Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Vyměnili mě obvodního doktora, do té naší dědiny už nikdo nechce. Šarlatán je to, plíce mě léčí mačkáním bodů na uších a už mi je chtěl i propíchnout magor jeden, rentgen odmítá, doporučení k plicnímu odmítá. Tři týdny chcípu, na plicním první možný termín duben, tak si říkám kam na to super duper zdravotnictví furt chodíte? Možná tak do Prahy :-) V nemocnici samej Ukrajinec, všichni nepříjemný jak sviňa...takže opět přes známost už čekám v čekárně, aspoň že tak se ještě dá. Ale třeba zubaři a pediatřity, ti už u nás vyhynuli před lety jak dinosauři...:-) :-) :-) Na mě starého antiČíňana budou zkoušel nějakou akupunktůru, no to je krach!! :-)

Tvl. Afriko to je nic. Ja su teda v te Praze a obvoďák mi řekl : "třeba jste jen unavený, to je normální".

No a výsledná diagnoza byla revmaticka artritida. Měl jsem zánět v celém těle. A už to byl 3. Měsíc kdy jsem měl v kuse horečku, bolely mě klouby tak, že jsem nemohl chodit, otočit klíčem v zámku. A když jsem rychleji vyšel schody, tak jsem omdlel.

V té době 25 let kluk co ujel 140km na kole, večer šel běhat a pak na 12 piv v Lokalu a z ničeho najednou toto. Třeba jste unavený, přitom už tam měl výsledky z krve atd... kde musel vidět, že to není ok.

Jo a s protekci to bylo taky dobré :-D dostal jsem se ke strašné revmatolozce (ono je to na celý život. Imunosupresiva a podobné srandy...)

Bylo to peklo, prý nemůžete vlastně nic a rvala do mě kortikoidy vrchem dolem ;)

Tak jsem se ptal na plese známé lékařky a ta hned musíš jinam. A našla mi doktorku v revmatologickém ústavu. Ta mi dala termín za 7 měsíců. Tak známá, že to ne, že to zařídí. (Primářka mimochodem), doktorka jí řekla, že všechno fajn ale za těch 7 měsíců. Tak to zkoušel její manžel, taky lékař přes kamaráda z výšky co je taky primář ale v Praze. Taky nic. Já to vůbec nevěděl a přišlo mi to zbytečné. Nemám tohle moc rád. Nicméně mi to říkali a celkem mě to pobavilo, jak to brali osobně, že je doktor odmítl :-) Říkal jsem to známému (taky lékaři) jako zábavnou historku v době kdy mi zbývalo do termínu asi 1,5 měsíce. On se smál a pak když jsem došel na termín, tak jsem zjistil, že jí volal taky :) a přes něho ještě někdo z ministerstva zdravotnictví a někdo z poměrně velké pojišťovny. A doktorka neuhla a ještě jsem dostal sodu (prý ať si tohle nedovoluji), za to jí mám rad, je to celkem ranařka a skvělá doktorka. Omlouval jsem se jí, že jsem o nic takového nikoho neprosil a cítím se blbě.

No nicméně mám výbornou doktorku, moje léčba stojí asi 30k měsíčně, doplácím jestli 200kc měsíčně za léky. Kdyby se to zhoršilo, tak biologická a ta stojí 600k ročně (plně hrazeno). Jsem +- úplně v pohodě, můžu sportovat atd....

Nemám si na co stěžovat a na české zdravotnictví už vůbec. Někdy mi přijde, že jsme národ brblů, to že člověk narazí na idiota neznamená, že je něco generálně špatně a je to tak se vším.

Jasně vždycky je co zlepšit, ale myslím, že české zdravotnictví je špičkové...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To cédéčko mi někdy v roce 1998 dal v autě do přehrávače Wronka, asi ho znáš, a děsně se rozčiloval, že jak to je možné, že to neznám. Taková úsměvná dávná historka.

Wronku znám jen velmi letmo, ještě z osmdesátek (to byl pod KKS jako Vronský), nicméně, po tom, co jsem slyšel o jeho angažmá v různých "organizacích" před a po revoluci, nezybývám se jím. Přesto musím uznat, že Farna se mu povedla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wronku znám jen velmi letmo, ještě z osmdesátek (to byl pod KKS jako Vronský), nicméně, po tom, co jsem slyšel o jeho angažmá v různých "organizacích" před a po revoluci, nezybývám se jím. Přesto musím uznat, že Farna se mu povedla.

No, to je pravda skutečně barevný příběh s mnoha otazníky. Ke mě se nicméně choval dobře, dal mi dobrou a dobře placenou práci při studiu výšky. A dál mi Horsbyho. Možná byl opatrný, protože mu bylo jasné, že znám hodně lidí z jeho okolí i ten příběh. Ta průprava z něj ale udělala dravého a úspěšného obchodníka.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to je pravda skutečně barevný příběh s mnoha otazníky. Ke mě se nicméně choval dobře, dal mi dobrou a dobře placenou práci při studiu výšky. A dál mi Horsbyho. Možná byl opatrný, protože mu bylo jasné, že znám hodně lidí z jeho okolí i ten příběh. Ta průprava z něj ale udělala dravého a úspěšného obchodníka.

To asi jo, nicméně, už bych do toho radši nezabrušoval:-). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sem jen parafrazoval muj oblibenej vtip:) :

Pilot společnosti Alitalia, kterýmu blesk vyřadil z provozu půlku cockpitu: "Skoro všechno nám vypadlo, nic už nefunguje, ani výškoměr už nic neukazuje..."

Po pěti minutách nadávání se ozve pilot jinýho letadla: "Drž hubu a zemři jako chlap."

Ten Tvuj je samozřejmě daleko lepší- je v něm Brno  :lol2:  :lol2:  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nehoda vlaku ve kterým sedí moje žena. Idiot v autě si to chtěl rozdat s vlakem na přejezdu :fyou: , naštěstí dneska byla první třída poslední vagón a ne první jako obvykle, takže se ji nic nestalo.

Upraveno uživatelem Dave123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...Třeba jste unavený, přitom už tam měl výsledky z krve atd... kde musel vidět, že to není ok.

... dostal jsem se ke strašné revmatolozce ... Bylo to peklo, prý nemůžete vlastně nic a rvala do mě kortikoidy vrchem dolem ;) Tak jsem se ptal na plese známé lékařky a ta hned musíš jinam.ak se vším.

VS

... Jasně vždycky je co zlepšit, ale myslím, že české zdravotnictví je špičkové...

Přijde ti jako špičkový to, že bez protekce bys byl v prdeli?

Podobně jako když sportovce nakažené boreliózou léčí ATB přímo do žíly a kohokoliv jinýho bez protekce pošle doktor z infekčního do prčic s podměrečnou dávkou Doxybene a nedoléčenýho v chronikcým stadiu pak s kortikoidama a na závěr s Lexaurinem?

Tohle vlákno dnes opět naplnilo svůj účel  :grrr:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...