Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Svědčí to o jednom, Žádné psychotesty, zákazy, příkazy ani jiné nesmysly nezabrání vrahovi, aby byl vrah.

 

Zbraně nejsou nebezpečné, nebezpeční jsou jen lidé.

 

Jo, rozhodně si nemyslím, že takovýhle ojedinělý případ by měl být spouštěčem nějaké represe proti legálnímu držení zbraně, podle mě jsou současné podmínky nastaveny tak akorát... Ještě aby soudy začaly soudit trošku normálně, což bude problém, protože soudci jsou taková zvláštní kasta :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...měl v plánu začít střílet do lidí v metru, měl Glock 17 a tuším že několik 30ti nebo 20ti raných zásobníků, to byste pak asi byli rádi, kdyby byl na místě někdo, kdo by měl legálně drženou zbraň a byl schopen ho zneškodnit...

 

Spravna uvaha a zaver. Ti co by nejradeji zrusili pravo byt ozbrojen by se ptali - a proc ho nikdo nezastavil? Kde to jsme?? Platim z dani policii atd.

 

Kdyby lumpove (dle me zkusenosti lide zbabelejsi nez vetsina z nas) meli strach prepadavat lidi pac by bouchacka byla beznou soucasti naseho zivota, bylo by na svete lepe. Takhle slusnej chlap ma legalne kver a boji se ho pouzit aby nesel sedet, kdyz ho nekdo doma v noci prepadne a mava mu u obliceje nozem ci palkou, je tam zena a dite. Napred se nech porezat nozem, dobit palkou, pak az strel. Jestli neni uz pozde. Ale jen jednou (vic ran ti soud vytmavi) presnou ranou aby uz nevstal (muzes mu pak taky do konce zivota platit ujmu na zdravi atd.). To bych blil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě teď právě nas... už asi šestý výhružný e-mail od firmy TOPINTERNET s.r.o. za využívání propagace firmy na www.rejstrikfirem.cz Řešilo se to už minulej rok tady http://www.vitekhavlis.cz/topinternet-znovu-vyhrozuje/ a tady reportáž http://www.chovancik.cz/2009/07/02/podvodne-e-maily-od-wwwrejstrikfiremcz-michal-maly-vladana-mala-topinternetcz-topinternet-sro/ a oten podvodník stále vyhrožuje. Nevíte jak dopad vůbec soud?

 

Tenhle člověk (Michal Malý) mě také neskutečně s..e - jen co zjistím kde ho najdu, tak si s ním rád popovídám :gunsmilie:

 

post-2711-020359500 1283292490.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spravna uvaha a zaver. Ti co by nejradeji zrusili pravo byt ozbrojen by se ptali - a proc ho nikdo nezastavil? Kde to jsme?? Platim z dani policii atd.

 

Kdyby lumpove (dle me zkusenosti lide zbabelejsi nez vetsina z nas) meli strach prepadavat lidi pac by bouchacka byla beznou soucasti naseho zivota, bylo by na svete lepe. Takhle slusnej chlap ma legalne kver a boji se ho pouzit aby nesel sedet, kdyz ho nekdo doma v noci prepadne a mava mu u obliceje nozem ci palkou, je tam zena a dite. Napred se nech porezat nozem, dobit palkou, pak az strel. Jestli neni uz pozde. Ale jen jednou (vic ran ti soud vytmavi) presnou ranou aby uz nevstal (muzes mu pak taky do konce zivota platit ujmu na zdravi atd.). To bych blil...

 

Já bych zase blil z lidí co jsou natěšení nasypat celý zásobník do lidí co si třeba krátěj cestu z hospody. Bohužel přes jejich soukromý pozemek. Jen aby zúročili svoje hodiny na střelnici na živém cíli.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Já bych zase blil z lidí co jsou natěšení nasypat celý zásobník do lidí co si třeba krátěj cestu z hospody. Bohužel přes jejich soukromý pozemek. Jen aby zúročili svoje hodiny na střelnici na živém cíli.

 

Tomu stavu se říká "trigger happy" :) Český ekvivalent to nemá. Leč si nejsem vědom byť jediného případu v ČR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych zase blil z lidí co jsou natěšení nasypat celý zásobník do lidí co si třeba krátěj cestu z hospody. Bohužel přes jejich soukromý pozemek. Jen aby zúročili svoje hodiny na střelnici na živém cíli.

 

Nespletl jsi se? Proc citujes me? Nevidim zadnou souvislost mezi mym a tvym pripadem.

 

Pokud si bude nekdo kratit cestu z hospody pres muj dum a prvni co udela az me uvidi je ze po me skoci, nebudu resit jestli si chce dat panaka nebo ne. To je jedna z mala situaci kde mam uplne jasno. Jak to muze dopadnout. Nestuduju to, ale co tak ctu a vidim a slysim okolo sebe, je to jasny. Lidi jako ja pak litujou jaky jsou u nas zakony, lidi jako ty pak litujou ze nebyli ozbrojeni. Pokud to treba nekdo neprezije. A ozbroji se.

