Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Já jsem ještě nezaznamenal, že pokud je potřeba obecně něco kritického opravdu řešit (jako třeba imigrace, koronavir...), že by toho byla EU vůbec schopna. Není. Je to naprosto neschopnej moloch, tenhle skvělý projekt. U mně je tohle ukázka zbytečnosti takovýho politickýho aparátu. Vymejšlet tuny nesmyslnejch směrnic (GDPR, jak se má nebo nemá jmenovat máslo nebo rum apod.), o kterých skutečně netuším, k čemu jsou komu dobrý, to jo, ale když jde někde do tuhého, skutek utek. V případě koronaviru koordinace nula.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono i naše státní správa není ukázkovým příkladem rychlé akce :)

Protože už v pondělí ráno se začnou rozdávat letáky. . .

 

z tisku:

"Policie bude ve spolupráci s celní správou od pondělí 9. března od 07:00 lidem překračujícím na deseti přechodech státní hranice předávat informační letáky ke koronaviru. Stanoviště policisté začnou budovat v neděli."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, kde je "Peče celá země"??

Já kvůli tomu nejedu do Itálie a oni jsou tam nějaký český lvi...

 

:-)

 

Dobře, dělal jsem si prdel. Nakonec jsme do ITA nejeli. Ve finále rozhodlo, že jsem chtěl vidět finále "Peče celá země" napřímo, ne ze záznamu. 

:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono i naše státní správa není ukázkovým příkladem rychlé akce :)

Protože už v pondělí ráno se začnou rozdávat letáky. . .

 

z tisku:

"Policie bude ve spolupráci s celní správou od pondělí 9. března od 07:00 lidem překračujícím na deseti přechodech státní hranice předávat informační letáky ke koronaviru. Stanoviště policisté začnou budovat v neděli."

 

Ne, to není. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tváří v tvář této jízlivé a IMHO zasloužené poznámce jsem si řekl, že se podívám na činnost orgánů EU v rámci té koronavirové srandy, která nám tu běhá. Pominu názor, že není potřeba dělat nic (jakkoli s ním nepolemizuji), a mrknu na naše reprezentanty v Bruselu. Proč? Protože pokud to problém je, tak je určitě celoevropský (Schengen), a pak chci vidět, jak se k tomu staví. No, co Vám budu povídat. Čtvrt hodiny jsem si česky i anglicky četl věci pod tímto odkazem, včetně nižších úrovní:

 

https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/health/coronavirus-response_cs

 

Tak nějak jsem ale nenašel informace o tom, jak hodlá EU s koronavirem bojovat, co s koordinovaným pohybem osob, jaká je strategie, atd .... Zkrátka, nedozvěděl jsem se nic, než co by mi asi tak řekl můj praktický lékař, pokud my měl na mne čas. Vcelku trapné.

Berte a jako pravnik kdyz jsi to hledal. Mas predstavu jake ma vlastne EU moznosti a pravomoce toto udelat?

Fakt by me to zajimalo a uprimne netusim.

 

Jinak me serou realitaci. To je fakt banda uplnych budizknicemu. Zatim top co jsem tento mesic potkal byl borec co s 85 let pami podepsal zprostredkovatelakou smlouvu na 500k. Nechal si zaplatit v hotovosti 12 tisic za nafoceni a vystaveni a jeste k tomu je tam poplatek za sestavemi smlouvy.

No a uplny vrchol. Na prohlidku prisel syn od majitelky, protoze realitni makler na to ted nema cas, pac je mimo Prahu. Jo a volal jsem si s nim asi 5 minut a uplny dement....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, to je samozřejmě dobrá otázka. Je sice i jednoduchá, ale vzhledem k přemíře všech možných orgánů, komisí a výborů EU je odpověď poměrně složitá. Leč nicméně myslím, že je zbytečná. Z mého úhlu pohledu: máme tady molocha, EU, který nám čím dále tím více reguluje (otravuje, kurví, znesnadňuje) život. Je mi úplně jedno, jestli v tomhle postavení EU konat může, nemůže, nebo může konat jen trochu. Jisté je jedno. Vyrobili jsme si něco, co nefunguje. A to je to, co mne nejvíc štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, to je samozřejmě dobrá otázka. Je sice i jednoduchá, ale vzhledem k přemíře všech možných orgánů, komisí a výborů EU je odpověď poměrně složitá. Leč nicméně myslím, že je zbytečná. Z mého úhlu pohledu: máme tady molocha, EU, který nám čím dále tím více reguluje (otravuje, kurví, znesnadňuje) život. Je mi úplně jedno, jestli v tomhle postavení EU konat může, nemůže, nebo může konat jen trochu. Jisté je jedno. Vyrobili jsme si něco, co nefunguje. A to je to, co mne nejvíc štve.

