Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

2Straspol: po hospodach se stravuju peknejch par let. Driv jsem jodne cestoval, tak vyhlasene motoresty a hospody mam v maliku. Kde drzeli ceny nizko, aby lidi nerafali, sli s kvalitou do hajzlu. Prakticky bez vyjimky. A nechci to u hospody, co mam u huby. Za to jidlo by si klidne mohli rict 130 kacek a nikdo by ani nemrknul. Nebo 3/4 porci za to kilo. Co je na tom divnyho?

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Straspol: po hospodach se stravuju peknejch par let. Driv jsem jodne cestoval, tak vyhlasene motoresty a hospody mam v maliku. Kde drzeli ceny nizko, aby lidi nerafali, sli s kvalitou do hajzlu. Prakticky bez vyjimky. A nechci to u hospody, co mam u huby. Za to jidlo by si klidne mohli rict 130 kacek a nikdo by ani nemrknul. Nebo 3/4 porci za to kilo. Co je na tom divnyho?

Takže Ti nechutnalo a bylo toho málo. Chápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nebo si můžou dovolit prodávat dobré jídlo za dobrou cenu, protože jim tam chodí lidi právě proto a je jich dost. Já nevím, no- guláše je vždycky kotel, co je na něm drahý ? Těch pár kousíčků masa, co je na fotce ? Já si v porci guláše míň masa představit nedovedu...Ta mletá paprika? Nebo to zelí? Nebo těch pět knedlů? Pět je taky moc ? Jo- i s polívkou za 98 už  je to asi fakt láce, půlka lidí si polívku ale stejně  nedá. A ty rohlíčky jsou pěkný, to jo. Co může takovej rohlík stát ? Onehdá jsem v pekárně něco podobnýho kupoval po šesti korunách. Když jich hospoda vezme dost, určitě sleví, co se nesní, utopí se v řízku... nevím, vařím často a mimo mi to nepřijde. Jo, je to levnější než většina hospod v Praze. Už jsem zvyklý, že nás tady holí víc- taky víc vydělám, asi je to tak správně....ale jsou tady i srovnatelné hospody. A někdy vaří překvapivě nehnusně. A lidi tam chodí... 

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak von lahvac ze sitovky vylemtanej na gauci doma taky stoji pulku toho co v hospode. Proto me zajimal nazor cloveka z branze, Tommase. To, ze doma uvarim levneji nez hospode, na to je potreba se hluboce zamyslet, chapu

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Straspol: po hospodach se stravuju peknejch par let. Driv jsem jodne cestoval, tak vyhlasene motoresty a hospody mam v maliku. Kde drzeli ceny nizko, aby lidi nerafali, sli s kvalitou do hajzlu. Prakticky bez vyjimky. A nechci to u hospody, co mam u huby. Za to jidlo by si klidne mohli rict 130 kacek a nikdo by ani nemrknul. Nebo 3/4 porci za to kilo. Co je na tom divnyho?

 

V podstatě máš pravdu, mohli by to prodávat dráž, otázkou je proč to nedělají.

Cena surovin není až tak majoritní faktor vůči prodejní ceně (bajvoko když to vynormuju jen tak v hlavě tak ten

segoš i s knedlíkem bude při 100gr. masa na porci v syrovém stavu na cca 15 - 18 korunách za suroviny za porci,

plus polívka a rohlíky jsme na 22 - 25 Kč max.).

 

Hledal bych zakopaného psa jinde - jestli v té hospodě platí 50 / 100 / 200 tisíc měsíčně nájem nebo mají splacený úvěr

a jsou ve vlastním je obrovský rozdíl. Cena práce: kuchař + pomocná síla + umývárka + 2 obsluhující a to celé krát

dvě směny = xxx, nebo taky majitel v kuchyni denně furt + brigádník na výpomoc + paní na place furt + dcera vypomáhá

a to celé pouze krát 1 protože tam dělají skoro sami ve vlastním od rána do večera = zcela jiné náklady na práci.

 

A výsledek jsou nerovnovážné ceny mezi hospodami / městy / regiony.

 

Starší generace v gastru byly vychované že ta cena je svatý grál (a konzumenti to podporují), a aby zachovali nízkou cenu

tak pak sáhnou po levnějších surovinách a je zle. Pak levnější pracovní síla a pak konec. Nevím co je k tomu vede. Možná

obavy, možná zajeté koleje? Tenhle obor se docela dramaticky vyvíjí - tak 10 let zpátky by nikoho nenapadlo rozvážet po městě

polední menu za 80,- korun . . . 

Když zabrousím do hotelnictví tak jsou ještě dotace na výstavbu hotelů a to jsou teprve hozené vidle :)

 

Aha - píšu pomalu, tak domácí vaření a gastro průmysl prosím nesrovnávejte, to je jak porovnávat vlak a auto

nebo já nevím k čemu to přirovnat :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to je přece všechno jasný. Je to na každým. Taky nemá každá hospoda stejnou klientelu a na Ještědu to bude jiný než v hospůdce třeba v Hrusicích (jestli tam nějaká je). Já si dával včera v Berouně kachýnku s knedlíčky (oba druhy) a červeným zelím, byla to mlaskačka, co jsem si zapamatoval z jídeláku, byla něco nad stováka, a dvě piva bez piva. Mladá si dala řízkové menu  (kuřecí a vepřový řízek s brkaší) a pivo s pivem, její kámoš totéž a její skorotchán jako já kačenu a pivo s pivem. Platil jsem něco mezi 6-7 stovkama, pochutnali jsme si. Nojo, mohlo to tam být víc nóbl, Polrajch by to třeba ještě trochu pošteloval. V Praze si dám dobré jídlo i dvakrát dráž. Jen o těch prachách to není. Už jsem obědval nebo večeřel i ve velmi drahých hospodách a tolik mi nechutnalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...