Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Normálně to objednáš podle dioptrií, ráno prdneš do oka a večer vyndáš, žádný brejle, oko jako orel...

Ale jinak bez legrace, je dobrý se objednat do optiky a vyzkoušet si, který a jak Ti sednou, potom si člověk chvilku zvyká, že se prstem šťourá v oku, ze začátku nemyslitelný (reflex), dnes normální (oko nemá vlastně žádný nervy), když vychytáš správný čočky, tak se prostě vrátíš do mládí, ale asi taky záleží na konkrétní vadě, já mám "jen" presbyopii (pro neznalé je to stařecká vetchozrakost).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako že na formě nezáleží?

 

Zkoušel jsem si teď představit pár situací, kde je forma důležitá, ale došlo mi, že vlastně všude. Celý náš život se vlastně skládá z malých či větších forem. Každý den a v každé situaci musíme nějak vypadat, nějak se tvářit a chovat, něco dělat, něco říkat.

Jasně že na formě záleží, ale nikdy jí nebudu nadřazovat obsahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Normálně to objednáš podle dioptrií, ráno prdneš do oka a večer vyndáš, žádný brejle, oko jako orel...

Dostals mě.. :-D

Čočky nosím skoro 20 let, ale vrtají mi hlavou ty multifokální.. U brýlí je to jasné - tam je dělící rovina daná, ale jak našteluješ čočku? Nebo jsou obě oblasti soustředné?

Upraveno uživatelem j.e.n.i.k.82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem řešil u jednoho druhu čoček, dělalo mi to po tmě rozmazaný kruhy kolem světel, pak jsem vychytal značku a teď v pohodě. Samozřejmě tam hraje roli řada faktorů, únava, prašnost, dlouhá doba v očích, ale je to vyvážený pohodlím a praktičností. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštěstí se nám šestadvacet let nestalo díky petardám nic se psy fatálního. i když první čuba byla na tohle hodně háklivá, ale vždycky utekla bezpečně domů. A nepotkaly jsme dementa, co by to čubám hodil přímo pod packy. Současná nejmladší s tím problém taky nemá (dobrý pro budoucí bonitaci a reakci na střelbu). Letos u nás s tím pruděj fakt jen dneska, předtím jsem slyšela tak ránu za den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předloni jsme měli veselý nový rok. Dceru na oslavě Silvestra, pokousal pes v bytě u známých po výbuchu dělbuchu.

00:25 mi volala že sedí v sanitce a jede na stomatochirurgii. Naštěstí jsem militantní abstinent, tak jsme tam vyrazili za ní. 

Odjížděli jsme po půl 4, mladá několik desítek vnitřních i vnějších stehů (ukousnutý horní ret).

A to má svého psa, který má výcvik jako vojnu. Ten pocit bezmoci nikomu nepřeju.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berbatow: no potěš pánbu, tohle se stát zrovna holce! Ještěže na ORL, očním a snad teda i stomatochirurgii umějí vyšívat, že se tomu ani nechce věřit.

===

 

Náš mlaďas (půl roku, freťák následník) už má procházku za sebou, venku ho to nijak extra neznervózňovalo, auto nebo ohňostroj, hluk jako hluk, tak snad přečká i ten zbytek večera. Prodloužili jsme trasu, teď spí jak zabitej.

Upraveno uživatelem sery.vlk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...