Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

jak se asi takovej test dělá?

na dobrovolnících?

 

Ja som to pochopil tak, ze armada a policajti tam plosne chodili po svete (a po mhd) s teplomermi a koho namerali tak ho (a vsetkych okolo) hned odviedli a pri tom okrem ineho prisli aj na vyssie uvedeny zaver.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, přestaňte že sebe dělat hlupáky a fakt si něco přečtěte, viz můj odkaz nahoře. Příští 3 dny rozhodnou, jestli máme šanci udržet nákazu "na uzdě", nebo jestli je pozdě. Poslední 2 dny vypadají nadějně, ale ještě je brzy. Pokud se dostaneme do trendu, že se každé 2 dny počet pozitivně testovaných zdvojnásobí, jsme v háji, zdravotní péče zkolabuje a smrtnost se může dostat na 3-4%. Pokud tu křivku udržíme, anebo lépe narovnáme, můžeme udržet smrtnost pod 1%.

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Jenže ty "nadějné dny" jsou důsledkem toho, že se u nás málo testuje :-(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi skoro nejezdi, vcera vecer jelo nahoru asi 15 lidi, ted rano dolu jsem vsechny pr dele na znameni projizdel a jelo se mnou 5 lidi do Pardubic. Hala na Pce nadrazi skoro uplne vymetena, asi 6 lidi stoji  a ceka. Za 15 minut vezu jeste jeden vlak do Hradce a neprisel zatim nikdo.

Koukam do rychliku skrz okno na Prahu a jsou prazdny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tvl, národu zahrádkářů a kutilů mohli nechat spíše otevřený stavebniny a hobby obchody než obchody s elektronikou. No ale podcenil jsem je, v pátek se dělalo hodně přesčas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže ty "nadějné dny" jsou důsledkem toho, že se u nás málo testuje :-(

To je samozřejmě pravda. Vím o člověku, který přijel z konference, kde se nakazilo několik lidí. Sám má příznaky chřipky. Když se chtěl nechat testovat, řekli mu, ať to zkusí zvládnout doma, až kdyby se to zhoršilo, ať se znovu ozve. Naštěstí se snad s nikým fakt nepotkal.

 

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm. Tak dobrý. Video si koupím a boty na dítě v malý obuvi ne. Dneska mě teda celkem nasrali. Hranice zavřou s avízem dopředu a skoro všechny krámy v noci, když spíme. A furt nevím, proč nevypnou MHD. Pak mi spousta ostatních opatření opravdu uniká, i když třeba jak píše hopa, že s ním jelo málo lidí.

A jak tu někdo psal "šanci udržet nákazu na uzdě", tak tu už jsme neudrželi, to je snad z vývoje v ostatních zemích jasný, ne. Fatální byli lyžaři v Itálii, to je snad taky jasný - Italové si tam ty turisty pěkně nechali do konce turnusu, aby je ještě zkasírovali a pak začali zavírat. Přitom evidentně hovno věděli nebo nechtěli vědět. Bůhví, jak to s informacemi, které pouštěli x měli, vůbec bylo.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jo, to máš pravdu, to je poslední šance, otázka je, jak to bude v brzké budoucnosti s dopravou zboží z e-shopů, když vidím, co Burešova parta předvedla dnes v noci. No a s těma botama nevím, zkusíme to trefit no. Jsme se na to vyprdli včera, když Prymula hlásil, že vidí zavření center (!), nikoliv malých krámů, do deseti dnů. Jo a očekávám nákupní paniku po tomhle dnešním nočním kousku.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě. Tohle je taky pěkně znázorněno v té analýze, co postnul Pavelpu.

 

A představ si, jak tenhle efekt může fungovat v MHD třeba v Praze, do které se sjede navíc hromada lidí z okolních krajů cestou do práce. Tam už nedohledá nikdo nikoho a ten jeden, co to vozí tři dny tam a zpátky vyrobí xx dalších a ti XXX dalších.

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa priznam ze som si dnes resporator v Lidli tiez nedal.... mal som ho vo vrecku, ale ked som videl, ze na to vsetci seru nechel som byt za exota.

Vem si pred Lidlem respirator a prikryj si to satkem nebo salou. Ja jsem to resil taky (nemam respirator, ale polomasku se dvema filtry P3, ktera fakt budila pozornost, asi jako ta celo oblicejova maska u chlapka v Rakousku) a vymyslel jsem to tak, ze nosim arabsky satek omotany kokem masky. Ja uz na nefiltrovany dychani v obchodech v poslednich dnech nemel nervy - jen v Praze jsou jednotky tisic nakazenych (pozitivne testovani a nakazeni neni to same cislo) ... a to uz je zbytecne riziko. Nastesti uz mam nakoupeno vsechno nutny cca na pul roku, na rok. Ted jen prace a nezbytne pochuzky. Oba rodice (kategorie 80-90 let) a pravdepodobne i me (infarkt, hypertenze) by koronac asi sundal, to radsi budu legracni. Jak jsem rikal chlapkovi pri nakupu elektrokolobky (MHD uz nejakou dobu vubec nejezdim) - nikomu tim neskodim a jeste radu lidi pobavim... a sam se nenakazim. Ostatni zas muzou byt klidni, ze respiracne nenakazim ja je. Samy pozitiva :D

 

Edit: chcete fotku?

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...