Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Myslím si, že k pochopení problému a jeho zvládnutí přispěje až vědci najdou odpověď na 3 otázky

Proč severní Italie ?

Zanechává onemocnění imunitu?

Jaká je schopnost viru dále mutovat ?

- Protoze lyzarske kabinky a velky pohyb lidi

 

- Ne

 

- Velka, uz ted je to nekolikata verze

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš tu EU. A to je chyba, je tedy naprosto nepřipravena na podobné situce. A čuměj na to, jak vejři. Ale kompetence kritizovat naše opatření, to maj, to jo.

 

Ano, ale je to věc členských států, že EU ve zdravotnictví žádné kompetence nedaly. A vsadím se, že kdyby před pár měsíci náhodou daly, tak bude půlka lidí řvát, že za nás rozhoduje Brusel a že je to omezení národní suverenity.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Protoze lyzarske kabinky a velky pohyb lidi

 

- Ne

 

- Velka, uz ted je to nekolikata verze

 

a taky možná

 

- protože desetitise čínských dělníků v severoitalských textilkách - hodně z nich se vrátilo do práce po CNY

- protože benátský festival, který navštívilo desetitisíce čínských turistů

 

a nebo prostě italskej bordel ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není o zdravotnictví, to je o připravenosti na mimořádné situace, např. kdy bude třeba nutné právě omezit / kontrolovat pohyb osob. A ano, samozřejmě, že se na EU podílí členské státy, to je snad jasný. Takže třeba já to vnímám tak, že např. nejenže EU v minulosti nezvládla imigrační krizi, ale co je horší, naprosto se z ní nepoučila. Na mě to dělá dojem, že to řeší principem "necháme to vyhnít". A ano vždycky bude někdo řvát kvůli zákonům / opatřením / směrnicím atd., to už jsou takové důsledky demokracie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No :-) My odjedeme, až to tu trošku pofackuju pracovně, na takovou vlastně školu v přírodě s rodiči:-) Dneska jsme přijeli z Jizerek, už nebylo co dělat, ještě jsme chtěli navštívit muzeum Ferdinanda Porsche, ale Škodovka ho zavřela kvůli opatřením. Nějak jsme usoudili, že na venkově to bude s dětma lepší, než ve městě. Ale školní režim mít budou, už totiž psaly učitelky, že práci pro děti pošlou. Nějak to půjde, nerad bych měl kvůli viru ještě blbý děti :-)))

Tak to určitě, my s děckama už pouze také příroda, já ráno sám občas nějaký ten nákup, jinak se také vyhýbám lidem. Tak já je nikdy nějak moc nevyhledával, takže za mě pohoda :-) Jinak si budu brát taky dovolenou plus mínus dva týdny, aby si to děcka užili, když už mají tu možnost, navíc mám pocit pokud to nějakou dobu potrvá, že jim sáhnou na letňáky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a taky možná

 

- protože desetitise čínských dělníků v severoitalských textilkách - hodně z nich se vrátilo do práce po CNY

- protože benátský festival, který navštívilo desetitisíce čínských turistů

 

a nebo prostě italskej bordel ... 

To je názor pana Prof Mudr Caldy což je v současné době jedná z velkých postav české mediciny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není o zdravotnictví, to je o připravenosti na mimořádné situace, např. kdy bude třeba nutné právě omezit / kontrolovat pohyb osob. A ano, samozřejmě, že se na EU podílí členské státy, to je snad jasný. Takže třeba já to vnímám tak, že např. nejenže EU v minulosti nezvládla imigrační krizi, ale co je horší, naprosto se z ní nepoučila. Na mě to dělá dojem, že to řeší principem "necháme to vyhnít". A ano vždycky bude někdo řvát kvůli zákonům / opatřením / směrnicím atd., to už jsou takové důsledky demokracie.

 

Přiznám se, že nevím, jestli může EU omezit a kontrolovat pohyb osob. Určitě to mohou jednotlivé státy z těchto důvodů: * veřejného pořádku * veřejné bezpečnosti nebo * veřejného zdraví. 