 

Nevim o nikom, kdo po prepadeni ktere jsem jako model pouzil proda svoji zbran. Je to naopak, prepadeni si delaji zbrojaky a ozbroji se. To je realita pane. A doufam, ze po me nebudes chtit udaje od CSU jako onehdy v jinem vlakne jiny kokega.

 

...Leč si nejsem vědom byť jediného případu v ČR

 

Treba nejakej je, nekrivdi.

V Americe jich je prece dost, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle slusnej chlap ma legalne kver a boji se ho pouzit aby nesel sedet, kdyz ho nekdo doma v noci prepadne a mava mu u obliceje nozem ci palkou, je tam zena a dite. Napred se nech porezat nozem, dobit palkou, pak az strel. Jestli neni uz pozde. Ale jen jednou (vic ran ti soud vytmavi) presnou ranou aby uz nevstal (muzes mu pak taky do konce zivota platit ujmu na zdravi atd.).

 

Tohle je bohužel smutná pravda - jak říká můj intruktor, když tasíš, počítej, že půjdeš sedět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nespletl jsi se? Proc citujes me? Nevidim zadnou souvislost mezi mym a tvym pripadem.

 

Pokud si bude nekdo kratit cestu z hospody pres muj dum a prvni co udela az me uvidi je ze po me skoci, nebudu resit jestli si chce dat panaka nebo ne. To je jedna z mala situaci kde mam uplne jasno. Jak to muze dopadnout. Nestuduju to, ale co tak ctu a vidim a slysim okolo sebe, je to jasny. Lidi jako ja pak litujou jaky jsou u nas zakony, lidi jako ty pak litujou ze nebyli ozbrojeni. Pokud to treba nekdo neprezije. A ozbroji se.

 

Nevim o nikom, kdo po prepadeni ktere jsem jako model pouzil proda svoji zbran. Je to naopak, prepadeni si delaji zbrojaky a ozbroji se. To je realita pane. A doufam, ze po me nebudes chtit udaje od CSU jako onehdy v jinem vlakne jiny kokega.

 

 

Nemůže tam bejt ještě takovej ten faktor, jako že když máš na lyžích na palici helmu, tak jezdíš rychlejš, tak stejně když máš u sebe kvér tak si troufneš i do míst, kam bys jinak nestrčil rypák a o ten průser si tak i trochu přikoledováváš?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohuzel. Take kvuli nazorum jako je ten koleguv. Pacifisti i ti co deleji ze se jich to netyka si zase reknou bohudik.

 

Cody já nejsem buchvíjakej pacifista, mám teď i dokonce trochu misantropický období, ale zrovna tak dělám, že se mě netýká, že mě může přejet trolejbus. Kdybych si to připustil, musel bych chodit v takovým tom Klabzubáckým nafukovacím oblečku... I když uznávám, že přejetí od trolejbusu se dá brát jako menší příkoří, než když ti nějakej frajer (ne)spravedlivě rozbije držku.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím s Codym, včetně věty, že pokud už zbraň vytáhneš, musíš nejenom trefit, ale zabít. Problém je v tom, že o dva měsíce později, až se loupežník otřepe

tak u soudu prohlásí, že si jen spletl barák, když šel z rande a v tu chvíli je úplně jedno, zda si ho trefil v ložnici, na chodbě, nebo na zahradě.

Je to hold tak a není to dobrý. A když je těch ran (střelnou zbraní, basebolovkou ap) víc, tak ti k tomu přišijou že si jednal nepřiměřeně... :suicide_anim:

 

A jinak, aby na Slovensku kvůli jednomu, kterému přeskočilo začali všichni ve službě sebou tahat samopaly??? Omg, to mi připomíná spíš africký státy, než Evropu.

Mám pocit, že se jen někdo nahoře chtěl zalíbit. Prostě politika.

Upraveno uživatelem Libunda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, vy ukecaný militanti, nechcete se vrátit do reality ?? Kdo z vás byl někdy opravdu ohrožován na životě, aby věděl, jak se opravdu zachová ?? To se fakt cítíte pořád ohrožený ? V tom případě jste opravdu životu a okolí nebezpeční. Já tvrdím, že poserové, co nosí legální zbraně jsou psychicky jaksi už jen z tohoto důvodu labilní a představují riziko - další můj příklad - Ďuričko, kdyby nebyl debil legálně ozbrojen, užívá si v klídku svoje miliony. Pořád jsou statistiky myslím proti vám, i když nepočítám myslivce. Podle mne zbraně do běžného života nepatří ( mimo ozbrojené složky, sportovní střelce, myslivce a tak) protože ten, kdo si je pořizuje na ochranu, je potencionální labil a je se zbraní daleko nebezpečnější, než bez ní.

