Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Presne tak ty novinky jsou tady mnohem vic s tou Italii i kdyz zdravotnictvi a rasismus a odbornost na ekologii, evropskou unii a par dalsich veci tu taky jede. Do Italie jsem se nechystal, ale kvuli Vam to zvazim.....

 

Dnes me pobavil komentar, ze lidi vyrvavaj at uprchlici zustanou ve valkou pustosene zemi, protoze prece muzou bojovat. Ovsem staci par lidi s infekci se smrtnosti pod 2% na 10 milionovy narod. A jeste vsichni s lehkym prubehem, tedy zvysena teplota a bezi si koupit 50kg ryze do sklepa. No tvl..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak ta úmrtnost je cca 3 % a to je o dost vic, bez běžná chřipka. Takže chapu, ze mnozí borci se nebojí ničeho, ale opatrnost je trochu na místě.

Tak si najdi co je umrtnost predne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Když z deseti lidí umřou tři, tak je to úmrtnost 3%.

Umrtnost je pocet umrelych na populaci. Smrtnost je pocet umrelych co tu nemoc maji. Tedy koronavirus ma vyssi smrtnost nez bezna chripka. Ale vyrazne ale opravdu vyrazne nizsi umrtnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proste není to běžná chřipka a pocty mrtvých jsou větší. Tečka. Není to mor, ale není to úplně trivka. To ze se tomu kluci z Karlína smejou jeste neznamená, ze je potřeba tomu chodit naproti.

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ale nikdy neříkal, že to je triviální věc. Já se směji reakcím. A s Itálií záleží kam tam jedeš a co tam jedeš dělat a zhlediska toho bych to zvážil. HIV má na světě skoro 40 milionu lidi, smrtnost je obrovská a neslyšel jsem tu diskuzi, že šéf měl včera sex bez gumy a je to úplný dement a ještě xtý den po sobě  :frusty:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, plně chápu Tvou argumentaci, leč nicméně pořád doufám, že šéfovo sexuálně rizikové chování pro Tebe není nebezpečné. Respektive, že je pro Tebe méně nebezpečné, než to, že na Tebe někdo kýchne. Pokud je tomu jinak, omluvám se, a snad budete mít hezký večer ... :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sezone 18/19 bylo v CR 1 mio pripadu chripky. Cca tezkych 600 pripadu na JIP a ARO. Pocet akutnich luzek v CR na virove onemocneni 1000. Umrelo loni 200 lidi, takze smrtnost 0,2%. U koronaviru maji zdravotnici strach, jak se to rozjede. Kdyz se nechytne ten prvni napor, mame se asi na co tesit. Mozna se otepli, mozna hygiena v Evrope tomu vsemu zabrani

Upraveno uživatelem Roman I.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bejt to chřipečka, tak pochybuju, že by na tom tolik lidí pálilo fakt obrovský prachy.

 

Další věc je, že se pořádně ještě neví, co to v těle napáchá. Už jsem četl i údaje, že to může trvale poškozovat plíce a varlata. Cca 5 % procent hospitalizovaných potřebuje umělou plicní ventilaci, kolik myslíš, že jich v nemocnicích mají? Dále je tu karanténa, stačí jeden aktivnější člověk ve firmě, a můžeš třeba na 14 dní zavřít krám...soustružník si homeoffice asi nedá.

 

PS Vojto, nepsal jsi někde, že máš problémy s imunitou? Kosí to teda hlavně starší ročníky, ale dlouhodobě nemocní jsou další v řadě.

 

PPS teď jsem četl, že kvůli koroně odložili premiéru Bonda na listopad (původně duben)

Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, plně chápu Tvou argumentaci, leč nicméně pořád doufám, že šéfovo sexuálně rizikové chování pro Tebe není nebezpečné. Respektive, že je pro Tebe méně nebezpečné, než to, že na Tebe někdo kýchne. Pokud je tomu jinak, omluvám se, a snad budete mít hezký večer ... :lol2:

Tak já myslel směrem ke společnosti. A to se dnes ještě může dělat sranda z buzerantů veřejně, byť na internetu? :D

 

A já nechci snižovat nebezpečnost koronaviru, ale berte to co říká třeba WHO. Nezodpovědnost by byla jet do Itálie do těch nejpostiženějších oblastí, přijet nemocný a chodit do práce a na návštěvu do domovů důchodců, to potom ano.  

