Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

My taky.

Mě štve, jak u každýho parkoviště je to sdělaný jak na nádraží. Chápu, že před dlouhým návratem si každej dojde, ale to přeci jde nějak zahrabat, nebo tak něco...

Všude papírky, hnus, doma si hajzlpapír taky lidi neházej na zahradě, ale v lese to nevadí.

 

Tohle mě taky dere, cesta Obřím dolem ze Sněžky je přímo lemována, pomalu v každé zatáčce a za každým stromkem u cesty je nasr..... Chápu, ž ecesta dolů je dlouhá a naročná a když si to člověk uvědomí, tak se z toho poser... ale je to hnus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavíječ zimostrázový.

Bude stačit nasvítit keře trikolórou nebo se mám i semknout?

Prý to proti těm invazním potvorám pomáhá.

Hodně papavá potvůrka.

 

Zlil jsem je insekticidem, jeden velký keř je stejně ko.

Já už tuto sezonu 2x. a stejně mi tam lezou dál.

 

Mně na ten ksindl doporučil zahradník 

https://www.zafido-eshop.cz/Nurelle-D-10-ml-d1078.htm

a funguje to. Sousedi okolo mají keře sežrané, moje prosperujou. 

Chce to opakovaný postřik každých ca 6 týdnů od dubna do října. 

A postřikem nešetřit.

Zkusím, ještě je jednou obleju.

Ale pokud na to soused se.re, tak mi to přijde, že se mi tam stěhujou jak do spižírny.

 

Bude to konec zimostrázu?

 

Mě ještě zahradník poradil mechanické odstranění: Prudkým proudem vody je "srazit" na zem. Prý už nazpět nevylezou.

Tak nevím. Kubík vody v háji a ty potvory mají tak možná umyté prdýlky..

Chemie, jedině chemie.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně na ten ksindl doporučil zahradník 

https://www.zafido-eshop.cz/Nurelle-D-10-ml-d1078.htm

a funguje to. Sousedi okolo mají keře sežrané, moje prosperujou. 

Chce to opakovaný postřik každých ca 6 týdnů od dubna do října. 

A postřikem nešetřit.

Než bych si lil zbytečnou chemii na zahrádku, použil jsem raději sekeru, motyku a rýč. Zimostráz je fuč i se zavíječem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než bych si lil zbytečnou chemii na zahrádku, použil jsem raději sekeru, motyku a rýč. Zimostráz je fuč i se zavíječem.

To čeká souseda, polil je něčím ale pozdě. Podél příjezdové cesty z obou stran. Hezky zapěstované tak deset let staré keře, všechno na vykopání. Tak 50 metrů odhadem . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavíječ je ksindl. Sousedům zimostrázy sežral, na našich se nechytá kvůli postřiku, 

ale žena už načapala housenky na muškátech a na bylinkách. Tak nevím, jestli změní 

jídelníček a nebude úzce specializovaný jen na zimostrázy, nezbyde na zahradách 

za chvíli nic. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpoždění rychlo vlaku a vyčkávání ve stanici tady už asi v minulosti bylo, ale přidávám stejně kyselý dojem z dneška při cestě z Prahy na Moravu.. Uklidňuji se alespoň tím, že na D1 by to byl masakr asi větší..... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je radost, ten zavíječ... držím všem buxusářům palce. Ja jsem - naštěstí - bůhvíproč na poslední chvíli zménil v projektu zahrady zimostrázy za skalník... a cesminy a brsleny, na který by ta potvora teoreticky mohla kromě zimostrázu jít, nemám taky. Uff.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo? Ja mam na valu mezi barakem a silnici skalnik - ca. 300m2 - a mysleli sme, ze schne, tak sme to jak kokoti kazdej den zalivali a stejne picu, pak pozval zahradnik fytoneco babu, ta rekla, ze obalec ancylis tineana, pokropil to, tak se modlim, at se skalnik zveti, jinak je to v pici. Podotykam sazenej pred trema rokama, na jare uz byl hodne hustej..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo? Ja mam na valu mezi barakem a silnici skalnik - ca. 300m2 - a mysleli sme, ze schne, tak sme to jak kokoti kazdej den zalivali a stejne picu, pak pozval zahradnik fytoneco babu, ta rekla, ze obalec ancylis tineana, pokropil to, tak se modlim, at se skalnik zveti, jinak je to v pici. Podotykam sazenej pred trema rokama, na jare uz byl hodne hustej..

No potěš, šel jsem to prohlídnout, a zatím dobrý, ale koukám, že je to jen otázka času. Mám toho vzrostlýho zapojenýho skalníku sice jen 45 m2, ale i tak by mě to mrzelo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty kobylky vypadaly jako vyzbrojená válečná jízda; na hlavách měly něco jako zlaté věnce, tvář měly jako lidé, hřívu jako vlasy žen, ale zuby měly jako lvi. Měly jakoby železné pancíře a jejich křídla hřmotila, jako když množství spřežení se řítí do boje. A měly ocasy jako škorpióni a v nich žihadla, aby jimi trýznily lidi po pět měsíců. Nad sebou měly krále, anděla propasti, hebrejským jménem Abaddon ? to znamená Hubitel.

Upraveno uživatelem Lubomír Pánek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...