Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

před 4 minutami, JR_2010 napsal:

Lidem schází sociální kontakt, krámy jim zavřeli, tak to vyhledávají kde se dá.

Tak osobně si myslím, že pro sociální kontakt já osobně nejsem ten nejpovolanější  :thumbsup_anim:. Kdo mě zná líp, tak ví.

Ale jinak máš naprostou pravdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nebrečím. Jen mě mate rozdílný přístup firmy,  mělo by být jedno, jestli je odborář nebo není. Všichni dělají práci dle smlouvy. Proč chlap, který je ve firmě pár let a vlezl do odborů má dostat víc, než jiný zaměstnanec, který je u firmy téměř 30 let.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, o mě se zatím nejedná, jsem na neschopence a pravděpodobně budu řešit ukončení pracovní činnosti ve firmě až v červnu.

Propouští se u nás 117 lidí, a odbory vyjednaly pro své členy 2 měsíce navíc. Propouštěných odborářů je asi 5.

V kolektivní smlouvě je tabulka dalšího odstupného po dohodě s odbory, je to odstupňované podle roků u zaměstnavatele. Odbory však nepostupovaly podle odpracovaných roků, protože kolegyně by měla nárok na další 4 měsíce a dostala pouze 2, (je v odborech).

Z toho vyplývá, že zaměstnavatel dělá rozdíly mezi odboráři a ostatními pracovníky, čož by neměl.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znova opakuji. Proč by neměl zaměstnavatel (poté co dodržel zákonem stanovenou povinnost) dále diferencovat pracovníky?  Prostě to udělat může, a protože chtěl třeba nějakému odboráři zavřít hubu, tak to zkrátka udělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi může, ale jednou to bude podle příslušnosti k odborům, podruhé k politické straně, potřetí podle koz atd.

Myslím si a jsem o tom přesvědčený, že by měl přistupovat ke všem pracovníkům stejně. Ne podle toho, co si kdo vytlamuje.

Končím k tomuto tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem auto na výměnu rozvodů. Dnes jsem si ho vyzvedl, po deseti kilometrech hlášení o nízké hladině chladiva. Otevřel jsem kapotu, cákalo to všude kolem. Volám do servisu - "nechte to k nám odtáhnout, omlouváme se, opravíme, odtah platíme." Když to nakládali na odtahovku, tak urvali přední nárazník. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Tittus napsal:

Dal jsem auto na výměnu rozvodů. Dnes jsem si ho vyzvedl, po deseti kilometrech hlášení o nízké hladině chladiva. Otevřel jsem kapotu, cákalo to všude kolem. Volám do servisu - "nechte to k nám odtáhnout, omlouváme se, opravíme, odtah platíme." Když to nakládali na odtahovku, tak urvali přední nárazník. :(

Tak to já jsem měl teda kliku. Mně vyměnili přední sklo a jenom trošku křivě nalepili tu bouli se zrcátkem a čidlama a trošku zaprasili a neumyli ty gumy a plasty kolem předních dveří. Takže vlastně dobrý. Já nevim, že nemuže bejt nikdy nic stopro... Co si neudělá člověk sám...

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naposledy - je uzavřena kolektivní smlouva mezi společností ABC a zaměstnanci společnosti ABC zastoupenými podnikovou radou Odborového svazu.

Není to tedy smlouva mezi společností a odboráři, ale odboráři zastupují všechny zaměstnance.

Proto by měl zaměstnavatel postupovat v uvedených případech stejně - odborář, neodborář.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvl tohle rovnostářské skuhrání... dej si přihlášku rovnou do KSČ, jestli už tam nejsi, tam si s nimi můžeš notovat.

Vůbec by mě při vyhazovu nenapadlo porovnávat, jestli jsme dostali všichni stejně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O mě až  tak nejde, dostanu pár měsíců odstupné a jdu do důchodu. Kecy o KSČ si strč za klobouk. Ale jedná se o hromadu lidí, kteří měli plat 23 hrubého, mají rodiny a malé děti, u nich jsou další 2 měsíce odstupného dost podstatné. A práci v okolí asi těžko seženou.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je zaměstnej, když je to tak jednoduché. Bohužel k těm 23 tis. dá stát zaměstnavateli výpalné ve stejné výši. Kromě jiného, aby ti mohl posílat rentu, když jseš na neschopence. To by se živnostníkovi nestalo. Takže to výpalné měj na paměti, až to půjdeš zase hodit svým levičáckým favoritům.

Taky mě vyrazili, taky mám rodinu a malé děti, taky nás bylo víc a nikoho nezajímalo co si najdu. Ale abych tady skuhral, že někdo jiný dostal víc, by mě teda nenapadlo.

Upraveno uživatelem Wanderer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

31 minutes ago, Kapo said:

O mě až  tak nejde, dostanu pár měsíců odstupné a jdu do důchodu. Kecy o KSČ si strč za klobouk. Ale jedná se o hromadu lidí, kteří měli plat 23 hrubého, mají rodiny a malé děti, u nich jsou další 2 měsíce odstupného dost podstatné. A práci v okolí asi těžko seženou.

 

Ale ved ti ostatni neplatili odborom prispevok, z vlastnych penazi. Preco by ti ktori platili nemali dostat nejaku vyhodu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...