 

P.S. Zrovna zavřelo od zítřka hranice Dánsko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je to, co jsem psal před cca 8-10 dny, když jsem měl jet na lyže do ITA  - pokud by stát dal na ITA ban, tak tam nejel NIKDO. Pokud jen dá nedoporučení, tak tam půlka lidí jede (což je třeba 10.000 lidí), protože mají placenej zájezd / pobyt. A někdo z nich to doveze. A ukazuje se, že více lidí to dovezlo. Babišovi to říkalo x lidí live, ale jako neměl se k tomu. No tak to má(me), co dodat... teď už s tím moc neudělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně co si má kdo bydlet někde a pracovat jinde... Proboha lidi uvědomte si prosím konečně, že hranice je jenom čára na mapě bez nějakého hlubšího významu. Je přece úplně jedno, jestli člověk dojíždí za prací do Prahy nebo do Drážďan, zvlášť, Když to má stejně daleko... Úplně mě fascinuje to lynčování všech okolo, že to neřeší, protože ještě nepozavírali půlku obyvatelstva... Pro ilustraci třeba přístup Švýcarska který osobně považuju za správný a který bychom si taky mohli dovolit, kdyby u nás zdravotnictví normálně fungovalo a Bureš neměl potřebu vykazovat nějakou úplně zbytečnou činnost...https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/svycarska-inspirace-v-boji-s-virem-testovani-vzdavame-predno/r~c8396352650611eab1110cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Aneb vyspělé země řeší situaci racionálně, Východní banánistány v duchu hesla zachovejme paniku... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, v Itálii se nemoc původně rozšířila daleko pod horami. Až teprve následně se importovala do hor. Nejspíš opravdu díky obrovskému množství čínských dělníků kolem Milána.

 

Co se omezení týče, přečtěte si, prosím tohle. Tam pochopíte, proč je potřeba reagovat hned a že máme šanci, že se to podchytí včas. Nejde ani tak o to, kolik lidí se nakonec nakazí, ale jestli bude kapacita, aby dostali kvalitní zdravotní péči. To bude rozhodující pro konečný počet mrtvých u nás. Pokud nebudeme blbnout, můžeme to udržet pod 1%. Pokud se to nepovede, bavíme se o 3-4% a to může klidně znamenat rozdíl 50 tisíc mrtvých.

 

https://medium.com/@krivka.adam/koronavirus-proč-musíme-jednat-hned-6136d561d955?source=friends_link&sk=89b2ccb458ff083cad215e9d34a2e1a0&fbclid=IwAR3qNinxLpacXhLF-UsQcyClw0SlXSbHSR08OrHWaoCq3pKSPRLBs8tNnaM

 

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně co si má kdo bydlet někde a pracovat jinde... Proboha lidi uvědomte si prosím konečně, že hranice je jenom čára na mapě bez nějakého hlubšího významu. Je přece úplně jedno, jestli člověk dojíždí za prací do Prahy nebo do Drážďan, zvlášť, Když to má stejně daleko... Úplně mě fascinuje to lynčování všech okolo, že to neřeší, protože ještě nepozavírali půlku obyvatelstva... Pro ilustraci třeba přístup Švýcarska který osobně považuju za správný a který bychom si taky mohli dovolit, kdyby u nás zdravotnictví normálně fungovalo a Bureš neměl potřebu vykazovat nějakou úplně zbytečnou činnost...https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/svycarska-inspirace-v-boji-s-virem-testovani-vzdavame-predno/r~c8396352650611eab1110cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

Aneb vyspělé země řeší situaci racionálně, Východní banánistány v duchu hesla zachovejme paniku...

Zhruba sedmdesát tisíc Italů s pracovním povolením denně dojíždí do Švýcarska - na stavby, do bank, restaurací i nemocnic.

 

Tady máš důvod. Švýcarsko není dobrej příklad. Oni už to nezvládají, proto rezignovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, v Itálii se nemoc původně rozšířila daleko pod horami. Až teprve následně se importovala do hor. Nejspíš opravdu díky obrovskému množství čínských dělníků kolem Milána.

 

Co se omezení týče, přečtěte si, prosím tohle. Tam pochopíte, proč je potřeba reagovat hned a že máme šanci, že se to podchytí včas. Nejde ani tak o to, kolik lidí se nakonec nakazí, ale jestli bude kapacita, aby dostali kvalitní zdravotní péči. To bude rozhodující pro konečný počet mrtvých u nás. Pokud nebudeme blbnout, můžeme to udržet pod 1%. Pokud se to nepovede, bavíme se o 3-4% a to může klidně znamenat rozdíl 50 tisíc mrtvých.

 

https://medium.com/@krivka.adam/koronavirus-proč-musíme-jednat-hned-6136d561d955?source=friends_link&sk=89b2ccb458ff083cad215e9d34a2e1a0&fbclid=IwAR3qNinxLpacXhLF-UsQcyClw0SlXSbHSR08OrHWaoCq3pKSPRLBs8tNnaM

 

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Teď jsem to jen prolít, je toho hodně, ale vypadá to na zajímavou analýzu. Určitě si to přečtu, ale vezme mi to asi chvíli času. Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Virus šity na mieru,odlahči ekonomiku od starych a nemocnych,zaroven vyrieši utečenecku krizu,ked sa kála les lietaju triesky!

Díky tobě jsem pochopil co znamená vůl jak lev

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...