Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

No mozna to je off topic, ale ja si myslim, ze na ulicich je policajtu spis prilis nez mene. Proc by mel bejt pres den na kazdem rohu fizl, cemu je tam platnej? Ja jsem bydlel v karlovych varech, to je lazenske mesto, a policajtu tam je vice nez lamp na ulici ...

 

Spis si myslim, ze by policiste meli chytat zlodeje a ne se promenovat/projizdet po meste ...

 

 

Tak to já mám zcela opačný názor. Pamatuji ještě doby, kdy po ulici patrolovali policajti a dobře znali svůj rajón a jak se něco šustlo, tak byli u toho. A díky tomu si jistě i hodně grázlíků rozmyslelo něco nepěkného podnikat. Na každé (nebo každé významnější) křižovatce stál policajt a buď řídil dopravu nebo jen dohlížel. Kdyby tomu tak bylo dneska, tak by se jistě omezil počet dopravních přestupků. Například běžné nedodržování přikázaného směru jízdy - zná to asi každý, stojím v koloně na odbočení vpravo, vedlejším pruhem pro odbočení vlevo jede nějaký blb v hogo fogo autě a pak to ohne doprava a všechny předjede. Stačilo by jen, aby tam stál policajt a nechal ho jet pěkně doleva.

 

Podle mě je naopak chyba, že člověk Policii na ulicích skoro nevidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Top Pavča

 

Je to tak. Taky říkám našim chlapcům, že koukat na lidi skrz okýnko auta nestačí. Musíš s nima mluvit. No jo, ale chlapce bolej nožičky, přece nebudou chodit pěšmo.

 

Když si vzpomenu na dobu kdy nebyly mobily a u každé rozbité výlohy jsem musel jako greenhorn čekat v jakémkoliv počasí 12 i více hodin, tak mi nějaká pěší připadá jako pohádka.

 

Někteří kluci, kteří nastoupili v poslední době by se po par hodinách rozbrečeli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nevim, jestli je policajtů hodně nebo málo, to je asi stejně relativní, ale já, ač mladší ročník, který nemá (až na pár

 

let)zkušenost s komunismem, mám pocit, že policajti jsou represivní složka už od pohledu, možná to taky dělá ten černej

 

stejnokroj, v kterym choděj třeba po vlaku...černý kapsáče, kanady, kulich na temeni hlavy...já jsem případ, že bezpečnostní

 

opatření ve mně vzbuzujou úzkost než pocit bezpečí...nesnašim zamykání auta v Praze, ostnatý dráty kolem baráků, že má

 

někdo/musí mít zbraň, protože to omezuje vlastně mě, kterej za nic nemůže...ku*va, to mě štve!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vander B

 

Ke zbraním.) Není důvod se bát vlastníku zbraní, kteří je drří legálně. Když zakázali legalní zbraně v Anglii stoupla násilná trestná činnost o 200%. Grázlové, kteří si zbraň opatří nelegalně se už nemuseli obávat, že se jim někdo bude adekvátně bránit. takže gangy mladistvých přepadaly na náměstích krámky a obchody a nikdo jim v tom nebráníl. Situace dodnes v Anglii není o moc lepší a doporučuje se do některých čtvrtí měst vůbec nechodit.

 

Jediní komu mohou vadit legalně ozbrojení lidé jsou politici a grázlové, což je to samé, ale ti první chodí nobl oblečeni. ozbrojený člověk nikoho neomezuje. ja alespoň nosím zbraň všude a nevrhám se na lidi a nevyhrožuju jim. Nosím ji tak, aby nikdo nevěděl že ji vůbec mám. jediný koho tím omezuju jsem já a můj opasek.

 

 

Uniforma: Policista má svým vzhledem budit respekt. Takže aby ses citil dobře měli by policisti chodit v klaunských oblečcích a rozdávat balónky? Myslím, že na většinu grázlů by to nemělo požadovaný efet. Slušný člověk nemá důvod bát se policie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže v té Anglii i policajti psali petice, že nechtějí být ozbrojení. (Netýká se asi nějakých speciálních složek atd.) O všeobecném zákazu, který tam provedli, mám jinak jisté pochybnosti.

