Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Mě dycky zajímalo, jak ten vosobák na obrázku vidí, co svítí tomu busu naproti za barvu, já tam nikdy nevidím.

Tohle mě napadlo taky, jen obráceně - jak ten autobus pozná, že má osobák zelenou? Co kdyby se osobák trochu opozdil, to by vypadalo jako že nejede, a vyrazil ve chvíli, kdy autobus už začne zatáčet?

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to řeší zákon o provozu... v části "Jízda křižovatkou", konkrétně §22, odst. 3

 

Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. To neplatí, pokud řidič zastavuje vozidlo v křižovatce za účelem plnění povinností podle § 5 odst. 1 písm. h) nebo při odbočení vlevo podle § 21 odst. 5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PrimFanatic tu dává erudovaný citace zákonů a přitom dle řešení průjezdu křižovatky ohrozil osádku osobáku a všechny děti v autobuse... Inu pořekadlo o mistrovi nebo Všeználek/Neználek?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle mě napadlo taky, jen obráceně - jak ten autobus pozná, že má osobák zelenou? Co kdyby se osobák trochu opozdil, to by vypadalo jako že nejede, a vyrazil ve chvíli, kdy autobus už začne zatáčet?

Pokud je jeden pruh a tedy jeden semafor (bez odbočovacích šípek), je vždy zelená/červená i "naproti"...

 

Edit: doplněno i

Upraveno uživatelem Boudy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak to platí, když vjíždí do křižovatky a ještě jim tam skočí oranžová při vypnutí semaforu ? Nejsem řidič ani autobusu, auta :-). Nemám řidičák.

Při vypnutí semaforu myslím, většinou nejdříve naskočí červená všude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednička to vidí takhle, takže asi zbytečná diskuse.

 

to není až tak úplně pravda, v tvém pohledu jednička odbočuje doprava k Poliklinice odbočovacím pruhem. Zmizík jel pruhem rovně, tedy tím víc nalevo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli jsou tam garáže, tak samozřejmě nic neruší platnost zákazu zastavení. tedy v pořádku. ale za druhou částí, tedy té o těch některých policajtech si stojím. :clap: tímto se v určité části Knedlíkovi omlouvám, ale s tím pruhem podle vodorovného dopravního značení kecal "3m k čáře "

Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy

 

§ 25

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Knedle, kdyby to nebyla křižovatka, nýbrž vyústění účelové komunikace, musela by tam být značka Z 11 g směrový sloupek červený (která do Phy většinou nedorazila). Červený sloupek tam není, ergo je to křižovatka.

já myslím že tahle kauza se už vysvětlila ..... netřeba hledat další pitomosti 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na dovoleny a docela se u tohodle bavim.

Panove, do urcovani krizovatek a podobnyho, se nepoustejte :-). Jinak Z 11g - nevim, neznam. Z11 smerovy sloupek cerveny se dle normy MUZE, ale nemusi v tomto pripade osazovat, zalezi na spravci ucelovky, ktery navrhuje dopravni znaceni, urad pouze vyslovuje - ze bere navrh na vedomi. Takze berem i slunicko v trojuhelniku.

Krizovatka co dal Zmizik je zajimava, nebezpecna, blbe znacena, ale zajimava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...