Přejít na obsah

Co mě právě naštvalo


Doporučené příspěvky

No, z toho, co tady čtu, mě vychází:

 

1. Flagolo udělal rezervaci.

2. Peta Biker ji potvrdil.

3. Peta Biker dostal nabídku od někoho, koho zná.

4. Peta Biker se měl následně zeptat Flagola, jestli to kolo za domluvenou částku chce.

5. Kdyby to Flagolo potvrdil, měl mu ho Peta Biker prodat.

6. Peta Biker se dalšímu zájemci omluví, že kolo je prodáno zájemci, který si jej rezervoval.

 

Ten případ samozřejmě do detailu neznám, ale takhle to na mě z popisu obou stran působí. Někde se ale stala chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petře, neznám detaily, ale jestli jste si nějak virtuálně "plácli", tak je to imho smlouva, která by se neměla porušovat. Se mnou takto v létě vyejbal realitní makléř a moc příjemné to nebylo resp. bylo to na mašli.. a to že něco prodám pod cenou, se mi stává celkem pravidelně :) nenech se pohltit temnou stranou síly  :starwars:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Peta-Biker - znam tebe i flagola osobne, ani jeden z vas mi neprijde jako nejakej zmetek, ale proste tady se stavim na stranu flagola, protoze po tom co ti flagolo nabidnul a "placli" jste si uz mi to jako castecny podraz taky prijde.. Samozrejme mas jako prodejce pravo prodat komu co chces za kolik chces a kde chces, ale tady na foru to vzdycky fungovalo a myslim, ze stale jeste z velke casti funguje jako klub gentlemanu, kde kdyz se da SLOVO, tak na nej muze byt spolehnuti - i to je jedna z veci na chronomagu, kterych si cenim, a na ktere je tak tezke jinde narazit..

 

Kazdy obcas udela chybu, ale myslim, ze v tomhle pripade si "obhajobou" pouze ublizujes..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby mi kamos rekl, ze by ode me rad koupil neco, co jsem uz mezi tim prislibil nekomu, koho neznam, z druheho konce republiky, tak to taky dam kamosovi. Je to pro toho druheho borce mozna k nasrani, ale blizsi kosile, nez kabat. Kamos je kamos, cizi manik z Chebu, je cizi manik z Chebu. Kamos je vic. Je to mozna "nesportovni", "nesoudruzske" a "nechronomagicke", ale udelal bych to. Vzdycky.

Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez přesného znění vaší komunikace nemohu dělat soudy, ale obecně by tady slovo mělo platit.

 

Nemám problém někomu něco zaslat jen proti slovu, že mi peníze pošle. Nechci, abych musel tento zvyk měnit.

 

Kdysi jsem tu prodával hodinky za X kč a slíbil jsem je prvnímu zájemci.

Poté jsem dostal nabídku od jiného člena na X + 10 %. Ani mě ale nenapadlo rušit dané slovo jen abych dostal víc.

 

Mějte se, jdu na pivo..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby mi kamos rekl, ze by ode me rad koupil neco, co jsem uz mezi tim prislibil nekomu, koho neznam, z druheho konce republiky, tak to taky dam kamosovi. Je to pro toho druheho borce mozna k nasrani, ale blizsi kosile, nez kabat. Kamos je kamos, cizi manik z Chebu, je cizi manik z Chebu. Kamos je vic. Je to mozna "nesportovni", "nesoudruzske" a "nechronomagicke", ale udelal bych to. Vzdycky.

 

To snad, ale rozhodně by této změně, jsem si jist, z Tvé strany předcházel dotaz tomu druhému borci, zda by se svého prvenství vzdal ve prospěch Tvého známého či kamaráda. Potom nic proti tomu, to je slušné jednání, takové, jaké by na Chronomagu jistě každý z nás rád viděl a jaké každý z nás na Chronomagu předpokládá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Kdysi jsem tu prodával hodinky za X kč a slíbil jsem je prvnímu zájemci.

Poté jsem dostal nabídku od jiného člena na X + 10 %. Ani mě ale nenapadlo rušit dané slovo jen abych dostal víc.

To mi něco připomíná.:)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, z toho, co tady čtu, mě vychází:

 

1. Flagolo udělal rezervaci.

2. Peta Biker ji potvrdil.

3. Peta Biker dostal nabídku od někoho, koho zná.

4. Peta Biker se měl následně zeptat Flagola, jestli to kolo za domluvenou částku chce.

5. Kdyby to Flagolo potvrdil, měl mu ho Peta Biker prodat.

6. Peta Biker se dalšímu zájemci omluví, že kolo je prodáno zájemci, který si jej rezervoval.

 

Ten případ samozřejmě do detailu neznám, ale takhle to na mě z popisu obou stran působí. Někde se ale stala chyba.