 

Jinak se vřele připojuju k tomu, že policajti (pořádkoví) mají chodit pěšmo, být mezi lidmi, mluvit s nimi atd. Bohužel můj dojem je takový, že jsou vidět nejvýš někde za sklem auta nebo na služebně. Nemám zájem na žádné represi, ale na prevenci a aby byla vidět nějaká "snaha". Za vrchol zoufalosti považuju, když jsem před pár lety viděl, jak - pravda - měšťák vykazoval nějaké hochy z místa, kde neměli co dělat se skateboardem a oni mu odsekávali a "diskutovali" s ním. Ne, že by je měl přetáhnout obuškem. Ale tehdy si vyzkoušeli, že vyfakovali s policajtem, příště možná zkusí víc. (Není to vše záležitost čistě policie, ale hodně pravdy je na tom, že do ulic se moc nechodí, na prezídiu se to řídí za těžké prachy od stolu a rozumného řízení a podpory směrem dolů moc není.)

 

Nebo když už náhodou vidím policajty na křižovatce - třeba na Palachově náměstí v Praze, kde je ve špičce běžné, že každý pokračuje do křižovatky, dokud má zelenou, i když vidí, že už je křižovatka ucpaná - a oni tam dva stojí a jen na to koukají. :(

 

S tím respektem a uniformou v zásadě souhlasím, až na jednu drobnost - ty kulichy si spojuju zejména s různými východními mafiemi a balkánskými polovojenskými jednotkami. Chápu, že s brigadýrkou to vždy nejde, ale "lodička", jakou mají tuším Francouzi (třeba zde: http://francouzsky-gendarmerie.navajo.cz/francouzsky-gendarmerie-7.jpg), by byla praktická, budila by jistý respekt (jako "akčnější" pokrývka hlavy), ale přitom to je část "normální" uniformy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže v té Anglii i policajti psali petice, že nechtějí být ozbrojení. (Netýká se asi nějakých speciálních složek atd.) O všeobecném zákazu, který tam provedli, mám jinak jisté pochybnosti.

 

Jinak se vřele připojuju k tomu, že policajti (pořádkoví) mají chodit pěšmo, být mezi lidmi, mluvit s nimi atd. Bohužel můj dojem je takový, že jsou vidět nejvýš někde za sklem auta nebo na služebně. Nemám zájem na žádné represi, ale na prevenci a aby byla vidět nějaká "snaha". Za vrchol zoufalosti považuju, když jsem před pár lety viděl, jak - pravda - měšťák vykazoval nějaké hochy z místa, kde neměli co dělat se skateboardem a oni mu odsekávali a "diskutovali" s ním. Ne, že by je měl přetáhnout obuškem. Ale tehdy si vyzkoušeli, že vyfakovali s policajtem, příště možná zkusí víc. (Není to vše záležitost čistě policie, ale hodně pravdy je na tom, že do ulic se moc nechodí, na prezídiu se to řídí za těžké prachy od stolu a rozumného řízení a podpory směrem dolů moc není.)

 

Nebo když už náhodou vidím policajty na křižovatce - třeba na Palachově náměstí v Praze, kde je ve špičce běžné, že každý pokračuje do křižovatky, dokud má zelenou, i když vidí, že už je křižovatka ucpaná - a oni tam dva stojí a jen na to koukají. :(

 

S tím respektem a uniformou v zásadě souhlasím, až na jednu drobnost - ty kulichy si spojuju zejména s různými východními mafiemi a balkánskými polovojenskými jednotkami. Chápu, že s brigadýrkou to vždy nejde, ale "lodička", jakou mají tuším Francouzi (třeba zde: http://francouzsky-g...ndarmerie-7.jpg), by byla praktická, budila by jistý respekt (jako "akčnější" pokrývka hlavy), ale přitom to je část "normální" uniformy.

