Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Já nevím, jestli si ale uvědomujete, co tady Vojta píše? Případně, jestli si uvědomujete, v jakém světě = systému žijeme. Ten systém je v základě nastaven na penězích a jinak to nebude, to si nedělejme iluze. Humanita a humanismus jsou krásné věci, nicméně je nutné si uvědomovat, že žijeme v  hmotném světě a v systému, který běží na penězích. Poučka , že za peníze si  zdraví nekoupíš, je, bohužel, ne úplně relevantní.  

I v diskusích ohledně toho, co se dnes děje, stále lidi zapomínají na to, že když se zhroutí ekonomika, nebude za co dál lidi léčit, nemluvě o dalších následcích... Takže jejich výkřiky, že zdraví je přednější než peníze platí pouze do té doby, dokud ty peníze na to, aby se to zdraví dalo zachránit, jsou. V okamžiku, kdy na to peníze nebudou, nebude co zachraňovat, leda  holé životy (což je v tomto kontextu pěkný axiom :) ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Di do prdele Vojto.

Nech si svoje kadrovani a přirovnáváni. Je to můj názor a na Babise a Trumpa ti seru.

Kadrovani :-D tyhle egoisticky vykriky tady jsou celkem prdel. Do prdele klidne du. Ja umi oddelit veci od emoci. Ja jsem k necemu napsal zase svuj nazor, ty jsi s tim nesouhlasis. Ale neumis se na to podivat ani trochu z dalky. Kdyz to neumis unest, tak se do toho nepoustej ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A posledni vec dnes. Mame velmi dobrou uroven zdravotni pece. Za relativne levno a ten komfort toho, ze se o me nekdo postara je obrovsky. Je to vykoupene velmi mizernou kvalitou tech klientskych sluzeb, obrovskym neinvestovanim a hlavne teda totalnim nezaplacenim zd.personalu.

Ta rovnovaha toho systemu je uz ted pomerne krehka a tohle je cesta k tomu jak ho silne narusit. A znovu za vsechny ty socialni jistoty platime zdanenim 75%+ v pripade zamestnancu.

Kdyz se jak rikate tisknou papirky, tak lidem znehodnotime tech blbych 25% co jim zbyva...

Zmena ve financovani zdr., stejne jako duchodova atd bude muset nastat tak ci tak. Stejne jako bohuzel vyssi zdaneni osvc a dost mozna ruzne sektorove dane. Tohle je cesta ale k tomu, ze bude velmi rychla a velmi nepekna...

Prirovnavani pouzivam, protoze tu diskuzi nemuzu vest jako s nekym z oboru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát teda by se Vojto slušelo k těm penězům poznamenat, že kromě "sedláka, prodavače a výrobce" ten systém poněkud deformují další účastníci taškařice jako "věřitel", "žonglér s deriváty" apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kadrovani :-D tyhle egoisticky vykriky tady jsou celkem prdel. Do prdele klidne du. Ja umi oddelit veci od emoci. Ja jsem k necemu napsal zase svuj nazor, ty jsi s tim nesouhlasis. Ale neumis se na to podivat ani trochu z dalky. Kdyz to neumis unest, tak se do toho nepoustej ;)

Neumím unést akorát ty tvoje žvásty. Takže bez a hodně zdraví přeju.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát teda by se Vojto slušelo k těm penězům poznamenat, že kromě "sedláka, prodavače a výrobce" ten systém poněkud deformují další účastníci taškařice jako "věřitel", "žonglér s deriváty" apod.

Promin ale jeste musim :) ja bych tohle zase tolik nezatracoval. Ono obecne bankovnictvi a tyhle sektory vedly k vyrazne vetsimu pokroku.

Ja vzdy rikam, ze v case jsou nejvetsi vynalezy lidstva ohen - umoznilo prvni spolecentsvi, kolo - zemedelstvi, ur.sazba - prumyslova revoluce, respektive vytvoreni soukromeho kapitalu ktery ji umoznil.

Prosim brat trochu nadnesene

Upraveno uživatelem vojta1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojto, pokud chceš, aby se to bralo nadneseně, prezentuj to jinak. Zejména nám tupcům, kteří nejsme profesionálními operátory pokročilých finančních nástrojů. A martar má pravdu :)

Nadnesene ty vynalezy lidstva. A myslim to tak, ze je to o uhlu pohledu. Muj prastryc byl zednik a pro nej to byla hmozdinka, takze tak.

A jinak me diskuze, kdyz je vecna proste bavi, takze to neberu jako ztraceny cas. Spis mentalni cviceni.

 

Pokrocily v tomhle urcite nejsem. Napriklad Prischera tady bude na uplne jinem hristi v jinem sportu ohledne financnich nastroju.

 

A Martar je chytrej chlap, ostatne Frantik taky. Jen Frantik je vic od rany, podobne jako ja. Tak se obcas srazi vic ty hrany,kor v online :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, já asi Vojtovi naopak začínám rozumět. Teda až na ten moment, kdy v nasrávacím vlákně vykopne k věcné diskusi bez emocí kontroverzní téma, které ho prý naštvalo :-)

 

Jinak kolegyni, jejíž sedmiletá dcera trpí SMA, mám v práci. Jestli chceš fakt zvednout tlak, můžu že ubezpečit, že k tomuhle, přesně k tomuhle léku, o kterém se píše v tom článku, se dá s platbou pojišťovny dostat i bez soudu. Je to trochu více kamenitá, ale o to rychlejší cesta. A rodiče to pro své dítě samozřejmě udělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ono je asi vsem jasne, ze nejde utratit vsechny penize sveta za nekolik mesicu zivota jedineho cloveka. Jenze ty Vojto, anzto mas nulovy EQ, to proste prezentujes jako kokot. Tezko muzes chtit po lidech, kterym umira nekdo blizky na nejakou debilni nemoc, kterou prakticky nejde lecit a jeji zmirneni stoji baj voko 5mil rocne, ze si ten jejich blizky ty prachy nezaslouzi. A priznani ze ty tech 5mil rocne dostavas jen za dobre rady, aby jini neprodelali nebo naopak vydelali jeste vic, tomu moc nepomaha, prestoze to ty povazujes za silny argument (bez ohledu na to, ze argument dost mozna je). Ja nepochybuju o tom ze jsi schopny tu adekvatni castku spocitat, ani o tom ze bude dost mozna ?spravna?. Ale ty nepochybuj o tom, ze to proste ?nikdo? nechce slyset a ze ?nikoho? nepresvedcis, ze by to chtit slyset mel. Nektere veci jsou holt nutne, ale verejna debata jim z podstaty veci proste nesvedci. A uz vubec ne, kdyz ji vede clovek jako ty. A myslim ze chapes co tim chci rict i bez smajliku a dalsich obezlicek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Na to jsi přišel jak?

Jsou na to ruzne analyzy. Vem si, ze jen prime dane jsou necelych 50%. No a pak prijdou ty neprime, primarne DPH, spotrebni a nasledne ruzne majetkove a taky ruzne podnikatelske atd ktere se promitnou do ceny- tady treba energii. To cislo je pomerne tezke presne vyjadrit. Hodne zalezi na vysi prijmu a jak moc platis ty spotrebni dane, pohnout s tim umi hodne. Cisla jsem videl ruzna od cca 63-80%. Ja si to kdysi ze zvedavosti delal na svem pripadu a vyslo mi to nekde kolem tech 75%. Ale rikam ten rozptyl je velky + se to cislo neda spocitat presne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...