Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Berte,

ono se nedá nic jinýho asi dělat, kromě voleb.

Debata není (aspoň já to tak nevnímám) dodržování zákona x nedodržování zákona, ani  piráti silnic x poctivý občan.

Je to spíš o světonázoru, povzdechnutí jestli jsme už nepovýšili zákon nad jeho smysl a nehoníme spoluobčany zbytečně a nenutíme je to ochcávat (už tady zmíněné obstrukce placení pokuty).

Aniž bychom si to chtěli přiznat.

 

Kuncáku,

je mi jasný, že nějakej názor mít musíš, to se nedá nic dělat.

Nezávidím úředníkům (a velká část je jich potřeba), když musí rozhodnout "spravedlivě", protože přitom často svůj názor musí nechat doma.

To ale s přístupem "ho bez milosti opálím tak, že se zastaví co nejdál s otiskem boty na zadku"  přeci není to pravé.

" Všechny dopravní přestupky něčemu vadí a nemusíš si to uvědomovat" to tedy pravda není a dá se to doložit mnoha rozhodnutími.

Kdybys napsal  Všechny dopravní přestupky něčemu/někomu mohou vadit a nemusíš si to uvědomovat, tak bych ti přitakal.

A to by taky měli příslušní posuzovat, nikoli pouze formality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) a není nedodržování předpisů bezohlednost?

Obecně jsou předpisy snad proto, aby nám usnadnily život.

Je, ale všimni si, že to nikdo nekontroluje a už vůbec nepostihuje.

 

Oni by nám život usnadnily, kdybysme je tak brali. Ale zdá se, že při jejich vymáhání už se nikdo neptá proč jsou předpisy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vidíš, za 5 let ve státech si mne nedovolil zastavit policista bezdůvodně. Tedy aniž bych bezprostředně před tím něco neporušil, třeba jízda na červenou nebo výraznější překročení rychlosti. Prostě to nedělají. Nebuzerují bezdůvodně daňové poplatníky.

Mna zastavili ked som sedel v aute s cernochom ktory soferoval, nic neurobil ale blik blik policajne auto a isiel na bok, obzreli co mohli a asi 3x sa ma spytali, ci som ok. Bol som ok tak nas nechali ist. Zastavili nas preventivne, lebo sa chceli presvedcit ze nie som obetou unosu.. Memphis, pyco.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neni, v tomhle do toho jdu s Chronarem. Typicka situace: jedu po hlavni pomalu v nepreruseny snure aut a pustim auto z vedlejsi, ktery rizeno pouze predpisy, nema sanci se zaradit.

No, to ja právě ta vyjímka :).

 

Je, ale všimni si, že to nikdo nekontroluje a už vůbec nepostihuje.

 

Oni by nám život usnadnily, kdybysme je tak brali. Ale zdá se, že při jejich vymáhání už se nikdo neptá proč jsou předpisy.

No to se nepřu- více kontroly (smysluplné) by jistě prospělo.

Myslím, že norm. člověk dodržuje předpisy ze samotného respektu k nim, i bez hrozby okamžitého postihu za jejich nedodržení.

Nějaké arbitrární hodnoty rychl.limitů být dány musí, 30km/h mnohde je na jednu stranu úlet, ale být tam napsáno: jeďte opatrně a s rozumem", tak každej druhej pofrčí 100km/h.

Jak tady někdo jel 180/h a vše OK- pro něj pro tentokrát jistě ano, ale příště to tak být nemusí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na omezení rychlosti mi vadí, že platí stejný limit pro můj osobák (perfektní stav, brzdná dráha v metrech) jako pro čtyřicetitunový naložený kamion. Oba nás snímá stejný radar, tak si myslím, že by tolerance do 20 km nad limit byla na místě. Dát pokutu za 131 km na 130 je zvěrstvo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mna zastavili ked som sedel v aute s cernochom ktory soferoval, nic neurobil ale blik blik policajne auto a isiel na bok, obzreli co mohli a asi 3x sa ma spytali, ci som ok. Bol som ok tak nas nechali ist. Zastavili nas preventivne, lebo sa chceli presvedcit ze nie som obetou unosu.. Memphis, pyco.

Podobně jako když samotnej bílej vyjíždí z negrtownu ve slušným autě, to je policajtum jasný, žes byl kupovat koks na párty :-) Florida, vogo. 

Edit: A vsadim RW-čka, že lékárničku ani žárovičky vidět nechtěli :-) Proto maj taky US policisté respekt, fakt jsou tam pro lidi. U nás jsou jen fízlové, výběrčí vrchnosti.

Upraveno uživatelem Americkej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak schvalne, dneska jsem jel do prace 180kmph, byly -2°C, vozovka sucha. A co si myslis ze mi urcil zakon?