 

Na oněch stránkách se píše, že Komise ... "průběžně spolupracuje s členskými státy na koordinovaném sdílení informací, posuzování potřeb a zajišťování jednotného postupu v celé EU." Příznačně to ukazuje, co může EU v dané věci dělat - velké nic. A proč nemůže dělat nic? Protože ji k tomu členské státy nesvěřily žádné pravomoci, nejde o nic složitého, stačí se podívat do zřizovacích smluv.

 

Toto je zároveň obecný problém. Lidé si na EU vždy vzpomenou, když je zde nějaký celoevropský problém a chtějí, aby zásahla/pomohla. EU ale dělá jen to, co ji státy povolí. Je hezké, že si lidé stěžují například na nezvládnutí migrace, ale byli by pro to, aby zde byla zřízena reálná celoevropská pohraniční služba? Aby se vyřizoval jednotně azyl? Aby se mohlo v případě zahlcení jedné země azylové řízení vyřizovat jinde? To hned bude každý myslet na bližší košili a vykřikovat, že naši zemičku si rozvracet nenecháme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem právník, ale od EU bych čekal dve zakladni veci.. spolecna pravidla pro obchod a spolecna pravidla pro pohyb lidi...

 

...v ramci toho by prave mohl byt spolecny postup nebo alespon viditelná doporuceni pro krize pri epidemiich.. minimalne omezeni prave pohybu lidi.. za jakych podminek a kdy a s platnosti prave pro vsechny... o nelegalni migraci ani nemluve..

 

A to coronu beru stale "jen" jako jeste docela rozumny test pred tim nez dorazi nejaka opravdu velka vlna nejake horsi nemoci..

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem právník, ale od EU bych čekal dve zakladni veci.. spolecna pravidla pro obchod a spolecna pravidla pro pohyb lidi...

 

...v ramci toho by prave mohl byt spolecny postup nebo alespon viditelná doporuceni pro krize pri epidemiich.. minimalne omezeni prave pohybu lidi.. za jakych podminek a kdy a s platnosti prave pro vsechny... o nelegalni migraci ani nemluve..

 

A to coronu beru stale "jen" jako jeste docela rozumny test pred tim nez dorazi nejaka opravdu velka vlna nejake horsi nemoci..

S tím souhlas. Ono tady si několik lidí bude myslet, že jsem velkým zastáncem EU. Ale to není úplně pravda, já si jen nedokáži představit fungování jinak (myšleno mimo EU při stavu naší ekonomiky). Ono i s těmi regulacemi to je složité, stejně jako s názvy.

 

Dejme si malý příklad:

 

Například zemědělství. Máme volný pohyb zboží. Tedy není možné v rámci jednotlivých zemí používat cla. Například v současném Polsku je státní dotace na zemědělství v současné době nastavena tak, že jí v mnoha sektorech české firmy nejsou schopny konkurovat. A co třeba ty Německé, kde jsou ještě mnohem větší mzdové náklady. Tedy logicky se snižuje potravinová soběstačnost některých zemí. Toto je nicméně důsledkem také globalizace, nicméně proti ní se dá poměrně efektivně bránit v těchto případech různými daněmi a cly na dovezené zboží naopak na jednotném trhu toto není možné.A tady bych rád podotkl, že to je jeden z hlavních benefitů současné EU pro menší země jako je ČR, kdy síla společného trhu a venkovní nastavení chrání vnitřní podnikatelské prostředí. Nicméně díky jednotnému trhu je třeba v některých ohledech přistoupit k regulaci. No a teď Francie chce chránit svoje zemědělce a Polsko ty svoje atd... takže ten výsledek někdy je takový rozporuplný.

 

Ohledně ochrany hranic chtěla EU dlouhodobě posilovat Frontex a toto neprošlo a mimo jiné byla proti také ČR. Kdy sice politici migraci rádi využívají ve volbách, ale tím, že se jich to reálně zase tolik netýká a taky se jim politicky ta situace dle mého hodí, tak se jim už moc platit na ochranu hranic v Řecku nechce.

