Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Cituji Berte, bohuzel az po editu, pred nim jsem to nestihl...

 

Edit: kazdopadne vytka nebyla smerovana k systemu. System nemuze za to, ze nekdo nema pater a spoleha ze si nikdo nevsimne. A dost mozna jsem i ja uz vydal edit ve smyslu ?nic beru zpet, jsem vul?.

Upraveno uživatelem nickolas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Asi jen tam, kam dosáhnou pendleři z ČR. Nic z toho nemůžu potvrdit, situace klidná, všeho dostatek.

 

 

To víš, titulka je svatá, ale že jádro zahnívá, je fuk.

 

jeste jinak, prave ze i na te titulce se zacaly objevovat viry a dvakrat se mi to nelibilo. Viry zustaly, ja ne :-) Ale coz, hlavne, ze muzem do lesa a mame stale radost z hodinek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem se podíval na dnešní tiskovku vlády a když jsem slyšel Babiše mimoděk mi přišel na mysl Švejk

Koupal jste se letos v Malší?

Ne,ale ten novej sultán tureckej má bejt moc hodnej člověk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Liqud: A kde byli zastánci "volné ruky trhu", když se za Obamy de-facto znárodňovaly kolabující "Government Motors" (a Chrysler přenechával Italům)?

 

Ani ten Makrónek se nechystá "po soudružsku" schramstnout nějaký prosperující koncern - v téhle chvíli jde opět jen o politickou deklaraci že kvůli zaměstnanosti stát nenechá  padnout velké podniky, které by se kvůli krizi mohly dostat do potíží (na rozdíl od "globálních majitelů" zaměřených čistě na profit, kteří by ty fabriky klidně střelili do šrotu). Úplně stejně by v téhle situaci postupovali Trump, Putin, Merkelová i Koblihář, jde jen o to na kolik podobných "sanací" jim po tomhle roce zbudou prachy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nám v nemocnici došly všechny respirátory FFP3. Dnes na urgentním přijmu používáme včerejší, tedy nefunkční. Když se nakazím, nemocnice mi to dle slov vedení neuzná jako pracovní úraz, protože jsem se mohl nakazit kdekoliv a budu doma možná několik měsíců za 60% základního platu. Žádali jsme vedení nemocnice alespoň o nějaký infekční příplatek, zato že tak riskujeme. Opět nula, nemocnice prý nemá peníze. Tak vážně přemýšlím, že se radši nechám uznat dopředu třeba na měsíc za 60% platu a budu v klidu doma, než abych se nakazil a pak byl doma několik měsíců a bral úplně stejnou částku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa to machruje ja sa os monitora nenakazim, ale ja by som v tomto pripade nevahal zainvestovat zo svojho. Drahsie prostriedky ochrany sa este relativne zohnat stale daju. Celomaska napr 3m za cca 4k by rodinny rozpocet doktora rozvratit nemala z narozdiel od handry na hube (je jedno ffpkolko) ma sancu aj naozaj nieco zachranit. Navyse tie vlozky predfiltrov su placate takze si tam clovek moze strihat hocico napr hepasacky do vysavaca a mas naraz prakticky nevycerpatelnu zasobu p3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A muzu se zeptat kde ji sezenu a kde sezenu filtry? Ja bych si ji koupil, ale problem je ze jednak jsou do nich drahe filtry ktere se musi menit kazdych 6 hodin a druhak ty specialní filtry vubec nejsou. Bez specialnich filtru to nema vubec vyznam. No a v neposledni rade je ze nevim jestli bych v takové masce vydrzel 24 hodin fakt pracovat.

Mne sa to machruje ja sa os monitora nenakazim, ale ja by som v tomto pripade nevahal zainvestovat zo svojho. Drahsie prostriedky ochrany sa este relativne zohnat stale daju. Celomaska napr 3m za cca 4k by rodinny rozpocet doktora rozvratit nemala z narozdiel od handry na hube (je jedno ffpkolko) ma sancu aj naozaj nieco zachranit. Navyse tie vlozky predfiltrov su placate takze si tam clovek moze strihat hocico napr hepasacky do vysavaca a mas naraz prakticky nevycerpatelnu zasobu p3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://m.klimafil.cz/p/155/ochranna-celooblicejova-maska-3m-6800

Pisu do 5 dni... ja som od tial uspesne objednal balenie p3 so zavotom 40 tiez pisali do 5 dni a fakt to treti den prislo tak sa im hadam da verit.

Jo a tie filtre nie su nijak specialne das tam akukolvek a nan drzak predfiltra a to je potom placaty kus latky. Az Ti dojdu ci tam nastrihas trenky alebo najdrahsi hepasacok electrolux kludne dvojmo je na tebe.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem se dotazoval na infekci a rekli ze pokud mas obycejnou rousku (ne respirator FFP3) tak ti to můze pomoci napriklad v MHD, ale urcite ne kdyz sedis v tesne blizkosti nekoho kdo na tebe treba zakasle, kychne nebo docela obycejne zhluboka vydechne - cemuz se bohuzel pri vysetrovani proste nevyhnes. Takze maska je sice super, ale bez filtru to pro me nema vyznam.

http://m.klimafil.cz/p/155/ochranna-celooblicejova-maska-3m-6800
Pisu do 5 dni... ja som od tial uspesne objednal balenie p3 so zavotom 40 tiez pisali do 5 dni a fakt to treti den prislo tak sa im hadam da verit.
Jo a tie filtre nie su nijak specialne das tam akukolvek a nan drzak predfiltra a to je potom placaty kus latky. Az Ti dojdu ci tam nastrihas trenky alebo najdrahsi hepasacok electrolux kludne dvojmo je na tebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filter si bud kupis alebo vyrobis ak nebudu mat. Kupis si akykolvek filter aky bude skladom napriklad proti sirovodiku a nan plastovy drzak predfiltra. Tam si potom bud kupis p3 oredfilter alebo ustrihnes co uznas za vhodne, napr uz zmienene antialergicke sacky do vysavaca su s p3 porovnatelne je to len o velkosti castice ktora tym filtrom prejde.... ziadne ine kuzlo v tych filtroch nie je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...