Ty mas v tom naozaj zmatok. Doporucujem zopaknut autoskolu. Ano, zakon urcuje kolko mas ist. A ze na to ty series, OK (aj ja niekedy), ale ze si nasledne schopny sa tvarit ci branit ze ty si nic neporusil, to uz je na odbornu pomoc.

Ale vidim ze toto nema zmysel, hadzanie hrachu na stenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K diskusi o nutnosti rychlostních limitů doporučuji přečíst o tzv. Montana paradoxu toto: http://www.hwysafety.com/hwy_montana.htm. Stručně - v Montaně (ale potvrzeno je to z více míst na světě) zrušili v roce 1995 rychlostní limity na hlavních silnicích. Od toho okamžiku výrazně klesla nehodovost i počet smrtelných zranění zhruba na polovinu. Poté, co nová vláda limity znovu zavedla, se počet nehod i smrtelných zranění opět vyskočil zpět o těch bezmála 50%. http://www.hwysafety.com/hwy_montana_2001.htm. Stejné je to v Austrálii, velmi podobná čísla byla i v Německu, kde před pár lety na A3 omezili na jednom přehledném úseku rychlost na 130 a nehodovost opět dramaticky stoupla, takže to omezení za 6 měsíců zrušili.

Upraveno uživatelem Pavelpu27
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K diskusi o nutnosti rychlostních limitů doporučuji přečíst ...

Jestli jsou rychlostní limity nutné, kde jsou nutné a jaké, je přece v momentě, kdy překročím povolenou rychlost, která v místě a čase ze zákona platí, úplně fuk. Taky je každého věc, jak se k přestupku postaví, jestli zaplatí, nezaplatí...

 

Co se mi ale dlouhodobě potvrzuje je to, že takoví ti křiklouni tady, co se pořád dokola ohánějí svobodou, svými řidičskými schopnostmi, zákeřností celého státního aparátu a policie obzlášt, svou nadřazeností nad platnými pravidly, svým rozumem a úsudkem, to jsou ti, kteří se často neumí v diskuzích tady na Chronomagu chovat, jsou arogantní, jedovatí, až agresivní.

 

To, co tady dneska předvedl Franta Dobrota vůči Kuncákovi například, to je to, o čem mluvím. Takové osobní útoky, to je sprostota ve své nejčistší podobě. Nebo zceyee (podle mě převlečený qoyi) a jeho myšlenkové velotoče.

 

Hovado je prostě hovado, je jedno, jestli na cestě, nebo na Chronomagu.

 

Prosím ostatní nejmenované, kteři se k tomu nějak vyjádřili a cítí se býti osloveni, aby si moje hodnocení nebrali osobně, třeba Pavelpu27, nebo Americkej mi jinak připadají jako rozumní slušní lidi. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filo, já reagoval na post o pár řádků výše, že limity jsou potřeba. Jsem přesvědčen, že nejsou a že lidi, když nemají limit, zvažují daleko svědomitěji zvažují následky svého chování. Když mají taxativně daný limit, tak prostě jsou podle něj, i když leje jako s konve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dálnici si to dokážu představit, ale ve městě? Na okreskách? Mě se třeba vždycky uleví, když překročím hranici D-CH, kde je 120. Všichni jedou tak nějak stejně, (až na People) dodržujou rychlost, pohoda, klídek.

Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@filo:

 

"...zcela otevřeně říkám, že ho bez milosti odpálím tak, že se zastaví co nejdál s otiskem boty na zadku..."

 

A já zcela otevřeně říkám, že tohle je podle mého názoru krásná ukázka arogantního mocipána, který se utrhl ze řetězu. Ten člověk je placen z daní, má se chovat slušně a dodržovat zákony. Tímto ukazuje, že se považuje za nadčlověka.

 

Jednou úřednice odmítla předvolat mnou navržené svědky, protože by prý stejně svědčili v můj prospěch a to jí nazajímá. Pak odmítla protokolovat mou výpověď a neustále ji upravovala podle svého, že prý ONA není žádná moje písařka, že ONA řeší můj údajný přestupek. Další mě nechala potupně šacovat, ře prý mám u sebe zbraň. Jiná mě zase předem varovala, že si prý nesmím jednání nahrávat, jiná mi odmítla umožnit náhled do spisu... A tak bych mohl pokračovat. Samozřejmě jsem se nenechal a všechno jsem nakonec vyhrál, ale toho času, energie, kdo nezažil, nepochopí a hlavně neuvěří.

 

Jsem velmi háklivý vůči zneužívání moci, tyhle lidi považuji za skutečné nebezpečí a parazity nejhoršího kalibru. Za tím si stojím a je mi jedno, co si o tom ty myslíš.

