Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Ono by to v zásadě asi nevadilo, kdyby to bylo objektivně podle úrovně života těch dědiců. V praxi je to ale spíš podle toho, kdo víc brečí vs. kdo nefňuká.

Aneb "jak se máš - fajn (tečka)" vs. "jak se máš - ále, mam to těžký (litanie na deset minut)".

Přesně!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skulina existuje, jmenuje se výhrada soupisu pozůstalosti a musí se vyžádat hned na začátku dědického řízení.

no .... když jsem si přečetl tohle: https://www.nkcr.cz/casopis-ad-notam/detail/39_668-vyhrada-soupisu-pozustalosti-v-praxi

 

tak je možná lepší být nesmrtelný, nebo vytvořit závěť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád takhle zdědil kus rodnýho baráku po mámě. Dal ho za svý komplet do kupy, velká rekonstrukce.

Táta pak časem tu svojí část přepsal na novou pani a když umřel, kamarád pani vyplácel pěkně z tržní hodnoty, protože na většinu tý rekonstrukce neměl papíry (vesnice+kámoši)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že rozhádat se s bohatou bezdětnou tetičkou i s rodičema (z mýho pohledu za to samozřejmě mohli oni  :D - jak jinak) a jet si čistě jenom na svým nakonec nebyl tak blbej zvrat - nepočítám od nikoho s ničím a mám klid  :guitar:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád takhle zdědil kus rodnýho baráku po mámě. Dal ho za svý komplet do kupy, velká rekonstrukce.

Táta pak časem tu svojí část přepsal na novou pani a když umřel, kamarád pani vyplácel pěkně z tržní hodnoty, protože na většinu tý rekonstrukce neměl papíry (vesnice+kámoši)...

Dědictví je především o komunikaci a nastolení pravidel už od mala. U nás je to tak, že ten kdo zůstane na baráku, tak se na něj přepíše grunt lesy a pole(vždycky to zůstává pohromadě s barákem) hned po svatbě a nikdo mu to samozřejmě nezávidí, protože tam bude žít s rodiči a bude se o ně starat až nebudou moct . Pokud budu potřebovat dřevo na krovy, mám ho k dispozici. Pokud bude potřeba vysázet nové stromky, všichni z rodiny jdou sázet. Pokud bude potřeba opravit střechu na stodele, použijí se peníze z pronájmu polí. Pokud budu potřebovat traktor na stavbu nového baráku, mám ho k dispozici. Dělá se to tak několik generací a pořád to funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No naše rodina tradičně nemá žádný pole, lesy ani traktory. Rodiče mají jenom barák, kterej chátral, co umřel děda s babičkou - dědil táta, samozřejmě. Na rekonstrukci interiéru jsem pak, když jsem začal vydělávat, něco přispěl, chvilku tam bydlel, platil tržní nájem jako cizí a když se pak s našima nedalo vydržet, což je na delší psaní, brácha, kterej celou dobu nehnul prstem a nechal se vydržovat na škole, kterou nedodělal, mi pak vyčetl, že jsem mu tam nenechal na sebe přihlášenej internet. Vybavit mu pak stejné prostory po mně novýma věcma a nechat ho tam bydlet zadarmo ale rodiče mohli, já si musel nakoupit i ty blbý utěrky na nádobí. Tak jsem jim do toho hodil vidle, odstěhoval se a přestal se starat.

Litovat mě není třeba, ale postěžovat jsem si musel  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sestru mám vyřešenou, ke spokojenosti všech. A proč to píšu sem?

Protože mi to trochu zkalila ta nahlášená bomba na Václaváku a naprosto arogantní chování jednoho ubožáka v uniformě Policie ČR. Nemít tam mámu, tak mám problém a velkej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neskutečně mě štve idnes.cz a nechutné množství reklam před každým videem no a když už najdu článek, který bych si rád přečetl, tak je to jejich "prémium" kua fix.

Poraďte mi prosím nějaký rozumný portál, na který chodíte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

No jo, takhle jsem před 22 lety přišel o fešáckej byt na Vinohradech a o ségru. Svině nenažraná tak dlouho tlačila mámu, až jí povolila. Do tý doby jsme byli hodně zadobře, ale jak šlo o majetek, nehodilo se jí mít bráchu. Tak ho od tý doby nemá.

takle to má teď můj otec. Do doby, než se začalo řešit dědictví po jeho rodičích byl se sestrou za dobře. Barák za 3mio, co po nich zbyl, měl pripadnout jemu s tím, že sestře z prodeje něco pak dá . Bohužel sestra se vybarvila a šup, chce rovnou půlku. No a díky tomu už se prodej táhne půl roku... Pěkně to naschvál sabotuje. No, táta taky říkal, že až se vše dotáhne, už ji nemusí vidět. Upraveno uživatelem Gustaf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl s tím člověkem, kterej na terminálu metro/bus Letňany vymyslel vjezd na P+R parkoviště a zablokoval tím denně v ranní špičce MHD dojezd (od Kbel) a odjezd (na Prosek), bych rád hodil řeč. To bude hlava, panečku. Kdyby se aspoň udělala zastávka busů od Kbel před křižovatkou, ale takhle 10-15 minut zbytečnýho zdržení a nervů s metrem/přestupem na bus u nosu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad dedictvi: Jsou i lide, kteri vidi dopredu a racionalne rozdeli/prepisou majetek v ramci rodiny jeste za sveho zivota, aby nasledne dedictvi zjednodusili. Samozrejme to predpoklada dobre naladeni rodinnych vztahu minimalne na urovni, ze dotycny po skonceni procesu neskonci na ulici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad dedictvi: Jsou i lide, kteri vidi dopredu a racionalne rozdeli/prepisou majetek v ramci rodiny jeste za sveho zivota, aby nasledne dedictvi zjednodusili. Samozrejme to predpoklada dobre naladeni rodinnych vztahu minimalne na urovni, ze dotycny po skonceni procesu neskonci na ulici.

Ano, i to je možné. Ale můžu tě ujistit, že nepředejdeš různým překvapením i tak. Já si včera též ještě jedno zažil a třeba mamka z něho byla paf ( já už ani ne ).

Mamku k tomuto donutila druhá sestra a právě toho výsledku se já trochu bojím, až tedy nastane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...