Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Tak půl roku mám naplánovanou dovolenou, někdy v únoru odladěnou s kolegama, protože malounko nadstandardně potřebuju kvůli manželce 3 týdny v srpnu, a dneska mi vedoucí mimochodem oznámí, že z ní budu muset přijet kvůli jednomu dni, páč kolega je pozvanej na svatbu. Ale nejde o ten svatební den, jde o den poté, protože kolega se tam musí vylejt a druhej den nebude moct jít makat. A jako pomocný argument jsem si asi třikrát vyslechl, jak mi vždycky vyšli s dovolenou vstříc = nepotřebovali ji v mém termínu. Že si přes rok nevemu prakticky ani den, nehraje roli. Moje věc. Manželka jindy dovolenou nedostane? Tak jeď sám, ha ha ha.

 

Tak dovolená je upravená zákoníkem, tohle je každopádně prasečina. Byť tedy zaměstnavatel přerušení požadovat může, nicméně:

"Odborníci však tvrdí, že se mohou brát při odvolání zaměstnance z dovolené v potaz pouze vážné a hlavně náhlé provozní důvody, o kterých zaměstnavatel před započetím čerpání dovolené nevěděl. Mělo by navíc jít o takové důvody, které nelze vyřešit jinak než za přítomnosti zaměstnance."

zdroj: https://www.finance.cz/522837-odvolani-z-dovolene/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze ta dovolena je v srpnu, tedy jeste nezacala a tudiz ji zamestnavatel nemusi schvalit, takze to neni odvolani z dovolene. To nic nemeni na tom, ze je to solidni vojeb.

Tak dovolená je upravená zákoníkem, tohle je každopádně prasečina. Byť tedy zaměstnavatel přerušení požadovat může, nicméně:

zdroj: https://www.finance.cz/522837-odvolani-z-dovolene/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenze ta dovolena je v srpnu, tedy jeste nezacala a tudiz ji zamestnavatel nemusi schvalit, takze to neni odvolani z dovolene. To nic nemeni na tom, ze je to solidni vojeb.

 

To je fakt, bral jsem to automaticky tak, že je od února zkoordinovaná s kolegy a naplánovaná po dovolené = schválená. A najednou vidle. Tak snad se to neprotáhne na více dní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Troubit, hned jak začne při předjíždění zrychlovat. Zcela zákonně, §32 zák. č. 361/2000 Sb. A když nic tak se nesnažit předjet, ale naopak brzdit, tyhle dementi maj v hlavach nasrano, nestoji to za to.

 

 

4 roky ... ehm .. okay .. :D

Jak s troubením souvisí paragraf 32? § 32

 

(1) Motorové vozidlo musí mít za jízdy rozsvícena obrysová světla a potkávací světla nebo světla pro denní svícení, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu2). Tramvaj musí mít rozsvícena potkávací světla nebo světla pro denní svícení.

 

(2) Vozidlo musí mít za jízdy při snížené viditelnosti rozsvícena obrysová a potkávací nebo dálková světla, pokud je jimi vybaveno podle zvláštního právního předpisu2).

 

(3) Řidič nesmí užít dálková světla, je-li vozovka dostatečně a souvisle osvětlena nebo mohl-li by být oslněn řidič protijedoucího vozidla, řidič vozidla jedoucího před ním nebo jiný účastník provozu na pozemních komunikacích, strojvedoucí vlaku, řidič jiného drážního vozidla nebo řidič plavidla. Při zastavení vozidla před železničním přejezdem nesmí řidič užít ani potkávací světla, pokud by jimi mohl oslnit řidiče vozidla v protisměru.

 

(4) Přední světla do mlhy smí řidič užít jen za mlhy, sněžení nebo hustého deště. Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

 

(5) Činná plocha světel nesmí být zakryta nebo nadměrně znečištěna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak děkuju za pokus, ale psal jsem kvalitní sluneční & polarizační :) Potřebuju vidět pod hladinu, úplně odstranit lesk vody.

 

S opravdu dobrejma polarizacnima brejlema máš pocit, že je potok vyschlej a že se nade dnem nějak zahadně vznášej pstruzi, nebo tloušti, nebo jiný objekty zájmu. Fungujou podobně jako kvalitní polarizák v přírubě objektivu. Dost bych se divil, že by to Sapa nabizela, ale třeba se šeredně pletu.

 

Nevím, jak jsi to nakonec vyřešil, ale dnes odpoledne (resp. už včera) jsem viděl Rewe v Reichu polarizační brýle od Tchiba v akci za 9,90 EUR a vzpomněl jsem si na tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju :D Já jsem nenašel nic, co by splnilo všechny mý požadavky, ale protože na rozdíl od nóbl potápek nemůžu bez slunečních polarizacních brýlí žít, vyřešil jsem to nákupem tří různých kousků. Na práci polarizéry H.I.S. za dobrou cenu (dvanact stovek), na sport a na zahradu Carrery a na frajeření Silhouette. Všechno pružný, bez rizika, ze zas praskne rámeček (Silhouette ho ani nemaj).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak s troubením souvisí paragraf 32? § 32

31, sorry, sem se spletl. :)

 

§ 31

Výstražná znamení

(1) Je-li to nutné k odvrácení hrozícího nebezpečí, dává řidič zvukové výstražné znamení. Mimo obec může řidič dávat zvukové výstražné znamení i tehdy, je-li to nutné k upozornění řidiče předjížděného vozidla.