 

A abych tobě podobným dal další záminku: navíc skutečně nesnáším levicovou svoloč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filo, já reagoval na post o pár řádků výše, že limity jsou potřeba. Jsem přesvědčen, že nejsou a že lidi, když nemají limit, zvažují daleko svědomitěji zvažují následky svého chování. Když mají taxativně daný limit, tak prostě jsou podle něj, i když leje jako s konve.

navíc se z limitů dělá nepřekročitelné dogma, svátost nejsvětější. Překročíš rychlost, je jedno o kolik a za jakých okolností, pokuta. Máš den prošlý flastříček v lékárničce, pokuta že ti bude hučet v hlavě ještě za půl roku. V té souvislosti mě napadá, co se asi stalo že tak zmírnili předpisy o povinné výbavě. Skoro to vypadá že výrobce zdravotních nesmyslů zapomněl někomu včas a dost nasypat a přišel trest. Máš po kšeftě za miliony. Na silnicích je šíleně přeznačkováno. Lidi to odnaučilo myslet. Proč musí být u každé křižovatky omezená rychlost? Dyť to na silnicích vyšších tříd vypadá jak na dopravním hřišti. Silnice širší než D1, z křižovatky výhled dva kilometry na každou stranu a u toho sedmdesátka. A to v případě kdy je ten limit očividně mimo realitu a v rozporu se zdravým rozumem, může vést k tomu, že klesá autorita takového předpisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@filo:

 

"...zcela otevřeně říkám, že ho bez milosti odpálím tak, že se zastaví co nejdál s otiskem boty na zadku..."

 

A já zcela otevřeně říkám, že tohle je podle mého názoru krásná ukázka arogantního mocipána, který se utrhl ze řetězu. Ten člověk je placen z daní, má se chovat slušně a dodržovat zákony. Tímto ukazuje, že se považuje za nadčlověka.

Podle mě to znamená, že Kuncák v mezích zákona rozhodne co nejpřísněji to půjde. Za mě ok.

Jednou úřednice odmítla předvolat mnou navržené svědky, protože by prý stejně svědčili v můj prospěch a to jí nazajímá. Pak odmítla protokolovat mou výpověď a neustále ji upravovala podle svého, že prý ONA není žádná moje písařka, že ONA řeší můj údajný přestupek. Další mě nechala potupně šacovat, ře prý mám u sebe zbraň. Jiná mě zase předem varovala, že si prý nesmím jednání nahrávat, jiná mi odmítla umožnit náhled do spisu... A tak bych mohl pokračovat. Samozřejmě jsem se nenechal a všechno jsem nakonec vyhrál, ale toho času, energie, kdo nezažil, nepochopí a hlavně neuvěří.

To zní fakt blbě. Naštěstí jsou tu ta pravidla, kterými se ta úřednice neřídila a díky kterým jsi ty nakonec vše vyhrál.

Jsem velmi háklivý vůči zneužívání moci, tyhle lidi považuji za skutečné nebezpečí a parazity nejhoršího kalibru. Za tím si stojím a je mi jedno, co si o tom ty myslíš.

 

A abych tobě podobným dal další záminku: navíc skutečně nesnáším levicovou svoloč.

Na zneužívání moci je háklivý každý, nebo si myslíš že ne? Tu jde asi o tu hranici, kterou má každý trochu jinde. Tyvole, teď si připadám jako Karlos. :D

 

A tvá poslední věta zase jen potvrdila moji teorii. Co tím myslíš "tobě podobným"? Co s tím má společného levice nebo pravice? Ty si prostě potřebuješ bouchnout, rýpnout, dokázat to všem za každou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty mas v tom naozaj zmatok. Doporucujem zopaknut autoskolu. Ano, zakon urcuje kolko mas ist. A ze na to ty series, OK (aj ja niekedy), ale ze si nasledne schopny sa tvarit ci branit ze ty si nic neporusil, to uz je na odbornu pomoc.

Ale vidim ze toto nema zmysel, hadzanie hrachu na stenu.

Teď si mě pobavil. Autoškolu (resp. řidičské oprávnění) jsem si tento týden úspěšně o jednu skupinu rozšířil, teorie samozřejmě se 100% úspěšností. K tomu příkladu jsem Ti zapomněl dodat jednu proměnnou, bylo to na autobahn s neomezenou rychlostí (tedy to je tak, kdyz se normalni lidi dohodnou ze rizeni nechaji na ridicich a nebudou se jim do toho jeb*t). A domů jsem jel taky 180, za tmy.  :eek: Jako kazdej den, no.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás dát neomezenou rychlost na dálnicích, tak je půlka republiky do roka mrtvá. Ono je to hlavně hodně o celkové disciplinovatosti řidičů a každý kdo trochu jezdí západní Evropu tak vidí jasný rozdíl v toleranci, disciplíně a slušnosti mezi námi a jinými státy. Stačí přejet hranice a ten rozdíl je propastný, proto si myslím že musíme mít utlý tipec a stejně to moc nefunguje.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...