pan musel exekutora ocekavat, exekuce nespadne z nebe, predchazi ji soudni rizeni a rozsudek. Exekutor nejprve zjistuje zda povinny nema nejaky majetek napriklad na ucte nebo obstavi nemovitost, atd. Mobilni exekuce je az posledni moznost, vetsinou kdyz dluznik nespolupracuje a nelze u nej dohledat zadny dalsi majetek. Mne se "muj" dluznik smal do ksichtu, trvale bydle na obecnim urade, prace nacerno, pry mu neni co zabavit, nechtel slyset na splatky, proste zadna dohoda. Kdyz exekutor jednoho dne v 6:00 odvrtal zamky v dome rodicu jeho pritelkyne kde bydlel a zacal se sepisovat majetek, bylo po legraci. Do 3 dnu jsem mel penize na ucte.

 

Já taky pořád věřím v právní stát, ale někdy je fakt těžký po mediální masáži poznat, kdo je ten skutečný "bad guy"

 

Sám má soudní rozhodnutí na borca, co mě ojebal kdysi na aukru (spolu s dalšíma asi 20 lidma), má mi zaplatit 6k, ale nikdy jsem kvůli tomu na něj nepodával návrh na exekuci, protože bych musel zaplatit nějaký poplatky a vzhledem k tomu, že mi aukro vrátilo tehdy 3k, tak už to bylo bagatelní na to se s tím roky otravovat. U takových případů mi ale přijde, že ti pachatelé jsou opravdu dost idioti a myslí si, jak to vykoumali, že se na ně nepřijde - ten můj si od lidí nechal platit za jiné zboží, které si už legálně objednal, takže to všechno "propíral" přes 3. stranu s iluzí, že tak bude vlastně krytej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze zato ze o soudu nevedel muze jen on sam, existuje tzv. dosilaci adresa, bohuzel za chyby se plati. Navic dluhy se promlcuji po nejale dobe, nekteri vymahaci to zkousi i po lhute a spousta lidi zaplati. Jiste se tu a tam stane chyba, mam ale pocit ze vetsina stezovatelu na praci exekutoru si za svuj stav a situaci muzou absolutne sami a exekutor je prp ne jromosvod pro vsechny jejich problemy.

 

už jsi měl někdy dosílku od ČP? v mém okolí hned několik lidí a byť i tučně oblepili schránky, tak jim pořád chodila pošta blbě a někdy i důležitá (bydlel jsem v bytě po švagrovi a měl jsem pořád něco ve schránce do jeho vlastních rukou...takže to byla samá reklamace na poště). K čemu je pak navíc institut trvalého bydliště v občance, když si s tím i státní instituce vytírají zadek? Beru, že je to jeho chyba, ale mnohdy uděláš všechno správně a stejně ti to pak omlátí o hlavu...

 

V jeho případě mu to po návštěvě na dopravním podniku a jeho vysvětlení nějak snížili. Prokázal, že na té adrese už roky nebydlí a z 60k tuším zaplatil 12k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní otázka zní: co je vyšší morální nárok? Právo kohokoli bránit svůj dům, rodinu, život a zdraví, nebo právo MHD na šest korun s příslušenstvím pro vyděračskou lobby dalších šest milionů? Příklad jsem záměrně přehnal do absurdity, protože pochází z absurdního státu, kterým se ten náš bohužel plíživě stává.

 

Edit: špatný odkaz

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní otázka zní: co je vyšší morální nárok? Právo kohokoli bránit svůj dům, rodinu, život a zdraví, nebo právo MHD na šest korun s příslušenstvím pro vyděračskou lobby dalších šest milionů? Příklad jsem záměrně přehnal do absurdity, protože pochází z absurdního státu, kterým se ten náš bohužel plíživě stává.

 

Edit: špatný odkaz

A co moralni narok na uhradu pohledavky? Jasne ze moralni narok na uhradu stovek tisic z jizdenky za 6 korun je pochybny, ale takovych pripadu je jiste mensina, byt jsou medialne nejznamejsi a nejvyraznejsi. V CR je proste takovy zakon, ze na cloveka ktery se ti vloupa do domu proste strilet nesmis, takze tak jak to ten pan pospal skutecne zakon porusil. Nicmene jak rikam, mobilni exekuce je opravdu az ta uplne posledni moznost jak nekoho donutit platit, kdyz nekdo nema zadny nemovity majetek, nema ani zadny prijem nebo bankovni ucet, je pravdepodobnost ze mu budete neco realne cenneho schopni zabavit doma opravdu miziva, takze jde i o vychovny efekt. To ze by nekdo zjistil ze ma dluh az v momente kdy mu exekutor vlitne do baraku je temer vylouceno, vzdycky se snazi dopredu kontaktovat. Jenze kdyz jolt nekdo neplati...V CR ma 900 tisic lidi nejakou exekuci, vetsina jich ma vice a jsou to lide naprosto nemajetni a domoct se u nich spravednpsti je velmi obtizne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pan Janota ale nedostal 12 let za to, že někomu dlužil, ale za střelbu na exekutory. Nevím jak bych se zachoval kdyby mě vzbudilo, že někdo vykopává dveře u baráku. Pokud se podařilo prokázat, že věděl, že za dveřmi je exekutor, dejme tomu, ale bylo to tak nebo si exekutor s policií navzájem jen potvrzovali svoji verzi? Navíc evidentně střílel úmyslně mimo, takže mi pořád vychází 12 let jako neúměrný trest. To se dává za úmyslnou, dokonanou vraždu. Srovnej s případem toho Albánce co střílel na policii, která ho přišla zatknout a místo aby zazvonili, vykopli dveře. Dostal 5 let, pak 4, pak zase 5, nebo tak nějak, až ho s konečnou platností ústavní soud osvobodil. A to přitom jednoho policajta postřelil - viz třeba tady: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=589009

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to se ta Policie prokázala ( v případě toho Albánce myslím ) zákonem předepsaným způsobem.

Nebudu se pána zastávat, díky sestře jsem měl s jedním "tu čest", ale 12 let je sakra pálka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Hele a přesně proto jsem to tu nechtěl řešit. Protože jsem věděl, že spousta lidí se chytne jednoho článku a to ještě od hlavního aktéra. Tak například, vypověděl, že moment střelby si nepamatuje (oproti blogu). Taky exekutoři ho mnohokrát upozorňovali. Potom co na ně namířil zbraň z jeho pokoje utekli. Střílel až potom přes dveře... Kde stál volající atd... obecně to dost měnil. Říkám vadí mi, to co psala Samková, jinak bych se vůbec neozval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...