 

 

Nezapomeň že ryba smrdí od hlavy. Pěšák udělá sám ... Leda může jít od válu, což se nezřídka stává.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezapomeň že ryba smrdí od hlavy. Pěšák udělá sám ... Leda může jít od válu, což se nezřídka stává.

 

 

Je to tak a já dost dobře nechápu, že žádná politická strana nemá (nebo jsem to přehlédl? - nebo to má a pak to neudělá?) v programu "vyslání" policistů do ulic. Jsem si téměř jist, že by to slušná část veřejnosti ocenila a že příslušné vedení policie tímto opatřením silně zabodovalo. A myslím si, že by to nakonec možná i více bavilo samotné policisty a služba by jim lépe utíkala ( to se ale třeba zásadně pletu, nevím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BFG: chlape, změň přistup a začni si trochu věřit. Napiš do CV tu mojí dvojku a věř že to bude jak píše 911. Věř taky tomu že skutečný lemplové si píšou jedničku a neuměj ani kváknout. Důležitý je k pohovoru se dostat. U pohovoru to už pak okecáš třeba slibem okamžitýho zahájení kurzu angličtiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak a já dost dobře nechápu, že žádná politická strana nemá (nebo jsem to přehlédl? - nebo to má a pak to neudělá?) v programu "vyslání" policistů do ulic. Jsem si téměř jist, že by to slušná část veřejnosti ocenila a že příslušné vedení policie tímto opatřením silně zabodovalo. A myslím si, že by to nakonec možná i více bavilo samotné policisty a služba by jim lépe utíkala ( to se ale třeba zásadně pletu, nevím).

 

U nás je to tak, že obchôdzkár bežne meria rýchlosť, robí cestné kontroly a za mesiac rozdá desiatky pokút. A pritom dopravákov máme dosť...

Edit: u nás=na Slovensku. Ale v ČR to môže byť podobné.

Upraveno uživatelem dizi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás je to tak, že obchôdzkár bežne meria rýchlosť, robí cestné kontroly a za mesiac rozdá desiatky pokút. A pritom dopravákov máme dosť...

Edit: u nás=na Slovensku. Ale v ČR to môže byť podobné.

 

u nás je to stejné, a do toho se ještě serou měšťáci, protože městské kasy jsou stále prázdné...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vander B

 

Ke zbraním.) Není důvod se bát vlastníku zbraní, kteří je drří legálně. Když zakázali legalní zbraně v Anglii stoupla násilná trestná činnost o 200%. Grázlové, kteří si zbraň opatří nelegalně se už nemuseli obávat, že se jim někdo bude adekvátně bránit. takže gangy mladistvých přepadaly na náměstích krámky a obchody a nikdo jim v tom nebráníl. Situace dodnes v Anglii není o moc lepší a doporučuje se do některých čtvrtí měst vůbec nechodit.

 

Jediní komu mohou vadit legalně ozbrojení lidé jsou politici a grázlové, což je to samé, ale ti první chodí nobl oblečeni. ozbrojený člověk nikoho neomezuje. ja alespoň nosím zbraň všude a nevrhám se na lidi a nevyhrožuju jim. Nosím ji tak, aby nikdo nevěděl že ji vůbec mám. jediný koho tím omezuju jsem já a můj opasek.

 

 

Uniforma: Policista má svým vzhledem budit respekt. Takže aby ses citil dobře měli by policisti chodit v klaunských oblečcích a rozdávat balónky? Myslím, že na většinu grázlů by to nemělo požadovaný efet. Slušný člověk nemá důvod bát se policie.

 

Znáš nějaký případ, že se normální občan legálně drženou zbraní ubránil grázlovi ?? Tedy nepočítá se bývalý voják se sluchátky, co se ubránil rómským sousedům, generální ředitel telecomu, co to našil do nic netušících smažek v poli ani policista, co se úspěšně bránil své (nahé) ženě a jejímu milenci kdesi na sídlištním balkónu. O myslivcích ani nemluvě.

