Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

 

Urcite se mezi takovejma najde i naprosty hovado, ktery neodpovida zcela schvalne, ale vetsinou jde jen o clena, co neudrzi myslenku :) Nejake zavery bych delal teprve kdyz se mu pripomenu a ani pak nedostanu zadnou (nebo dostanu nejakou psychopatickou) odpoved.

Inu- i takoví tady jsou...  :-)  udržet myšlenku je občas velmi, velmi těžké...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád ze šermu se v sobotu vysekal na motorce. Zlámaný snad všechno, v pořádku má údajně jen hlavu a páteř. Museli mu vzít nohu nad kolenem, jak ji měl dorasenou.
Tak seženu formuláře na socku, aby měl aspoň rychle zařízený ZTP. Nojo, ale špitály jsou pro návštěvy zavřený a ty formuláře musí autoručně podepsat.

Jestli já se dožiju kompletní a úplný digitalizace tohohle úředního šimla je ve hvězdách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Absolutne nechapu tohle rozhodnuti US. Nerozumim pravni strance, ale z logickeho pohledu je tohle strasne nebezpecny precedens. Clovek muze byt i humanista a vyznavat (kez jsou vsechny bytosti stastny nebo neco takoveho :-) )

Ale vzdyt je vzdycky potreba videt ten big picture. To je jako rozumet jen mikroekonomii a ignorovat makro. Nebo genialne spravit zuby cloveku u autonehody, kdyz ma zrovna tepene krvaceni nebo nevim..

Vnimam to tak, ze se spolecnost s prichodem informacnich technologii posunula od aspon castecne fakticke k pocitove. Jako kdyby fakt byl faktem az kdyz je v souladu s vetsinovym nazorem. Je to divne...

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ve-20-na-voziku-nemoc-postupuje-a-pojistovna-nechtela-zaplatit-jediny-lek-101075?seq_no=1&source=hp&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád ze šermu se v sobotu vysekal na motorce. Zlámaný snad všechno, v pořádku má údajně jen hlavu a páteř. Museli mu vzít nohu nad kolenem, jak ji měl dorasenou.

Tak seženu formuláře na socku, aby měl aspoň rychle zařízený ZTP. Nojo, ale špitály jsou pro návštěvy zavřený a ty formuláře musí autoručně podepsat.

 

Jestli já se dožiju kompletní a úplný digitalizace tohohle úředního šimla je ve hvězdách.

No tvl , tak snad to nejak da.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co te nastvalo? Ze mu daj tu lecbu?

Ano rika to, ze vlastne pojistovna musi vyplatit enormne drahou lecbu s velmi pochybnym efektem. Stejne jako si myslim, ze by byl nesmysl platit jeste vyrazne vic za Maxiky, Oliverky atd.. proti sbirce nic nemam samozrejme. To je od texh lidi hezky, byt je to trochu diskutabilni z hlediska toho marketingu. Ja bych na tohle prachy nedal, protoze bych si neobhajil tu efektivitu, to je ale kazdeho vec...

Ja nevim ja mam pocit, ze vetsina lidi nevladne zakladni matematikou a da vic nez na pocit nez na rozum, podle toho co zrovna kde ctou. To je asi normalni, ale co je desive, ze se tihle lidi zacinaj poslouchat.

Uprimne ja nikdy nebyl fanda spikleneckych teorii. Ale ted naprosto doufam, ze to tu aapon trochu kontroluji ti iluminati nebo nekdo. To by totiz byli chytri lidi a nazor fb (nebo jine) komunity by nebrali jako bernou minci.

No nic asi vstoupim aspon k Zednarum :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už to u těchhle věcí bývá: přeju komukoli, aby nemusel tyhle věci řešit z druhé strany barikády - třeba v diskuzi s představiteli pojišťoven apod., kteří budou argumentovat podobně jako Vojta. Tím nechci říct, že mi uniká logika "zbytečně vynaložených veřejných prostředků" a tak. Tyhle věci nejsou jednoduchý, kdyby byly, nemusel by se o tom nikdo bavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by spíš zajímalo, jakou má opravdu hodnotu ten lék a ten výkon - výrobní, práce doktorů, apod. Tím nechci zpochybňovat, že se jedná o všestraně nákladnou věc. Ale ať se to někomu líbí nebo ne, zdraví a farmacie je prostě byznys, v mnohém stejnej, jako kterejkoliv jinej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už to u těchhle věcí bývá: přeju komukoli, aby nemusel tyhle věci řešit z druhé strany barikády - třeba v diskuzi s představiteli pojišťoven apod., kteří budou argumentovat podobně jako Vojta. Tím nechci říct, že mi uniká logika "zbytečně vynaložených veřejných prostředků" a tak. Tyhle věci nejsou jednoduchý, kdyby byly, nemusel by se o tom nikdo bavit.