(2) Místo zvukového výstražného znamení smí řidič dávat světelné výstražné znamení krátkým přerušovaným rozsvícením dálkového světla nebo přepínáním potkávacích a dálkových světel; k upozornění řidiče předjížděného vozidla je smí dávat i v obci.

(3) Je-li nutné upozornit ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích na hrozící nebezpečí, zejména v případech, kdy je nutné náhle snížit rychlost jízdy nebo zastavit vozidlo, dává řidič světelné výstražné znamení zapnutím výstražného světelného zařízení.

(4) Výstražné znamení se užívá jen po dobu nezbytně nutnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju :D Já jsem nenašel nic, co by splnilo všechny mý požadavky, ale protože na rozdíl od nóbl potápek nemůžu bez slunečních polarizacních brýlí žít, vyřešil jsem to nákupem tří různých kousků. Na práci polarizéry H.I.S. za dobrou cenu (dvanact stovek), na sport a na zahradu Carrery a na frajeření Silhouette. Všechno pružný, bez rizika, ze zas praskne rámeček (Silhouette ho ani nemaj).

 

Já jsem dosud polarizaci nijak neřešil, ale mám spíš problém s tvarem a velikostí. Sám sluneční brýle řeším tak, že jakmile na konci sezóny zjistím, že mi došly zásoby minulých, stavím se u Vietnamců a vyberu si nějaké, které mi padnou. Stále jich mají dost a obvykle v tuhle dobu už vyprodávají za levno. Koupím jich 5-6, dostanu se s cenou asi na 50-70 Kč za kus, a zase mám na 2-3 roky vystaráno.

Kdybych trval na polarizačních, asi bych stějně nakoupil do zásoby tyhle v Rewe. Za jedny tvoje H.I.S. bych jich měl asi patery.

Při těchle cenách v obou případech podření řeší s klidem odpadkový koš.

 

Když tak o tom přemýšlím, asi ty polarizační vyzkouším, jestli je ještě mají...

Upraveno uživatelem Franta Dobrota
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paní v optice mi vysvětlovala, že kromě UV faktoru a kvality (plast/sklo) hraje velkou roli i optický zakřivení skla brýlí, ty levný vůbec nerespektují zakony optiky. Člověk si ničí oči, může ho bolet hlava nebo se mu dělat špatně. To asi platí teda o špatnéjch skleněnejch, u plastu to takovou roli hrát nebude, ale tam je zas problém v horší propustnosti materiálu, nemáš obraz prostě dost jasnej a čistej. Ale čertví, do jaký míry mě jen masírovala.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víte, jakej je výsledek závodu elektrického stahování okenek v autě?

Pro mě špatnej. Prave přední okno to po 20-ti minutách vzdalo (při krizovém výslechu to nejmladší neter vzdala a praskla to). Blbý je, že v poloze dole, takže opravu musím řešit ihned.

Ach jo, děti jsou fakt jen radost :-(.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Slečny neteře by zasloužily povinně dvacet minut v kuse skákat přes švihadlo, aby si vážily věcí, který nejsou jejich, a pro svou zábavu si vybraly jinou hračku. Ty musíš mít svatozář, já bych takhle hodný strýček být nedokázal. Většinou to funguje tak, že při přetížení se krátkodobě odpojí napájení, ale to, bohužel, nebude tenhle případ. A Radek radí dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víte, jakej je výsledek závodu elektrického stahování okenek v autě?

Pro mě špatnej. Prave přední okno to po 20-ti minutách vzdalo (při krizovém výslechu to nejmladší neter vzdala a praskla to). Blbý je, že v poloze dole, takže opravu musím řešit ihned.

Ach jo, děti jsou fakt jen radost :-(.

To je v pohode, me nejdou stahovat 2 ze 4, uplne nahodne. Nekdy to jde a nekdy ne. Nekdy to zustane dole a nekdy nahore. Mas pouzivat klimu.

 

 

Je pošli na brigádu, ať si nato vydělají a přejdou je roupy...

Si myslis ze tu pergolu postavil kuncák? Ten nedal ani drevo. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tchýně chtěla pomoct na zahrádce, popadl jsem rýč, říkám si, že na těch pět minut si ani nebudu brát rukavice, pěkně jsem se do něj opřel a otevřel si parádní šlic na dlani o hrot hřebíku, který z násady nechal trčet tchán po její "opravě".

Naštvanej jsem na sebe, že jsem si nedal bacha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem dneska prodal Forda. Stejně už po rozvodu nemám žádnej ranč a dívat se na něj, jak zarůstá plevelem, bylo utrpení. Skoro sem brečel, když odjížděl. To auto sem miloval.

Myslím, že jsem dnes kolem čtvrt na sedm (18:15) u Opočna zrovna tuhle káru potkal, je to možné...?   :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...