 

Jinak, jestli se nepletu metropolitní bobíci v londýně bouchačky nenosí, nebo už jo?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dalsi pruser dne... Kleka mi HDD u noutbuku. Zatim tak nejak bezi (bez masivnich zapisu na disk), ale od dopoledne misto kloudny prace zalohuju disk a pripravuju se na opravu filesystemu a modlim se, aby to slo rozumne vyresit... :suicide_anim: .

 

Tak disk je na nejlepsi ceste do popelnice, klepe z posledniho. Jdu do autokontu koupit novej a zitra si beru z prace sluzebni nb, abych pri preinstalaci nebyl bez pocitace. Ale nejvic me s..e (vazne s..e), ze zlobil uz driv (nb mam dva a ctvrt roku, je tedy kousek po zaruce), takze kdybych se na to nevykaslal a udelal si diagnostiku driv, mohl jsem usetrit...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak, jestli se nepletu metropolitní bobíci v londýně bouchačky nenosí, nebo už jo?

 

cigi, nevim, jestli maji metropolitni nejaka zvlastni pravidla, mozna jo, ale jen fakticka. zadne bezne policejni slozky v UK nenosi zbran. v r. 2002 navic byly sluzby, poskytovane policii rozdeleny na "Community Support" a Policii, kdy ti prvni maji na starosti drobnou kriminalitu, ale zameruji se hlavne na prevenci. To jsou bezni pochuzkari. No a Policie pak ma na starosti kriminalni delikty. Krome toho je tady samozrejme dopravni policie, uz zminovana metropolitni, imigracni atd. atd. A i kdyz se treba na letisti da spolehlive narazit na Policistu se samopalem, je to porad jen policista, s tim rozdilem, ze letiste je strategicky objekt, tak ma pro ten konkretni ucel vyhrazeno pravo nosit zbran. jinak je vybava policie v podstate baterka a pouta (v jakem poradi a jak presne se tahle kombinace aplikuje, to mi neni znamo).

 

chtel jsem jen rict, ze policie v UK zbrane nenosi vubec, az na zvlastni vyjimky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele s tim lhanív v CV, na jednu stranu je fakt, že požadavky na pozice jsou často nadhodnocený, protože i tak je v tuhle chvíli nával uchazečů, ale nemyslim, že je úplně nejlepší cesta si vymejšlet. Přiklášit proč ne, ale mě třeba z angličtiny na pohovoru zkoušeli a nedovedu si představit tu ostudu, kdybych neuměl slova ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio

cigi, nevim, jestli maji metropolitni nejaka zvlastni pravidla, mozna jo, ale jen fakticka. zadne bezne policejni slozky v UK nenosi zbran. v r. 2002 navic byly sluzby, poskytovane policii rozdeleny na "Community Support" a Policii, kdy ti prvni maji na starosti drobnou kriminalitu, ale zameruji se hlavne na prevenci. To jsou bezni pochuzkari. No a Policie pak ma na starosti kriminalni delikty. Krome toho je tady samozrejme dopravni policie, uz zminovana metropolitni, imigracni atd. atd. A i kdyz se treba na letisti da spolehlive narazit na Policistu se samopalem, je to porad jen policista, s tim rozdilem, ze letiste je strategicky objekt, tak ma pro ten konkretni ucel vyhrazeno pravo nosit zbran. jinak je vybava policie v podstate baterka a pouta (v jakem poradi a jak presne se tahle kombinace aplikuje, to mi neni znamo).

 

chtel jsem jen rict, ze policie v UK zbrane nenosi vubec, az na zvlastni vyjimky.

 

Asi tak nějak. Zrovna teď třeba bydlím vedle baráku, před kterým stojí dva chlapíci se sapíkama, ale ten barák je velvyslanectví SA. Jinak jsem tu moc ozbrojených bobíků neviděl.