 

Ono to bylo v bodech takhle:

 

1. 25. října brzo ráno inzerát

2. kolem poledne jsem požádal o rezervaci, byla mi potvrzená a slíbená

3. ten samý den kolem páté odpoledne píšu že kolo nabeton beru a dvakrát prosím o číslo účtu abych poslal peníze

4. v půl devátý večer Petr píše že peníze předem nechce, že mu je dám při předání a že musí okamžitě na pár dní odjet na služební cestu, A cituju " Neboj, kolo je Tvé, máš moje slovo, ale nechci si nechávat posílat peníze, dokud kolo není u vás. "

5. No a pak ticho a včera večer SZka že možná si to rozmýšlí.... Dneska už že by byl hloupej kdyby ho prodal mě když někdo jiný dá víc... A to jsem v rámci pokusu se maximálně domluvit nabídl i o pár peněz víc s tím že je hned zítra v hotovosti osobně dovezu a kolo odvezu.

 

Toť v kostce vše. Jsem bílej vzteky, tohle jsem tady ještě nezažil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bylo v bodech takhle:

 

1. 25. října brzo ráno inzerát

2. kolem poledne jsem požádal o rezervaci, byla mi potvrzená a slíbená

3. ten samý den kolem páté odpoledne píšu že kolo nabeton beru a dvakrát prosím o číslo účtu abych poslal peníze

4. v půl devátý večer Petr píše že peníze předem nechce, že mu je dám při předání a že musí okamžitě na pár dní odjet na služební cestu, A cituju " Neboj, kolo je Tvé, máš moje slovo, ale nechci si nechávat posílat peníze, dokud kolo není u vás. "

5. No a pak ticho a včera večer SZka že možná si to rozmýšlí....  Dneska už že by byl hloupej kdyby ho prodal mě když někdo jiný dá víc... A to jsem v rámci pokusu se maximálně domluvit nabídl i o pár peněz víc s tím že je hned zítra v hotovosti osobně dovezu a kolo odvezu.

 

Toť v kostce vše. Jsem bílej vzteky, tohle jsem tady ještě nezažil.

 

To by mě taky nas..o. Na chronomagu bych očekával trochu jiné jednání...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudem hodnotit a ani kritizovat tento konkretny pripad, nech uz sa stalo cokolvek.

 

Len take vseobecne zamyslenie sa: ked som bol novacik a nemal som 50 prispevkov tak mi clenovia vyhoveli a v podstate na vlastne riziko mi danu vec poslali / myslim ze to bola siltovka a hodinkovnica - takze nic extra drahe/. Dokanca mi raz prisiel balicek aj skor ako som stihol poslat peniaze.

Super na tomto fore je ze medzi sebou obchoduju uplne neznami ludia a doveruju si. Bola by vecna skoda ak by sa toto zmenilo ! Ale taketo pripady nas k tomu pomalicky vedu... :crying_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bylo v bodech takhle:

 

1. 25. října brzo ráno inzerát

2. kolem poledne jsem požádal o rezervaci, byla mi potvrzená a slíbená

3. ten samý den kolem páté odpoledne píšu že kolo nabeton beru a dvakrát prosím o číslo účtu abych poslal peníze

4. v půl devátý večer Petr píše že peníze předem nechce, že mu je dám při předání a že musí okamžitě na pár dní odjet na služební cestu, A cituju " Neboj, kolo je Tvé, máš moje slovo, ale nechci si nechávat posílat peníze, dokud kolo není u vás. "

5. No a pak ticho a včera večer SZka že možná si to rozmýšlí.... Dneska už že by byl hloupej kdyby ho prodal mě když někdo jiný dá víc... A to jsem v rámci pokusu se maximálně domluvit nabídl i o pár peněz víc s tím že je hned zítra v hotovosti osobně dovezu a kolo odvezu.

 

Toť v kostce vše. Jsem bílej vzteky, tohle jsem tady ještě nezažil.

 

Nechce se mi věřit, že by takový charakter , takhle jednal . Pro pár korun , no fuj .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Detaily samozřejmě neznám, ale ať si říká, kdo chce, co chce, já jsem Peťu-Bikera poznal jako férovýho kluka a nemám důvod názor měnit.

Co jsem zatím měl možnost vysledovat, tak jen dal přednost kámošovi nebo dobrýmu známýmu. Dobře... třeba to udělal neobratně a Flagolovi dostatečně nevysvětlil, neomluvil se tak, aby to nechápal urážlivě, ale...... když si představím, že prodávám něco navýsost osobního, což kolo pro Bikera asi je, tak taky dám přednost prodeji kámošovi.

A klidně se do mě pusťte, ale já razím princip: "osobní" věci... když už...., by měly mít i "osobní" přístup. U mě hodinky, u Peti-Bikera kolo (a hodinky třeba taky).

Odpovídat nebudu, nemám na to čas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...