Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Můžu tě ujistit, že je to hodně komplikovaná záležitost, ve které se zohledňuje spousta faktorů. Ale pokud máš vážný zájem, tak proč ne https://www.osa.cz/kariera/oracle-developer/ :-)

 

Hm, to vypadá zajímavě, vážně, ale asi by to nedopadlo. Jedu v Teradatě a začínám s Hadoopem a Snowflake - na Oracle jsem si nedopatřením střihl nějaký pohovor loni a vyhořel na takové blbosti, že Oraclu musím v dotazu pro optimalizaci běhu říct, na kterém poli je index... no tvl, to mě vůbec nenapadlo si zjišťovat, Teradata to má namapované a nemusím jí to pokaždé psát...

A hlavně pořád nejsem přesvědčen o tom, že chci OSA v jeho současném způsobu fungování podporovat  ;)

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OSA mě seje. Několikrát do měsíce musím poslušně hlásit, že se bude hrát vlastní hudba. Preventivně bych zavedl zasílání vzorku moči a přikládání faktury o koupi nástrojů, aby někdo nebrnkal zfetovanej na ukradený ukulele jak jej napadne!

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, to vypadá zajímavě, vážně, ale asi by to nedopadlo. Jedu v Teradatě a začínám s Hadoopem a Snowflake - na Oracle jsem si nedopatřením střihl nějaký pohovor loni a vyhořel na takové blbosti, že Oraclu musím v dotazu pro optimalizaci běhu říct, na kterém poli je index... no tvl, to mě vůbec nenapadlo si zjišťovat, Teradata to má namapované a nemusím jí to pokaždé psát...

Vůbec nerozumím tomu, co píšeš. Optimalizace běhu po poli, to je orientační běh, ne? Navíc, když je to namapované...

Upraveno uživatelem decebal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám príma nápad. Forum Chronomag, coby zájmový spolek znalců a obdivovatelů hodin a hodinek by si mohl nárokovat poplatky ze všech přístrojů a zařízení které umožňují měření nebo zobrazování či jiné zpracování časových údajů. A až ten ranec vyberem, spravedlivě (si) ho rozdělíme. Kolik bysme tak mohli dát sazbu za kůl v plotě co vrhá stín a za papundeklový hodiny co se na nich učí děti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám príma nápad. Forum Chronomag, coby zájmový spolek znalců a obdivovatelů hodin a hodinek by si mohl nárokovat poplatky ze všech přístrojů a zařízení které umožňují měření nebo zobrazování či jiné zpracování časových údajů. A až ten ranec vyberem, spravedlivě (si) ho rozdělíme. Kolik bysme tak mohli dát sazbu za kůl v plotě co vrhá stín a za papundeklový hodiny co se na nich učí děti?

 

Netuším, či čas nie je duševné vlastníctvo a či už poplatky nie sú vyberané. Ale to by sa dalo zistiť na osa.cz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Speciální daň za hodinky se shodou okolností zmiňuje zde https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/jste-nezadani-budete-platit-aneb-podivne-dane-v-praxi-40300647

(1797, Anglie, Pitt).

Mimochodem, když si vzpomenu na některé zdejší single vousaté členy s hromadou hodinek, ti by se tehdy ( v případě souběhu daní) nedoplatili :) a klobouky by tehdy nosili stopro taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že když narazím na článek tohodle typu, tak je mi smutno a rád bych se vrátil do doby před 20-25 ti lety.

Prostě nějak nechápu. A jako hlavní článek Idnesu? 

No nic, jdu si radši spočítat auta v jedné křižovatce.

 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/procter-and-gamble-always-vlozky-genderova-neutralita-pohlavi.A191023_114944_domaci_vlc
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já s tím souhlasím, ať si každý dává mezi nohy co chce....

Víc mě štve, že v letáku Lidl je baby týden a na fotkách jsou v plenkách jenom děti, to se nemůže posrat dospělý chlap, nebo holka?

Jo a týden pro těhotné bych taky nevyvážený....na fotkách samé holky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že když narazím na článek tohodle typu, tak je mi smutno a rád bych se vrátil do doby před 20-25 ti lety.

Prostě nějak nechápu. A jako hlavní článek Idnesu? 

No nic, jdu si radši spočítat auta v jedné křižovatce.

 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/procter-and-gamble-always-vlozky-genderova-neutralita-pohlavi.A191023_114944_domaci_vlc

 

 

Reálný problém, kterému čelí ženy/muži, čili 99,99999% populace, jehož vyřešením by se žilo líp miliónům nebo miliardám lidí.

Reakce aktivistů, korporací, vlád. Na párku.

 

post-1770-0-30842700-1571894711_thumb.gif

 

"Bebíčko", kterému "čelí" hrstka osob, které by potřebovaly spíš pořádně pomoc dát se nějak dohromady, než, aby je všichni udržovali a utvrzovali v bludu, že jejich naprosto neopodstatněné vrtošivé požadavky a absurdní výmysly vycházejí z nějakých skutečných potřeb.

Reakce aktivistů, korporací, vlád. Jojojojo, hned to bude.

 

post-1770-0-44643100-1571895100_thumb.gif

 

Já nevím, proč je tenhle appeasement těchto skupin dnes tak oblíbený. Cui bono? Všechen ten řev, který spouštějí ohledně každé takové prkotinky je nářkem v jádru velmi nespokojeného a nešťastného člověka. A takového nelze nikdy uspokojit tím, že se vyhoví všem jeho rozmarům. Jde mu jen pomoct najít cestu z toho vlastního neštěstí. Velké části techhle lidí se v západní moderní společnosti neděje nic vyloženě strašného. Nikdo je nelynčuje, atp. Ale tohle pruzení kvůli blbostem jim u většinového obyvatelstva vážně žádné plusové body nezíská.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem se spíš pozastavil nad tou armádou. Nějak si nedovedu představit, kdybych nastoupil na buzerak s "mejkapem" jak by to dopadlo (když sem se musel nechat ostříhat). Nebo asi jo-modrá knížka a supem domu :-).

U těch vložek mě spíš štve, že si pár kriklounu dokáže prosadit svou a velké firmy, pripodelane strachy, jim to odkejvaj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...