 

 

 

Hele s tim lhanív v CV, na jednu stranu je fakt, že požadavky na pozice jsou často nadhodnocený, protože i tak je v tuhle chvíli nával uchazečů, ale nemyslim, že je úplně nejlepší cesta si vymejšlet. Přiklášit proč ne, ale mě třeba z angličtiny na pohovoru zkoušeli a nedovedu si představit tu ostudu, kdybych neuměl slova ...

 

Taky bych to tak viděl. Momentálně sháním asi 4-5 lidí. Přihlásilo se nám jich 15 (a pak že je krize), z toho 12 nepoužitelných. Vyfiltrovali jsme je většinou právě na základě životopisu. Některé ještě před pohovorem, některé během něj. Angličtina je jednoduchá - prostě na něj začneme během pohovoru mluvit chvíli anglicky. Pak jsou věci, které si tam lidi napíšou, aby toho měli co nejvíc nebo nevím proč. Pak se na pohovoru zeptám člověka, který má v CV třeba důkladnou znalost nějakého systému, s jakou verzí toho systému pracoval. On neví. Tak co s ním?

Obecně je na určité pozice těžké někoho rozumného sehnat, a to si myslím, že nenabízíme nejhorší podmínky. A to už jsem celkem slevil a sháním klidně někoho, kdo je chytrý a není líný (když to trochu přeženu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chtel jsem jen rict, ze policie v UK zbrane nenosi vubec, az na zvlastni vyjimky.

 

Ano. Navíc policisté sepisovali petice PROTI tomu, aby byli ozbrojení. V průběhu nějaké diskuze, co a jak dál. Tím myslím příslušníky těch 99 % neozbrojených složek. Argumentovali tím, že nepředstavují "ohrožení", tudíž že grázl nemá tendenci "preventivně" zastřelit. (Pokud ovšem není psychopat nebo v nějaké totálně pos*ané situaci.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyfiltrovali jsme je většinou právě na základě životopisu. Některé ještě před pohovorem, některé během něj. Angličtina je jednoduchá - prostě na něj začneme během pohovoru mluvit chvíli anglicky. Pak jsou věci, které si tam lidi napíšou, aby toho měli co nejvíc nebo nevím proč. Pak se na pohovoru zeptám člověka, který má v CV třeba důkladnou znalost nějakého systému, s jakou verzí toho systému pracoval. On neví. Tak co s ním?

Obecně je na určité pozice těžké někoho rozumného sehnat, a to si myslím, že nenabízíme nejhorší podmínky. A to už jsem celkem slevil a sháním klidně někoho, kdo je chytrý a není líný (když to trochu přeženu).

 

Rozumím tomu, když firma na IT support nebo "česky nedefinovatelné pozice" vybírá lidi s tím, že budou muset anglicky nebo německy plynně a srozumitelně mluvit a o systémech opravdu něco vědět.... Ale nechápu proč obsluha výrobní linky nebo její údržbář má mít pomalu státnici ze dvou jazyků, tady je chyba. Osobně jsem zažil v jedné firmě s německým majitelem, jak člověk ovládající němčinu lépe než současný zaměstnanec, mající na starosti komunikaci s majitelem a zahraničím, nebyl právě proto přijat aby mu neohrozil jeho pozici....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

abbot: Tady nikdo přece nepíše o lhaní. Já jsem jen navedl, jak lze využít stupnici 1-4 ke svému prospěchu. Pokud umí blbě, tak napíše u angličtiny "3", no. Je to fér, protože 4 znamená "nic". Důležitý totiž je nenechat se vyfiltrovat už při čtení došlých CV, což čtou a filtrujou báby na HR.

 

edit: ale to už zabíháme do detailů jak napsat CV aby zaujalo - zaujmout může cokoliv - od oborového supercertifikátu po nějaký zajímavý koníček

 

edit2: ono s těma jazykama na řadových pozicích je to celkem pochopitelný, já jsem třeba u lidí němčinu nevyžadoval (stačila mi angličtina) a díky tomu jsem v situaci, kdy na každý mail, na každou schůzku, na každou akci musím sám bez možnosti zástupu

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...