 

Jestli v něčem EU dlouhodobě katastrofálně selhává, tak je to komunikace směrem ven. Mnoho lidí nadává na zrušení systému veta, ale v tomhle jsem třeba přesvědčen, že většinový systém byl nutnost. Jak funguje organizace s možností veta je vidět například na OSN. Někdy mi to příjde, že EU je tak nějak pro spoustu lidí něco abstraktního a tím pádem jednoduchý fackovací panák. No a dejme si k tomu příklad toho, kdy i někteří naší europoslanci jsou úplné telata. A ani neví řídící orgány EU. To je pak těžký.

 

Ale s absencí větší míry efektivity v těchto problémech souhlasím. Ale nedokáži říct zda aby toto bylo možné, tak by to neznamenalo mnohem větší federalizaci etc..... 

 

A skončil bych vtipem Dave Chappela. "lidé chtějí aby se čínská práce přesunula zpět do USA. A já se ptám proč, aby Iphone stál 8 tisíc dolarů? Co v tom je za logiku."

 

Ještě btw nedávno jsem vedl celkem zajímavou diskuzi s analytikem z ECB ohledně jejich monetární politiky a nebyli jsme se schopni oba dobrat k tomu, kdo je například rozhodujícím pro stanovení úrokových sazeb :D Ono je to nějak sice formálně nastaveno, ale ty jednání probíhají za zavřenými dveřmi a ony sice končí "jednomyslnou shodou guvernérů centrálních bank" Ale mám o tomto silné pochybnosti :D Já jsem třeba poměrně příznivcem eura, kdy jednotná měna může být pro společný trh jednoduše výhodná. Jenže toto jsou přesně problematické věci stran tohoto. 

Doufám, že to není moc do politiky... ale nemyslím, že je to konfliktní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podotýkám že mě nijak neštve rozhodnutí kolegy odjinud, zůstat protentokrát doma na zadku  :speak_cool:

Sever Itálie s miliony lidí půjde do karantény. Zavřou obchody i sjezdovky

 
K naštvání je že to uzenáči pro sichr vyhlašují až ze Soboty na Neděli, aby stávající turnus stihnul včas odjet a rozvézt si ten sajrajt kam to jenom půjde  :sick01:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Názorové samorozpory mne nikdy nepřestanou udivovat.

Mám na mysli situaci, kdy lidé na něco nadávají, aby jedním dechem poračovali, že to chtějí (či obráceně). :)

Tady třeba EU. Nadává se na rostoucí buzeraci a regulovanost, a zároveň že EU nekoná, nebuzeruje a nereguluje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl, kde je "Peče celá země"??

Já kvůli tomu nejedu do Itálie a oni jsou tam nějaký český lvi...

 

:-)

Pořád jsi smutnej, žes nejel?

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/benatky-italie-koronavirus-vlada-nakazeni.A200307_220605_zahranicni_maka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je toho hodně, co mně se..

Kamarádi co jsou hovada a jedou si zalyžovat, jelikož se jich to netýká, ty viry.A  taky neschopnost EU, která měla říci Italům z dotčených regionů již minulý týden : díky kluci sjezdovky máte pěkný, ale teď seďte doma na prdeli a nejezděte na výlety pro Evropě ani jinam.

Je jen otázkou času (velice krátkého) kdy se to dotkne nás osobně a to v rovině lidské, nebo ekonomické, což se již spíše stalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, to je samozřejmě dobrá otázka. Je sice i jednoduchá, ale vzhledem k přemíře všech možných orgánů, komisí a výborů EU je odpověď poměrně složitá. Leč nicméně myslím, že je zbytečná. Z mého úhlu pohledu: máme tady molocha, EU, který nám čím dále tím více reguluje (otravuje, kurví, znesnadňuje) život. Je mi úplně jedno, jestli v tomhle postavení EU konat může, nemůže, nebo může konat jen trochu. Jisté je jedno. Vyrobili jsme si něco, co nefunguje. A to je to, co mne nejvíc štve.

Když jsme to vyráběli, nebo spíš nadšeně přizvukovali, tvrdili nám krásné ideály. Poté co si protlačili - leckde pomocí zcela nelegitimního institutu ,,opakovaného referenda" (to je jedna z největších zrůdností co může demokrat vynalézt) Lisabonskou smlouvu, vydal se ten moloch na cestu  někam kam spousta rozumných lidí nechce. Tahle cestička vede kolem totality a komunismu tak těsně, až lidem, co pamatují věci minulé, vstávají vlasy hrůzou. Člověk má pocit, že už bydlí přímo na fízlárně...

Nedivím se angličanům. Naopak, jsem jim vděčný, že ustáli ten neuvěřitelný tlak na opakování referenda a nepošlapali základní princip své demokracie. Ukázali všem lidem, že záleží na jednom každém hlasu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...