 

realcop - to nejsou relavantní příklady, byli to zloději, co nechtěli ublížit, ale sbalit prachy a utýct, už jen to, že je někdo dokázal ozbrojené přemoci to dokazuje, grázla, co chce zabít a má vytaženou bouchačku, přemůže tak leda 007 a onion.

 

 

Salamio - úplně špatně, ale úplně. Jestli je to ten "chyták", co popisuje Kamil, tak by ho " odhalil" , to znamená řekl by ti to, jen úzkoprsý pidižvík, co si neví rady s úředním šimlem a je tedy pro pozici výše od kalkulačky nepoužitelný :D Ale i takoví jsou cenní, jde jen o tu pozici. :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jinak, aby na Slovensku kvůli jednomu, kterému přeskočilo začali všichni ve službě sebou tahat samopaly??? Omg, to mi připomíná spíš africký státy, než Evropu.

Mám pocit, že se jen někdo nahoře chtěl zalíbit. Prostě politika.

 

Jeden vynimočný prípad a už chcú všetko obracať, prehodnocovať, prezbrojovať atď. Vlastne, s tým prezbrojením a nácvikom na podobné prípady by som ešte súhlasil, človek nikdy nevie. Tento prípad preto šokoval, že bol prvý. Nemyslím si, že sa niečo prelomí a budú daľšie.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, rozhodně si nemyslím, že takovýhle ojedinělý případ by měl být spouštěčem nějaké represe proti legálnímu držení zbraně, podle mě jsou současné podmínky nastaveny tak akorát... Ještě aby soudy začaly soudit trošku normálně, což bude problém, protože soudci jsou taková zvláštní kasta :)

 

Asi tak. K větám typu, že "nejsou nebezpečné legálně držené zbraně a jejich vlastníci", eventuálně "zbraně, ale lidé", bych řekl jen to, že to je podstata věci, ale natolik obecná, že nic neřeší. Neříká, kdo tu zbraň legálně drží atd. Stačí se podívat, kdo kraluje v čele zemí, kde je největší podíl trestných činů spáchaných s palnou zbraní. A zjistíte, že to jsou USA, Finsko, Švýcarsko. První země - legalizace pro všechny (v některých státech zbraň kupujete jako rohlík, tedy každý, kdo se cítí potřebný, se vyzbrojí), druhá země (velké množství legálně držených loveckých zbraní a krátkých zbraní - dáno přírodními specifiky), třetí země (skoro každý, kdo byl v prezenční službě, má svou zbraň doma, zase jiná forma legalizace). První zemi nechávám stranou, ta je dost mimo kategorie. Druhé dvě nám jsou ale relativně blízké. A zajímavé je, že oproti nám (kde bych mluvil o vcelku vyváženém modelu, legálně, fakticky je problém v tom půl miliónu až údajně miliónu nelegálních zbraní mezi lidma) mluví o tom, že těch trestných činů je příliš a je třeba držení zbraní omezit (tedy asi se přiblížit více třeba našemu, německému apod. pojetí), ale nepřicházejí odtamtud zprávy o tom, že by třeba někdy někdo úspěšně nějakého grázla odbouchl. Kdy ten nešťastně zamilovaný původem Kosovar postřílel ty lidi ve finském supermarketu? Loni či předloni? Nějak se tam neobjevila informace o tom, že by nějaký v okolí bydlící maník skočil domů a odstřelil ho svou puškou na jeleny. A to finský vojenský výcvik je relativně důkladný, v porovnání s tím, co bylo třeba u nás, navíc na ty lovy chodí atd.

 

Takže bych řekl, že všeho s mírou. Že dobrý je model, aby ten, kdo zbraň chce/potřebuje, prošel nějakým testováním/správním řízením atd., a pak přiměřeným přezkušováním/kontrolou. A ať si jí pořídí. Ovšem s vědomím, že když palnou zbraň má, tak sice možná (jen možná - je něco mít zbraň a něco jiného jí v pravý čas umět použít) zvyšuje svou schopnost obrany, ale také zvyšuje intenzitu útoku, který na něj případně bude veden, když už se k tomu někdo rozhodne. (Když půjdu do zlatnictví, o jehož majiteli vím, že má bouchačku, tak už tam půjdu s odjištěnou pistolí v ruce a jeden podezřelý pohyb a sřílím. Když vím, že bouchačku nemám, tak je větší šance, že přežije i když někde udělá něco nepředloženého, protože vím, že mě neohrozí. Jistě, jsou psychopati, ale ti jsou mimo kategorie a kdybychom o nich měli mluvit, tak musí každý dostat preventivně sledovací náramek.) Jinak vím o dost policajtech, neuniformovaných, kteří bouchačku mít mohli, ale rádi jí odmítli, a také o uniformovaných, kteří jí po službě nechávali v trezoru, ačkoliv jí mohli tahat domů. A nebyli to zrovna nějací zelenáči.

