Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

to už jste přeci museli řešit, když zemřel on .... ne ?

 

To bylo před čtrnácti lety a prý tehdy ještě nebyly zdigitalizované matriky, takže se na to nepřišlo. Tak mi to alespoň vysvětlil notář. Nebo to pátrání tenkrát někdo odflákl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Tittus: Nebudou to cizí lidi, budou to Tvoji sourozenci o kterých Tobě a sestře tatík akorát "zapomněl" říct a své důvody si vzal do hrobu. A pokud nemáš vlastní děti a nejde po tobě zástup zlatokopek které by se o dědictví po Tobě "postaraly", je to furt lepší varianta než aby "odúmrť" (jedno z nejstrašnějších českých slov co znám) rozfofroval stát...  -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem po zemřelé sestře zdědil byt. Neměla žádné děti, její manžel zemřel před dvěma lety. Rodiče už dávno. Myslel jsem, že jsem jediný žijící příbuzný. A najednou se ozval notář, že náš otec měl v matrice zapsané další dvě děti, o kterých jsme v životě neslyšeli, nikomu to asi nikdy neřekl. Na jednu stranu ok, najednou se vyloupli v padesáti další sourozenci. Na druhou stranu mě docela štve, že se s nimi mám dělit o dědictví, na které jsem ségře ještě půjčoval peníze, když dělala rekonstrukci bytu, nikdy mi je už neměla možnost vrátit. A ještě ke všemu jsem si uvědomil, že kdyby se mi něco stalo, tak i po mně budou dědit úplně cizí lidi. Je to takové divné...

Trosku OT, ale nehledas podnajemnika? Zrovna jsem si dal poptavku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bylo před čtrnácti lety a prý tehdy ještě nebyly zdigitalizované matriky, takže se na to nepřišlo. Tak mi to alespoň vysvětlil notář. Nebo to pátrání tenkrát někdo odflákl.

já bych řekl, že se na to vysral notář a věřím tomu co píšeš ...... já zdědil po šesti letech od ukončení dědického řízení exekuci .... naštěstí ne jako povinný

 

pak mi také volal finanční úřad, že mám zaplatit za otce nějaké daně ..... to, že měl manželku jako nejbližšího příbuzného vůbec nevěděli ..... dopadlo to tak, že po hodinovém hovoru se zjistilo, že tam leží čestné prohlášení o již "nepodnikání" řadu let

 

 prostě bordel po česku :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Tittus: Nebudou to cizí lidi, budou to Tvoji sourozenci o kterých Tobě a sestře tatík akorát "zapomněl" říct a své důvody si vzal do hrobu. A pokud nemáš vlastní děti a nejde po tobě zástup zlatokopek které by se o dědictví po Tobě "postaraly", je to furt lepší varianta než aby "odúmrť" (jedno z nejstrašnějších českých slov co znám) rozfofroval stát...  -_-

 

No tak pro mě to docela jsou cizí lidi. Vlastní děti sice nemám, ale to se snad dá vyřešit závětí, že.

 

 

Trosku OT, ale nehledas podnajemnika? Zrovna jsem si dal poptavku :D

 

Kdo ví, jak to dopadne. A stejně jsem ten byt chtěl spíš prodat, nemovitostí mám už dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zítra jdu k notáři kvůli sestře a za 14 dnů kvůli tátovi, tak mě nestraste. 

nejlepší groteska na tom je, že když jednou přijmeš dědictví a něco dalšího vyplave na povrch za deset let, tak to jde stále za tebou .... aspoň tak mi to bylo odprezentováno notářem ..... jestli je tam nějaká skulina jak se z toho vyvléct nevím ..... nepátral jsem po tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, sousedi dědili po zemřelém bratrovi jednoho z nich a po ujištění notáře, že žádné dluhy nejsou, dědictví domu přijali. Za rok se přihlásili věřitelé a místo aby byli v plusu, tak jsou v mínusu, že ještě skoro v osmdesáti musí chodit do práce montovat žaluzie, aby nepřišli o svoji střechu nad hlavou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tittus: Jasně že řešením může být výhradní závěť (teda pokud je dotyčný ve stavu ve kterém ji může stanovit) - ale vidíš sám že v případě sestry si na to taky nikdo nevzpomněl. Kdyby sestra byla v dluzích, mohli by se dědictví zříct - jenže to v případě vlastnictví zrekonstruovaného bytu v Praze asi nehrozí, stejně jako jeho dělení a vyplácení  :thumbsdown_anim:

 

@kuncák7: Jako úředníka Tě jen tak nějaká absurdita nerozhodí - ale stejně přeju pevné nervy, protože v dědickém řízení jde o prachy až na prvním místě. A než některou stranu (hnusí se mi napsat "některou z neteří") popadne neodbytný pocit že by mohla trhnout něco na co by jinak neměla nárok, radši všechny včas a důrazně upozorni (když před lety umřel tchán, musel jsem takhle přímo na funusu zmáčknout šváru) že v takovém případě místo dědění budete všichni hezkých pár let svorně živit soudce, právníky a posudkáře... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle znam...

tchýne v alchajmrcentru, nejstarší její dcera (1) do uvolněnýho bytu nastěhovala syna nefachčenka, nejmladší dcera (3) zabrala jak hospodaření nad účtem, tak zrekonstruovanou chatu u řeky a prostřední dcera (2), pro kterou jsou chechtáky "out of scope" za tchýní tak akorát dojíždí do toho centra a z bytu si odnesla nějaký hrnečky na památku...

Jestli to má jednička s trojkou posichrovaný už v závěti je dost pravděpodobný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybral sis dobře (předpokládám teda, že máš dceru č.2) :)

 

Edit: Jinak je ale tohleto (pravděpodobný) nerovnoměrný dědění ze závěti hrozný peklo. Rodič do toho asi jde s úmyslem kompenzace pro méně úspěšný potomky, ale je to z principu nefér a strašně to roz.rdá vztahy mezi sourozenci, pokud do tý doby teda za něco stály...

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja asi pred 3 lety dedil po babicce kterou jsem nikdy nevidel, dedictvi bylo asi 30000, barevna televize a sluchatka, bylo nas na to 6 a i kdyz jsem ho od zacatku odmital, byl jsem kvuli tomu 5x u notare a tahlo se to rok a pul, protoze se ti kokoti nebyli schopny dohodnout. Nakonec notarce dosla trpelivost, podelila to podle zakona a byl klid, co ale nekdo dokaze udelat pro par tisicovek jsem do te doby netusil.......   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, takhle jsem před 22 lety přišel o fešáckej byt na Vinohradech a o ségru. Svině nenažraná tak dlouho tlačila mámu, až jí povolila. Do tý doby jsme byli hodně zadobře, ale jak šlo o majetek, nehodilo se jí mít bráchu. Tak ho od tý doby nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rodič do toho asi jde s úmyslem kompenzace pro méně úspěšný potomky, ale je to z principu nefér...

Ono by to v zásadě asi nevadilo, kdyby to bylo objektivně podle úrovně života těch dědiců. V praxi je to ale spíš podle toho, kdo víc brečí vs. kdo nefňuká.

Aneb "jak se máš - fajn (tečka)" vs. "jak se máš - ále, mam to těžký (litanie na deset minut)".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, takhle jsem před 22 lety přišel o fešáckej byt na Vinohradech a o ségru. Svině nenažraná tak dlouho tlačila mámu, až jí povolila. Do tý doby jsme byli hodně zadobře, ale jak šlo o majetek, nehodilo se jí mít bráchu. Tak ho od tý doby nemá.

Tak to se přiznám, že takhle bych to dotáhnout nechtěl. Za to mi to asi nestojí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se přiznám, že takhle bych to dotáhnout nechtěl. Za to mi to asi nestojí. 

No jo, je to smutný. Ale z mý strany to nevzešlo. Největší šok byl, jak múžeš blízkýho člověka takhle neznat, žít v omylu. Mě by tehdy ani v náznaku nenapadlo s ní vyjebat. Zas mne to pozitivně posunulo jinam, tenkrát jsem se sebral a zmizel na 5 let do Ameru. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...