 

Jo a Romane k té smrtnosti u chřipky 18/19 to je 0,0002% pokud ty čísla sedí. Tedy 200 mrtvých z 1 000 000 nakažených. 

 

A @Liqid ano beru nejspíš do konce života imunosupresiva a tedy smrtnost u skupiny jako já bude mnohem větší než je průměrná. To na tom co píši nic nemění.

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, novinari musi prodavat a honit reklamu, takze napisou cokoli, co jim zajisti sledovanost. Ale vyjadreni vedeni statu je vyfutrovane nazory lidi, ktery vedi, ktera bije. A jestli jsou nervozni, tak to asi nelze brat na lehkou vahu. Dalsi vec je, co si dovoi pustit za informace mezi lidi. Nezavidim jim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde také o to, co všechno se vlastně dozvíme, vlády celého světa už se naučili jak držet človíčka na uzdě a předcházet panice, která nikdy nepřinesla žádná pozitiva. Ale když se dnes po dvou měsících rozhlédnu, vidím třeba všechny školy v Itálii zavřené, obrovské akce zrušené, letecké spoje zrušené a když druhá nejsilnější ekonomika světa začíná kolabovat, tak si říkám no, možná může být i hůř.....ono konec konců může být vždycky hůř, každý to známe :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde také o to, co všechno se vlastně dozvíme, vlády celého světa už se naučili jak držet človíčka na uzdě a předcházet panice, která nikdy nepřinesla žádná pozitiva. Ale když se dnes po dvou měsících rozhlédnu, vidím třeba všechny školy v Itálii zavřené, obrovské akce zrušené, letecké spoje zrušené a když druhá nejsilnější ekonomika světa začíná kolabovat, tak si říkám no, možná může být i hůř.....ono konec konců může být vždycky hůř, každý to známe :-)

Hele Afri osobně se neznáme. Ale z internetového prostředí Tě mám fakt rád. Máš super vlákno o horách, které mě moc baví číst. A působíš jako hrozně milý a veselý člověk. Ale občas máš tendenci věřit úplné čičovině :D To nemění nic na tom předchozím, ale chtěl jsem to říct. Protože ať to nevypadá, že tady z některých lidí mám prdel. A nejet s dětmi na dovolenou někam je každého věc a úplně to chápu. Píšu pro vysvětlení, ono psaný text umí zkreslovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

A já nechci snižovat nebezpečnost koronaviru, ale berte to co říká třeba WHO. Nezodpovědnost by byla jet do Itálie do těch nejpostiženějších oblastí, přijet nemocný a chodit do práce a na návštěvu do domovů důchodců, to potom ano.

 

 

Aha, takže ta poslední infikovaná ženská, která jela s dětmi do Tonale, nepostižené oblasti jak píšeš, pak se poblila a poslala děti do školy jako by nic, tak ta byla tedy dle tvého zdravého úsudku zodpovědná? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frantik tu matiku netrefuje o jeden řád, vojta1 rovnou o dva :-) Jestli to takhle počítají ve WHO...

 

Ale jinak mně přijde, že se vlastně o skutečném počtu prostě neví nic. U nás několik lidí, kterým to už prokázali. Ale kolika dalším už to cestou rozdali... Teď nějaký ty studentky cestovatelky. Doktor ze špitálu řekne (jak jsem ho slyšel v televizi), že když k nim ty holky přišli a řekli jim že se obávají, že maj vir, tak si došli zdravotníci pro ochranný pomůcky :-) A náš vrchní kašpar přes zdravotnictví při tom tvrdí, že jsou na to u nás připraveni. Nevím, co si z toho mám odnést. Srovnání s chřipkou dost pokulhává ve smyslu, že o chřipce toho asi víme mnohem více, ne? Jestli se pletu, tak sorry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...