Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Chlapi, prosím dotaz. Sestra byla chycena na okruhu (nákup Ikea). Ale protože je blbka, tak neměla dálniční známku. Celník nekompromisní 5tisic. To neměla, tak to dala do správního řízení. Je nějaká šance na menší cifru. Moc diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, prosím dotaz. Sestra byla chycena na okruhu (nákup Ikea). Ale protože je blbka, tak neměla dálniční známku. Celník nekompromisní 5tisic. To neměla, tak to dala do správního řízení. Je nějaká šance na menší cifru. Moc diky.

 

Ve správním řízení až 100.000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě chytli na dálnici z Brna .... policistka rikala něco o 500-5.000 na místě ... chvilku jsem dělal blbeho a nakonec těch 500 na místě .... na mekáč nezbylo, byl jsem student

 

Edit: no měl jsem Peugeota 205 a byl fakt socka :D

Upraveno uživatelem Z. Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se blbě zeptám, ale fakt nevím, páč jsem strašně slušnej řidič s striktně dodržuji veškerý předpisy: To když mi policajt vypálí na místě pokutu, na kterou nemám u sebe prachy, tak mi nemůže dát třeba složenku? Když jsem dostal naposledy někdy v pravěku takovou pokutu, tak to tak bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 tisic na místě? 8. února? Tak to je taky dobrej z**d. Ve správním hrozí až 100.000,- ale nevím o nikom, kdo by se této částce jen přiblížil. Čekal bych něco v řádu jednotek tisíc, počkej co přijde. Tohle bohužel řeší celní správa. § 42a odst. 7 písm. d) zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se blbě zeptám, ale fakt nevím, páč jsem strašně slušnej řidič s striktně dodržuji veškerý předpisy: To když mi policajt vypálí na místě pokutu, na kterou nemám u sebe prachy, tak mi nemůže dát třeba složenku? Když jsem dostal naposledy někdy v pravěku takovou pokutu, tak to tak bylo.

 

Ano, dostaneš složenku. Ale jako slušnej řidič bys to měl poslat do správního a zkusit se obhájit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se blbě zeptám, ale fakt nevím, páč jsem strašně slušnej řidič s striktně dodržuji veškerý předpisy: To když mi policajt vypálí na místě pokutu, na kterou nemám u sebe prachy, tak mi nemůže dát třeba složenku? Když jsem dostal naposledy někdy v pravěku takovou pokutu, tak to tak bylo.

 

Dneska to můžeš na místě zaplatit i kreditkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No i tak na to třeba někdo nemusí mít na kartě / účtu zrovna prachy.

 

§ 92 odst. 1 zákona č. 250/2016 Sb. o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich

(1) Je-li příkazem na místě ukládána pokuta nebo peněžitá záruka za splnění povinnosti, obdrží obviněný příkazový blok. Podpisem příkazového bloku obviněným se příkaz na místě stává pravomocným a vykonatelným rozhodnutím. Nemůže-li obviněný peněžitou povinnost na místě splnit, vydá se mu příkazový blok na peněžitou povinnost na místě nezaplacenou s poučením o způsobu zaplacení, o lhůtě splatnosti a o následcích nezaplacení.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až 100 000 je, pokud jedeš vědomě s falešnou DZ například, nebo to muže být, když tě chytnou poněkolikáté. Za tohle určitě ne. Už těch 5000 je teda randál, zvlast začátkem února. Průměrná pokuta za tento přestupek je pod 1000 Kč. Zřejmě jim přišla jako snadná oběť, tak se vyřádili.

Z tohohle se dostává dost blbě. Nicméně když už do správního stejně jde, může zkusit materiální aspekt přestupku (přinést dálniční známku 2020 s vyplněnou SPZ a tvrdit, že ji měla ve schránce před spolujezdcem a zapomněla vylepit / manžel ji tvrdil, že ji nalepil a ona nezkontrovala apod. Nebo muže zkusit krajní nouzi - někdo z blízkých byl ohrožen na životě a ona za nim jela nejkratší možnou cestou. Případně muže ještě zkusit po te silnici jezdit tam a zpátky tak dlouho, dokud se ji nepodaří vyfotit fotku, jak značku dálnice aktuálně zakrývá kamion a ona ji nemohla vidět a nezná to tam, takže nevěděla, že je na dálnici.. Určitě by se dalo jeste něco vymyslet.. Případně hledat chyby ve spisu. Ale je to rozhodně jedna z těch těžších her.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, průser je hlavně celník.
Jako člověk, co za posledních 13 let vyhrál bez nadsázky stovky (nikoliv svejch) správek, musím říct, že celníci jsou fakt megaprůser. Odvolacím orgánem je Generální ředitelství cel, který nemá problém podržet i zcela zjevně nezákonný rozhodnutí dle úvahy "Máme razítko, takže můžem'. A Ty se stejně soudit nebudeš", což jim samozřejmě ve většině případů vychází.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...