Takhle ja tomu rozumim, ze to je tezky. Ale tohle mi prijde strasne nebezpecne rict, ze ma pojistovna povinost plnit... to prece neznamena, ze to nekomu preji- jasne, ze to nerikas. A bylo by hezke moct zaplatit vsem na svete absolutne perfektni peci... jenze tohle mi prijde nezodpovedne.

 

Co je jiste je to, ze mame enormni stesti na misto kde zijeme. Kdy resime jestli ma byt limit pro velmi ale velmi nemocneho cloceka, ktery nikdy nevstane z voziku atd.. a jinde ve svete zemre denne 6,5 tisic lidi hlady, dalsi tisice na banalni nemoci v detstvi atd...

V kazdem pripade ta nemoc je strasliva...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle ale tuším pořád není léčitelná nemoc.

Zemřela mi na ni sestra, dožila se 25 let.

 

Ono cena "léčby" (léčba = vstane z vozíku? začnou svaly opět fungovat?) je cena nesmysl? Proč? Morálka, etika a lidský rozměr jsou druhá věc, moh bych vám dlouze vyprávět . . .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle ale tuším pořád není léčitelná nemoc.

Zemřela mi na ni sestra, dožila se 25 let.

 

Ono cena "léčby" (léčba = vstane z vozíku? začnou svaly opět fungovat?) je cena nesmysl? Proč? Morálka, etika a lidský rozměr jsou druhá věc, moh bych vám dlouze vyprávět . . .

Ale to je jasny, ze kdyz je to clovek blizky a muzes, tak udelas cokoliv. Se sestrou je mi to lito.

Ja jen rikam, ze imho je vice neeticke nenastavit tam limit v nejake rovine efektivita x fin.narocnost rok.

Stejne jako bych ze srdce pral duchodcum, ucitelum, lekarum a kde komu mnohem vic penez. Ale rozumne to neni a od uecite miry si myslim, ze to neni ani eticke. Ta uroven humanismu je tady obrovska, no jenze jsem zvedav, co se stane ve chvili kdy ten system dosahne mezniho bodu. Protoze to se dlouho v zadne z vyspelich zemi uz dlouho nestalo.

Ani to blbe Recko vlastne nebylo nikdy nuceno ten strukturalni problem ve vetsim resit. No centralni bankeri muzou mit v blizke dobe pocovidove hlavy jako balony...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase jen peníze a peníze. Vystup už z toho kruhu.

Tohleto myšlení pro lidstvo neni dobrý.

Jo a to je to o cem mluvim presne, tohle je to co je dnes strasne. Ze se lide ve vedeni ridi trendy od lidi co pisou nesmysly.

Zase jen penize a penize v kombinaci, ze neco pro lidstvo neni dobry je nejvetsi klise.

S timhle myslenim bychom neslezli ani ze stromu. Nedal sis ani cas se zamyslet a pouzil jsi neurcitou frazi ktera nema zadnou relevanci k tomu co pisu. Argumentacni faul. Jdu si radeji cist...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já spíš chtěl poukázat na to, že je to 12 let co zemřela, a

lék stále neexistuje. Ani neexistuje nic co by zlepšilo kvalitu

života lidí s touto nemocí, jak ty svaly slábnou tak to není o

vozíku ale jen elektrovozík a vše s tím spojené je strašná pakárna,

tedy úkony v běžném životě.

Občas jedu okolo gymnázia kam chodila, nájezd na obrubník na chodník

tam pořád je, pamatuju si jak jsme to řešili ho tam dostat :)

20 let zpátky nebylo moc handicap friendly myšlení.

 

Každopádně, lék není, zmírnění nemoci a posun k normálnímu životu

díky nějaké léčbě také není. Je to hodně složitý, ale když tak přemýšlím tak než desítky milionů za "lék" s nejistými? či žádnými účinky? pro jednoho; není lepší zaplatit výzkum? Který by v případě úspěchu přinesl užitek všem?

Třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to teda nevadi a fakt me nestve, ze klukovi za par korun pomůžou. A jeho rodině. Jsou to jen natisteny papírky, takovejma si v našem zdravotnictví vytíraj zadky.

Sorry Franto,ale tohle je Babisovina, Trumpovina a proste celkove picovina :-D

Vzdyt ty penize musi nekdo vytvorit praci. Libil se mi nazor Dedka, ze penize jsou neco jako hydraulicky olej. Je to proste super zpusob jak prenest energii/praci. Za kazdou nemocnici, duchodem a vsim ostatnim je proste nejaky sedlak/prodavac/vyrobce co neco udelal. Kdyz se k nim budeme chovat nezodpovedne tak tu praci fakticky vzdy znicime a nakonec se to projevi a nejhorsi je, ze o nejvic dopadne na nejzranitelnejsi lidi... papirky to nejsou..

Clovek muze mit nejaky nazor na pomer svobod x dani x socialna ale uplne tu rovnici ignorovat je kikotina...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...