Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Neviem ako to funguje v CR ale na Slovensku ak mas Havarijne poistenie tak jednoznacne riesit cez neho. PZP nemaju ako "zmluvne servisy" autorizaky ale vselijakych univerzalov. A Hav to vyriesi v Tvojom servise, zaplatis spoluucast, tu ti poistovna vinnika casom preplati. O ine sa nestaras. Teda takto to funguje tu. V ziadnom pripade by som nesiel cez PZP vinnika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja resil nekolik tuknuti, vzdy jsem na Auto Jarov akorat zavolal co se stalo, rekl jim cislo jednaci pojistne udalosti v pojistovne vinika, oni mi rekli jak casove aby meli dily a mel cas likvidator, ja tam odvezl auto, podepsal nejaky papiry, vzal si nahradni auto a za 3 dny - tyden jsem si dojel pro svoje auto a odevzdal nahradni, nikdy jsem nic neplatil a neresil

Upraveno uživatelem Bob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak píšu, za viníka jsem to nahlásil já jeho pojišťovně. Předpokládám, že mi zítra budou volat. On havarijko nemá. Já ano, ale jen proti krádeži a vandalismu, ne komplet. Číslo jednací si od nich nechám zaslat, až s nima budu mluvit ;) tak jestli nebudou mít autorizak, tak sem v pasti? Přece to nebudu dávat opravovat někomu do garáže

 

Bobe, to by byl ideální scénář

Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

https://www.direct.cz/servisy

 

mrkni sem, no co jsem koukal tak tam maj nejaky spis mensi servisy, ale podle me ti nikdo nemuze zakazat dat to do skodovky

Nejdriv to prober s tou pojistovnou a pak to res dal, zaklad je aby oni zalozili pojistnou udalost a vinik jim to odsouhlasil a necukal se

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neznám Tvojí výkonost, ale kolik finále French Open máš za sebou?=) Za ten neskutečnej masakr, co tam ti kluci dneska předváděj jim to odpusť.

Ne, asi jsi nebyl tak dobrej.

Děkuji za péči. Za úroveň mé hry se nestydím. A za chování na kurtu už vůbec ne.

Tito hoši jsou určitě dobří hráči. Ale já byl vychováván jinými osobnostmi.

Upraveno uživatelem Mareka01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad pojistovny. Podobne jsem to mel já ted na O3. Kde nic tu nic, oprava za 66tis., smluvni jen autorizak u nas v okoli. Cekaci lhuta na servis tri tydny, dva tydny oprava, spoluucast 1tis. Takze sakumprdum mesic a neco bez auta. Pojistovna Generali, allrisk.

Prubeh klasika, propisovak, nahlaseni z povinnyho ruceni obe auta, pak nahlasit svoje jeste na havarijko jestli mas, prijede koren, nafoti, posle tobe mejl a do servisu kterej ti doporucuju si domluvit zavcas, pak cekas, servis auto prebere, pripadne prizve jeste jednou pojistovaka na nafoceni dalsich vad, oprava, servis posle fakturu pojistovne, ta ji kryje dopisem popr. mejlem / sms, auto vyzvednes a podle novyho spoluucast platis servisu, ne pojistovne, ale na ucet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm pojišťovnám ... navlas stejný případ (couvání na parkovišti), jsem poškozený, momentálně ve fázi čekání na opravu a má zkušnost je následující:
 
 - sepsán protokol/záznam o nehodě
 - viník nahlásil u své pojišťovny
 - pojišťovna viníka požadovala, abych přišel osobně uplatnit nárok na odškodnění
 - na místě chtěli, abych potvrdil, že se to stalo tak, jak je uvedeno v protokolu a pak je už jenom zajímalo, jak si to přeji vyřídit; buď mi vyplatí peníze (dle jejich odhadce) a já si to nechám opravit kde chci a jak chci, nebo se to opraví ve smluvním servisu a pojišťovna servisu proplatí fakturu za opravu v plné výši
 - ve svém servisu, který je smluvním servisem pojišťovny, jsem nahlásil číslo pojistné události a domluvili jsme termín opravy
 
Překvapilo by mě, kdyby autorizovaný servis nebyl smluvním servisem všech "normálních" pojišťoven.
Bez čísla pojistné události servis (alespoň ten můj) nic neudělá.
S číslem pojistné události pak jde vše automaticky jako na drátkách.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak píšu, za viníka jsem to nahlásil já jeho pojišťovně. Předpokládám, že mi zítra budou volat. On havarijko nemá. Já ano, ale jen proti krádeži a vandalismu, ne komplet. Číslo jednací si od nich nechám zaslat, až s nima budu mluvit ;) tak jestli nebudou mít autorizak, tak sem v pasti? Přece to nebudu dávat opravovat někomu do garáže

 

Bobe, to by byl ideální scénář

 Mně to tady někdy přijde jako na jiné planetě.

Přeci , jestliže si poškozený škodu TI HRADÍ POJIŠŤOVNA toho kdo ti vozidlo poškodil. Ty to nahlásíš i u něho na pojišťovně, ale za sebe, ale nehlásíš nic za někoho. To musí nahlásit i on a tím uznat svoji vinu. To bývá u šmejdů někdy problém.

 

Navíc nikoliv z HAV, ale z jeho POV ( tedy zákonné pojištění odpovědnosti)

 

Ty nemůžeš za viníka nehodu hlásit to musí on. Dál už to funguje , tak jak psal Bob. 

-Servis

-termín oprava náhradní vozidla po dobu nezbytně nutnou

-ty neplatíš nic, žádnou spoluúčast,  nemohou Ti strhnout amortizaci

-opravené auto  a jedem dál

 

S opravou a nebo zmocněním k opravě je mraky dalších možností, ale ty jsou složité ( například oprava z tvého HAV v případě, že se ten, kdo Ti vozidlo poškodil a máte to v protokolu nebo v zápise PČR ostýchal vše nahlásit, lze vozidlo opravit i z Tvého HAV a pojištovny si spolu řeší tzv zápočet, regres) atd. atd.

Upraveno uživatelem long
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longu, já tohle řeším prvně a i on neměl zkušenost. Mysleli jsme, že to hlásí poškozený na pojišťovnu vynika. Tudíž jsem doma sednul k pc, najel na stránky directu a vypsal formulář. Na konci se muselo zaškrtnout to klasické "já, XY, souhlasím atd... No a tam právě XY bylo jméno viníka. Tak jsem to zaskrtnul a odeslal. Samozřejmě všechny údaje jsem neznal, tak sem byl s viníkem po telefonu v kontaktu. Normálně spolupracuje. Já za sebe sem nikam nic nehlasil ani na svoji pojistovnu ne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Finále Roland Garros Nadal - Thiem. Že to už není bílý sport přežiju. Ale to hekání obou aktérů při každém úderu prostě nedám a po 30 sekundách vypínám.

Po mně během hry (na kurtu i v hledišti) vždy žádali ticho. Asi jsem starej.

 

Ja vypinam zvuk. Ale nevim, co budu delat, az zacnou hraci za sebou nechavat hnedou stopu (a rozumbradove jim za to budou tleskat, ze to je jen krasne potvrzeni snahy a dovednosti).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...