 

A úplně na závěr nevidím jako šťastné věty, pokud jde o tu Bratislavu a vystřílenou rodinu, byť romskou, že kdo ví, co tomu předcházelo v minulosti. Neumím si představit, kromě rupnutí v bedně, co by "ospravedlňovalo" či nějak vysvětlovalo postřílení celé rodiny. Takovéhle "řešení" se praktikuje možná někde v Afgánistánu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemůže tam bejt ještě takovej ten faktor, jako že když máš na lyžích na palici helmu, tak jezdíš rychlejš, tak stejně když máš u sebe kvér tak si troufneš i do míst, kam bys jinak nestrčil rypák a o ten průser si tak i trochu přikoledováváš?

 

 

Milisi,to je spíš o konkrétním člověku. Zbraň,jako taková,v Tobě tohle nevzbuzuje(mluvím-li o normálních lidech).....právě proto,že si ten člověk uvědomuje,že když už ta zbraň jde ven,bude následovat kolosální průser - ono i to blbé vyšetřování se docela táhne,žiješ v nejistotě atdatd. Za to to prostě nestojí.

 

Lidi,mezi kterýma se pohybuju,to berou stylem : raději ji mít a vůbec nepotřebovat,než jednou potřebovat a nemít ji.

 

Jak už jsem psal,i když ji mám a mohu nosit kamkoliv(to,že je na bance obrázek přeškrtnutej obrázek pistole,neznamená,že tam s ní nemohu vlézt! ),když nejsem v práci,prostě zbraň u sebe nenosím.

 

 

EDIT -

4 Cigi - běžně,zcela běžně potkávám lidi,které jsem předtím řešil pracovně. A už se párkráte chtěli i mstít. Přesto ale SZ soukromě nenosím. V práci MUSÍM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pokud budou veřejná fóra penetrovat policajti, kteří anonymně šíří nejapný defétismus a poňoukají k braní spravedlnosti do vlastních rukou, máme se ještě na co těšit. Jestli je jejich argumentem současná (bejvalá, budoucí) situace na Ministerstvech čehokoli, tak by se měli na tuhle práci s prominutím vy*srat a jít dělat něco, kde budou užitečnější, ev. kde mohou něco ovlivnit.

 

EDIT: Gílie, to není reakce na Tvůj příspěvek, nicméně ten alibismus že jako "raději mít a nepoužít než potřebovat a nemít" je přece vztažitelnej na cokoli - to bych musel chodit s helmou furt - co kdyby nějakej hajzl vyhodil šlupku vod banánu, na nohách igeliťáky - co kdybych šlápnul do hov*na atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás to není nijak strašné, tak proč tahat a mít zbraň? Vždy se může něco stát a někdo vás může přepadnout, ale ta pravděpodobnost je velmi nízká. Pokud budete mít zbraň doma a někdo vás přepadne v ložnici, stejně ji nestihnete vytasit, protože by měla být v sejfu. Ten, kdo má malé děti a zbraň nemá v sejfu.... no to je úplný idiot. Já si nemyslím, že by bylo na světě líp, kdyby měl každý bouchačku. NAOPAK!

Chodit střílet na střelnici může být fajn, ale tahat pistoli mezi lidi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník salamio

Salamio - úplně špatně, ale úplně. Jestli je to ten "chyták", co popisuje Kamil, tak by ho " odhalil" , to znamená řekl by ti to, jen úzkoprsý pidižvík, co si neví rady s úředním šimlem a je tedy pro pozici výše od kalkulačky nepoužitelný :D Ale i takoví jsou cenní, jde jen o tu pozici. :D :D

 

Odhalení toho ?chytáku? není samozřejmě pro přijetí podmínkou nutnou ani postačující. Je to jen další malý kamínek do skládačky, kterou si o každém uchazeči vytvoříme. Úzkoprsý pidižvík je to poslední, co bych hledal. Na druhou stranu jsou v daném oboru rozevlátí bohémové, kterým na nějakém tom miliónu nesejde, bohužel nepoužitelní.

Tvůj závěr je bohužel špatný i logicky, protože implikuje, že člověk, který není úzkoprsým pidižvíkem, by to neodhalil. To je poněkud ukvapený generalizující názor řekl bych. Spousta kreativních a samostatných lidí na podobné chyby přijde. Mimojiné proto, že na jisté pozice nestačí být pouze třeba ajťákem, účetním, hnidopichem nebo člověkem s nápady, ale je tam třeba kombinace všeho toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...